D6500 - brak nagranych audycji na zew. HDD

wosiuptak

New member
Dysk non stop używany do nagrywania audycji z TV od około roku tylko z tym jednym odbiornikiem Samsung D6500 (oczywiście dla tych potrzeb HDD Seagate 1TB sformatowany pod TV). I oto nagle po włączeniu odbiornika, TV ani jego ani nagrań nie widzi. Dysk podłączony do kompa na win7 w programie TestDisk 6.14 pokazał system plików XFS i katalogi Contents;Database i plik PVRDBVersion.mgr. Gdy chce nagrać jakiś program Tv zachowuje się jak z nowym dyskiem pisze że podłączony dysk USB trzeba najpierw sformatować. Brak go na liście źródeł w TV.
W jaki sposób przywrócić stan w którym TV będzie widział nagrania. Jakieś narzędzie do naprawy struktury plików ?. Niestety nie znam się na LINUX-sie, dlatego idealnie coś pod windows .
 

tdx

New member
Bez reklam
Trzeba By Ci było jakieś live CD z linuxem zgrać stuff z dysku na dysk z ntfsem i ściągnąć DRM z nagrań.
Na serie D wyszło kilka alternatywnych PVRów także takich które nagrywają na fat32 i nie kodują nagrań polecam na przyszłość...
 

wosiuptak

New member
Trzeba By Ci było jakieś live CD z linuxem zgrać stuff z dysku na dysk z ntfsem i ściągnąć DRM z nagrań.

A da rade bez kopiowania stuff-u dokonać "naprawy" tego dysku tak aby można było dalej korzystać z niego i odtwarzać nagrania ?.
Swoją drogą ściągniecie DRM z nagrań to szmat czasu trzeba by i to mi się nie uśmiecha.

Skopiować stuff mogę np. UFS Explorerem spod windy bez live linux-a.Tyle że i tak muszę mieć wolny dysk ntfs (ok 500GB).

Na marginesie-jakbym skopiował stuff na inny dysk ntfs i po sformatowaniu w TV dysku który niedomaga wgrał na niego na powrót stuff, to TV powinien widzieć nagrania, czy nie? . Czy to rozwiąże problem ?

Wolał bym jak wspomniałem jednak powalczyć z tym dyskiem (1TB) i sprawić by TV widział nagrania bo nie musiał bym kupować nowego dysku.

Na serie D wyszło kilka alternatywnych PVRów także takich które nagrywają na fat32 i nie kodują nagrań polecam na przyszłość...

Racja, ale chciałbym uratować na razie to co mam.
 

tdx

New member
Bez reklam
Powinno zadziałać spróbuj z 1 nagraniem i zobaczysz czy po formacie i przegraniu TV będzie widział to nagranie.
Za szyfrowanie odpowiada MB więc nie powinno być tutaj żadnego problemu
 

wosiuptak

New member
Powinno zadziałać spróbuj z 1 nagraniem i zobaczysz czy po formacie i przegraniu TV będzie widział to nagranie.
Za szyfrowanie odpowiada MB więc nie powinno być tutaj żadnego problemu


Jest jednak problem. O ile programem UFS Explorer mogę zgrać dowolny plik lub folder z rzeczonego dysku w formacie XFS na inny dysk (tu: NTFS), to już tym samym programem, nie mogę tych plików wgrać na inny dysk sformatowany pod TV Samsung tj. na XFS. Ten program nie ma funkcji kopiowania z dowolnego źródła na inne, jest tylko funkcja kopiowania z XFS-a na inne źródło tylko inne niż XFS (tu: NTFS w Windows).

Zatem potrzebny mi sposób (łopatologicznie), jak zgrane pliki na dysk np. NTFS wgrać na dysk XFS, lub jakim sposobem skopiować z dysku XFS na inny dysk XFS.
 
Do góry