D-SUB->Component: laptop do LCD - połączenie

jery--

New member
Bez reklam
Mam laptopa z wyjściem wideo jdynie VGA (D-SUB) i TV LCD z jedynym wejściem cyfrowo-analogowym DVI-I. Do tej pory z podłączeniem laptopa nie było problemu, przjściówka D-SUB - DVI-I i wszystko dziłało w rozdzilczości 720p, lub 1080i. Kupiłem amplituner z HDMI i moje wejście DVI-I w TV zostało zajęte. Myślałem że wystarczy podłączyć lapka z amplitunerem przejściówką D-SUB - Component, ale to nie działa. Czasami pojawia się zniekształcony obraz, zmienione kolory i i różne przesunięcia.
Czy wogóle możliwe jest takie połączenie (chodzi o uzyskanie rozdzielczości 720p/1080i)? Czy może przjściówka którą stosuję ma przeciwny kierunek przesyłu? Moja była dołączona do TV i oryginalnie miała przesyłać w kierunku Component->VGA (na Allegro też tylko takie znalazłem, zastosowanie np: obraz z DVD do projektora). O przeciwnym kierunku są tylko kable VGA- 5xBNC sygnał RGB V/H. Czy stosując taki kabel osiągnałbym cel (720p) skoro podpiałbym tylko 3 złączki RGB, bez V/H . Czy wogóle bym podpiął BNC do wejść CINCH:???: (wyglądają podobnie:roll:)
Proszę o pomoc, łamię sobie głowę a może się nie da ?!

Kupiłem switcha DVI-I ale też nie działa. Nie przesyła sygnału analogowego z lapka do TV, ani cyfrowego ampli do TV. Bez niego zamieniając kable w TV (tylko jedno gniazdo:() obraz z obydwu źródeł jest OK.
Nie wiem czy to wina switcha, czy może całkowita długość kabli robi się za duża? Od switcha do TV 2m kabla DVI-I single link, od lapa do switcha 1,8m VGA - DVI-I, od ampli do switcha 2m HDMI - DVI-D.

Pozdrowienia
 
Do góry