Daewoo DLT-42G1

MarcusGawin

New member
Widzę że nikt nie chce wypowiedzieć się na temat telewizora,a daewoo wprowadza promocję -gwarancja 4 lata-,czy to aż taki kiepski sprzęt ??ja mam crt 32''100Hz tej firmy i uważam że to byl dobry zakup ,dwa lata temu.Sprzęcik chodzi aż milo popatrzeć tyle że maly jak na moje pomieszczenie-salon z kuchnią =ok.65m2,:-D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mam trochę inne zdanie na temat Daewoo. Plazmy stały w Domarze i wyglądały fatalnie /mowa o jakosci odbioru/ . Obraz pomazany , brudny.
Ale jeśli Ci odpowiada - to Twój wybór.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem, ile ten Daewoo kosztuje, ale szczerze radzę Ci dołożyć te parę złotych i kupić np. Panasonika TH42PV7 lub PV70.

ArtS :)
 

bluray

Banned
Pewnie nikt tu nie widział nowych modeli Daewoo.
Na mnie ogromne wrażenie zrobił model 46". Cena 4999 z w MM Marki.
Matryca czarna jak smoła. Bije tym parametram wszystkie renomowane brandy.
Znaczenie lepsza niż w modelach 42".
 

MarcusGawin

New member
Kiki może byś zrobił porównanie tego Daewoo z Panasoniciem PV80 i wtedy sami ocenimy co jest lepsze.(może prowizja za mała???):-D Aha ,zapomnialem dodać że Daewoo daje teraz 4 lata gwarancji,ciekawe co na to konkurencja?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
To, że Kiki nie prowadzi niezależnego instytutu badawczego, jest chyba oczywiste. W końcu on te telewizory najpierw zamawia i zapewne od razu za nie płaci. Nie ma podmiotów handlujących wszystkim.

Trzeba sporo pracy włożyć w to, aby obejrzeć, obfotografować i opisać testowane produkty. Choć przyznam, że strona opisaowa jest najsłabsza. Osobiście przeprowadziłem testy kilku amplitunerków i wiem, co to znaczy. Dlatego nie dogryzajmy bez potrzeby Kikiemu, bo hadlować, handluje wielu, ale testy przeprowadza niewielu.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

MarcusGawin

New member
Nikomu nie chcę dogryźć,wiem że to nie jest łatwe,ale swoją drogą to już dawno nic nowego nie testowano.Amplituner jest jeszcze gorzej testowac bo zrobisz parę zdjęć i resztę musisz swoimi slowami opisać.A dzwięk odbiera każdy inaczej nieprawdaż.Jeżeli chodzi o porównanie telewizorow to sprawa jest prostsza ponieważ wiemy jakie telewizory są uznawane za wzorzec i wystarczy postawić jeden koło drugiego i parę fotek zrobić na SD,HD,PS .Telewizory powinne być wszystkie kalibrowane(aby wycisnąć najlepsze parametry),po takim wstępnym teście można już samemu próbować co wybrać model X czy Y.Mam jeszcze pytanko organizacyjne :czy dla naszego forum ktoś jest zobowiązany robić takie testy,czy to tylko dobra wola tych osob(mam na myśli Kikiego)?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ocena obrazu też jest po części subiektywna. Wzorców też w tej dziedzinie nie ma. Co do obowiązku przeprowadzania testów, to myślę, że wprowadzenie kategorii Klubu HDTV zobowiązuje w pewnym sensie organizatorów do dostarczania treści premium.

ArtS :)
 

wtv

New member
Chciałbym się wypowiedzieć na temat plazmy Daewoo DPP-32F1. Troche się zastanawiałem zanim kupiłem i chętnie podziele się teraz opinią. Ten model to najmniejsza plazma jaką można znaleść. Jest identyczna pod względem parametrów jak LG32PC51 - być może mają te same matryce. Trche mnie martwiła mała rozdzielczość (856x480), choć interesuje mnie wyłącznie SD z Polszmatu cyfrowego i ewentualnie raz na jakiś czas DVD/Divx. Nie mam zamiaru wchodzić w HD bo nie mam na to czasu i nie ciągnie mnie to. Mam też niewielki pokój i większe TV mi nie pasuje.
Za radą forumowiczów podzedłem porównać jakość obrazu wg. moich kryteriów. Pierwsze co powiem to że obraz w sklepach często jest rozregulowywany przez obsługę. Tak było w przypadku tego Daewoo który testowałem. Poprosiłem o pilota i dałem ustawienia fabryczne. Obraz zrobił się całkiem inny. W stosunku do sąsiednich LCD'ków na sygnale SD po prostu powalał. Przy HD plus oczywiście dla LCD'ków, ale jakość nie powaliła mnie na kolana. Do 1m faktycznie widać było nawet mrówki na ziemi, ale przy 2-3m różnica była niewielka. Poza tym po co mi HD ?
Co do marki Daewoo, to był dla mnie największy zgrzyt. Juz prawie kupiłem LG, ale zanim to zrobiłem podzwoniłem po Polsce po serwisach Daewoo. Co ciekawe wszyscy mówili że bardzo mało trafia do nich TV LCD i plazm, oczywiście przyznają że może to efekt niewiekliej sprzedaży. Ale podobno markety (Auchan i Carrefour) sprzedały tego dużo. Nawet jedyny na Mazowszu serwis nie miał dużo tych TV.
Poza tym, jaka by marka nie była, oni dają 4 lata pełnej gwarancji. Jeśli to jest taki syf jak wszyscy mówią, to właśnie ta ich piłkarska promocja strzela gola we własną bramkę :)
Nie ma się co oszukiwać, to jest biznes i sprzedając tanie TV nie zostaje za wiele na serwis więc nie wierze że te ich obecnie produkowane TV LCD i plazmy są bardziej zawodne niż konkurencyjne LG i Samsung.
Po 4 latach może kupie sobie jakiś inny TV i pewnie z FullHD, ale wtedy to będą już jakieś lepsze nowsze technologie.
Podsumowywując, jeśli zadawala was jakość obrazu(to najważniejsze) i chcecie mieć TV na nie mniej niż 4 lata i nie chcecie wydawać wielkiej kasiory to Daewoo nie jest złym wyborem. Ja jestem zadowolony.
 

MarcusGawin

New member
Gratuluję zakupu:eek:k: ,jak kolega może pstryknąć pare zdjęć byłoby miło.
Będę obserwowal jak z tymi telewizorami jest na rynku,na razie każdy patrzy z boku.Może ktoś wie coś więcej na temat elektroniki i czyje matryce montują w Pruszkowie?
Ale gwarancja 4 lata-można spać spokojnie:grin:
 

prosper5250

New member
jestem sprzedawcą w Avansie, z racji tego że moja firma i Daewoo zawiązały pewien partnership jesteśmy nieraz zmuszani do brania tego na sklep... bronimy się przed tym jak możemy i ignorujemy nakazy dyrekcji ponieważ niestety ale jakość tych telewizorów jest marna a różnica cenowa nie aż tak duża... czytając posty powyżej jestem też w ciężkim szoku jak w ogóle można porównywać LG z SAMSUNGIEM a co dopiero DAEWOO z czymkolwiek... do cholery jasnej-czy wy ludzie nie widzicie które telewizory świecą najlepiej? przecież wystarczy popatrzeć... a co do kupna daewoo to proponuję niewiele droższe lcd panasonica... w każdym razie ja nie mam żadnych problemów by sprzedać TX-32LE7P za 2469... bez żadnych kombinacji z sygnałem...
 

wtv

New member
ale ja nie chce porównywać samej marki daewoo do lg czy samsunga. Pewnie te dwie ostatnie mają dużo szerszy asortyment i są bogatsze w doświadczenia w lcd i plazmie.
Dla mnie dwie rzeczy są istotne: obraz i potencjalna niezawodność no i cena. Obraz mi bardzo odpowiada i ta mala plazma jest nie do pobicia przez lcd'ki które widziałem (przy sygnale SD). Potencjalna niezawodność jest dla mnie niewiadomą bo marka jest jaka jest i do tego jest to nowa linia produktów, ale jest 4 letnia gwarancja. Po 4-5 latach pewnie zmienie tv i moze do tej pory lcd'ki będą fajnie chodzić przy SD.
Jedno jest pewne, cudów nie ma i za małą kasę nie kupi się mercedesa. W granicach do 2000zl nie kupi ani wypasionego lg, ani sony ani innego wynalazka. Ja proponuje, kupujcie to co wam odpowiada a nie to co wmawiają wam w sklepach - oczywiście wcześniej przeglądnijcie opinie UŻYTKOWNIKÓW telewizorów. Nie opinie fachowców co to wiedzą wszystko o wszystkim i podpierają się specifikacjami a tak naprawde nawet nie widzieli TV na oczy.
 

wtv

New member
ale ja nie chce porównywać samej marki daewoo do lg czy samsunga. Pewnie te dwie ostatnie mają dużo szerszy asortyment i są bogatsze w doświadczenia w lcd i plazmie.
Dla mnie dwie rzeczy są istotne: obraz i potencjalna niezawodność no i cena. Obraz mi bardzo odpowiada i ta mala plazma jest nie do pobicia przez lcd'ki które widziałem (przy sygnale SD). Potencjalna niezawodność jest dla mnie niewiadomą bo marka jest jaka jest i do tego jest to nowa linia produktów, ale jest 4 letnia gwarancja. Po 4-5 latach pewnie zmienie tv i moze do tej pory lcd'ki będą fajnie chodzić przy SD.
Jedno jest pewne, cudów nie ma i za małą kasę nie kupi się mercedesa. W granicach do 2000zl nie kupi ani wypasionego lg, ani sony ani innego wynalazka. Ja proponuje, kupujcie to co wam odpowiada a nie to co wmawiają wam w sklepach - oczywiście wcześniej przeglądnijcie opinie UŻYTKOWNIKÓW telewizorów. Nie opinie fachowców co to wiedzą wszystko o wszystkim i podpierają się specifikacjami a tak naprawde nawet nie widzieli TV na oczy.
 

MarcusGawin

New member
prosper5250 napisał:
jestem sprzedawcą w Avansie, z racji tego że moja firma i Daewoo zawiązały pewien partnership jesteśmy nieraz zmuszani do brania tego na sklep... bronimy się przed tym jak możemy i ignorujemy nakazy dyrekcji ponieważ niestety ale jakość tych telewizorów jest marna a różnica cenowa nie aż tak duża... czytając posty powyżej jestem też w ciężkim szoku jak w ogóle można porównywać LG z SAMSUNGIEM a co dopiero DAEWOO z czymkolwiek... do cholery jasnej-czy wy ludzie nie widzicie które telewizory świecą najlepiej? przecież wystarczy popatrzeć... a co do kupna daewoo to proponuję niewiele droższe lcd panasonica... w każdym razie ja nie mam żadnych problemów by sprzedać TX-32LE7P za 2469... bez żadnych kombinacji z sygnałem...

Ciekawe co miało to znaczyć ....bez żadnych kombinacji z sygnałem....:hmm:
 

prosper5250

New member
coż... tego nie mogę zdradzić... muszę zachować pewną przewagę nad klientem... jednak mimo wszystko potwierdzam swój podpis-jest prawdziwy!
 

prosper5250

New member
prywatnie mam skromniutki telewizorek i mały a mianowicie TH-32LE7PA, ale wierz mi nie zamienił bym go na żadnego innego w tej wielkości (no chyba że na LE8PA...). Od kilku dni ten drugi stoi na honorowym miejscu w sklepie i zastanawiam się jak mojego podmienić na nowego bo świeci jeszcze lepiej niż znakonity poprzednik, no i posiada 2 złącza hdmi a właśnie przymierzałem się by wymienić mojego S42 na S52 (mam już podpiętego pod hdmi nboxa)... mam jednak ograniczone pole manewru bo wziąłem go w kredycie... no i wg. mnie nowe panasy mają słabszą pod względem designu obudowę... skończy się pewnie na tym że podepnę dvd componentem... właśnie się zorientowałem że u mnie w domu króluje-dominuje matsushita bo jeszcze na dodatek kino mam technicsa... delikatną równowagę w sprzęcie zachowuję dzięki magnetowidowi sony (nawet dziś wrzuciłem kasetkę:)) i monitor crt philipsa... a, no i w drugim pokoju stoi 29'' crt samsunga a w trzecim 14'' crt tej samej firmy... ale uwielbiam chodzić w chłodne dni w kurtce sharpa, hehe
 
Ostatnia edycja:
Do góry