Czyszczenie wnętrza TV

Witam,
Kupiłem używaną 6-letnią plazmę Panasa, ale stwierdzam, że wnętrze jest pełne kudłów, które zbierały się tam przez lata i osiadły na przewodach i innych elementach wnętrza. Odkurzaczem tego nie wyciągnę przez otworki w obudowie, bo te kudły są kilka centymetrów od blachy obudowy.
Czy ma sens odkręcenie tylnej blachy (czy jest to łatwe?) i zebranie tych kudłów ręcznie, szmatką lub delikatnie odkurzaczem?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam,
Kupiłem używaną 6-letnią plazmę Panasa, ale stwierdzam, że wnętrze jest pełne kudłów, które zbierały się tam przez lata i osiadły na przewodach i innych elementach wnętrza. Odkurzaczem tego nie wyciągnę przez otworki w obudowie, bo te kudły są kilka centymetrów od blachy obudowy.
Czy ma sens odkręcenie tylnej blachy (czy jest to łatwe?) i zebranie tych kudłów ręcznie, szmatką lub delikatnie odkurzaczem?
Cenna inicjatywa. Ale najlepiej użyj do tego celu kompresora z dyszą do przedmichiwania.
 
Dzięki za sugestię.
Jak ktoś już ma taki kompresorek, to pewnie jest to dobre wyjście, ale żeby wydać 400-500zł tylko po, żeby raz na rok przedmuchać TV i kompa, to trochę drogo wychodzi.
A czy ktoś już sobie odkręcał tę tylną blachę plazmy Panasa? Nie ma ze zdjęciem i z założeniem tej obudowy żadnego problemu?
 
Wnętrze TV przed zasadniczym czyszczeniem.
 

Attachments

  • IMG_7972.JPG
    IMG_7972.JPG
    784,7 KB · Wyś: 103
Cenna inicjatywa. Ale najlepiej użyj do tego celu kompresora z dyszą do przedmichiwania.
Kompresor dobra sprawa ale duże ciśnienie wydmucha, ale gdzieś może wdmuchać ten syf :x
Ja od X lat stosuję odkurzacz (z wąską ssawką) + miękki pędzelek (najlepszy do makijażu żony) :D
Nawet w starych CRT, gdzie na wysokim były skwarki dawało radę. Przy obecnych TV to pikuś.
 
Ostatnia edycja:
Do góry