Czym podłączy lcd do pc

przemb4

New member
Witajcie posiadam samsunga le37s62b ma on HDMI, S-video, wyjście PC. Z którym z tych wyjsć najlepiej podłączyć PC. Chodzi mi głównie o otwieranie filmów i seriali HD. Według znajomych powienienem kupić kabel DVI->HDMI ponieważ jest to najleszy obraz jednakże po przeczytaniu paru opini w internecie dowiedziałem się iż cięzko podłączyć w ten sposób pc z lcdkiem ponieważ nie można ustwic właściwej rozdzielczości. W związku z tym prosze o pomoc w wyborze właściwego rozwiązania, oraz jak by można to linki do allegro z kablami które warto kupic ( kabel powinien mieć 2m) Z góry dzięki.
 

klolik

New member
Witam
S-video sobie daruj, do tego celu się to nie nadaje.
Zależnie jakie wyjście masz na karcie w PC to masz 2 rozwiązania: kabel VGA-VGA (bez większych problemów z rozdzielczościami). Ale to analog więc kabel powinien być lepszej jakości.
Lub DVI-HDMI (tu niestety nie wszystkie tv dobrze współpracują, ale Samsungi mają dobrą współpracę z PC)
Musisz sam sprawdzić lub popytać jeszcze.

A z linkami to przesadziłeś trochę - wysil się i sam znajdziesz odpowiedni kabel. Czy znasz tylko jedyne słuszne miejsce do zakupów? :twisted:

Pozdrawiam
 

bryndek

New member
szkoda gadac

sprawa jest dosyc chora jesli chodzi o to glupie zlacze HDMI, sam mam problemy z tv panasonica TX32LX60P.

Kupilem karte graficzna z wyjsciem HDMI i kabel, niestety tv pojechal do serwisu chociaz nie wiem czy uznaja to za usterke.

polaczenie nie dziala, mam zielony obraz i moge jedynie bic glowa w sciane

jestem wsciekly, dla wszystkich ktorzy planuja miec super tv z super wyjsciami, postaracie sie sprawdzic je wszystkie w akcji zanim kupicie, nie sugerujcie sie forum i opisami, wetknijcie w sklepie laptopa czy zobaczcie czy n-ka wam chodzi
 

dandii

New member
przemb4 napisał:
Witajcie posiadam samsunga le37s62b ma on HDMI, S-video, wyjście PC. Z którym z tych wyjsć najlepiej podłączyć PC. Chodzi mi głównie o otwieranie filmów i seriali HD. Według znajomych powienienem kupić kabel DVI->HDMI ponieważ jest to najleszy obraz jednakże po przeczytaniu paru opini w internecie dowiedziałem się iż cięzko podłączyć w ten sposób pc z lcdkiem ponieważ nie można ustwic właściwej rozdzielczości. W związku z tym prosze o pomoc w wyborze właściwego rozwiązania, oraz jak by można to linki do allegro z kablami które warto kupic ( kabel powinien mieć 2m) Z góry dzięki.

Witam ja mam tv samsunga 32s81b i mam podłączonego kompa przez przewod hdmi i dvi i wszystko mi smiga elegancko i obojetnie jaka bedziesz miał karte ustawisz rozdzielczosc 1360-768 ostrosc idealna
JEST WIELKIE ALE TEN TV DZIAŁA TYLKO DOBRZE Z JEDNYM HDMI Z DRUGIM OBRAZ JEST ROZMYTY,DZIWNE ALE REALNE
Mozna normalnie zmieniac rozdzielczosc jak na zwykłym monitorze
Jezeli podłączysz kompa przez zwykłe wejscie do komputera ktore znajduje sie w tv obraz jest bardzo brzydki w grach filmach widac piksele

Ten tv uzywam tylko jako monitor do komputera, polecam gry wypadaja rewelacyjnie
 

dandii

New member
przemb4 napisał:
Witajcie posiadam samsunga le37s62b ma on HDMI, S-video, wyjście PC. Z którym z tych wyjsć najlepiej podłączyć PC. Chodzi mi głównie o otwieranie filmów i seriali HD. Według znajomych powienienem kupić kabel DVI->HDMI ponieważ jest to najleszy obraz jednakże po przeczytaniu paru opini w internecie dowiedziałem się iż cięzko podłączyć w ten sposób pc z lcdkiem ponieważ nie można ustwic właściwej rozdzielczości. W związku z tym prosze o pomoc w wyborze właściwego rozwiązania, oraz jak by można to linki do allegro z kablami które warto kupic ( kabel powinien mieć 2m) Z góry dzięki.


zapomniałem podaje linka do komputronika

http://www.komputronik.pl/Kable_prz...ideo/kable_HDMI__HDMI_/_DVI/katalog,kat,3096/
 

przemb4

New member
Podłaczyłem ale nie dizala prawidłowo

Witajcie.
Wkońcu kupiłem kabel d-sub - d-sub podłączyłem wszystko i uruchomiłem kopma i zaczeło działać na tv wyświetlił się strat komputera potem okno iz windows się ładuje ale gdy już miało włączyc się okno logowania na ekranie tv pojawił sie napis "niedostepny" Czy mógłby mik ktos pomódz?

p.s. dodam jeszcze do tych którzy mi radziali kabel hdmi - ten telewizor go nie obsuguje (tak pisze w instrukcji iż nie należy podłaczać komputera przez hdmi)
 

timbot

New member
Bez reklam
podlaczyles komputer stacjonarny?
jesli tak to sprawa jasna - do momentu okna ladowanani komp dziala w rozdzielczosci vga, potem przeskakuje na ta, jaka miales ustawiona pierwotnie i widac na kompie miales ustawiona za duza rozdzialke.
zanim podlaczysz tv, to na kompie ustaw rozdzielczosc niska - 1024x768, ta powienien tv obsluzyc. jesli masz w komputerze stacjonarnym monitor klasycznny CRT to ustaw tez odswiezania na 50 lub 60 Hz, jesli masz lcd monitor, to odswiezania nie ruszaj. wtedy przepnij kabel do tv i mozesz sie wtedy juz bawic rozdzielczosciami, tak, zeby dobrze wygladalo.
 

przemb4

New member
Niestety twoja rada nic nie pomogła. Zrobiłem tak jak pisałeś i nadal ładuje się i jest wszystko ok tylko do momentu logowania. Próbowałem z wieloma rozdzielcoscimi nawet z 640-480 jednak i to nic nie pomogło. Czy ktos miał podobny problem? jak tak to prosze o pomoc.
 

timbot

New member
Bez reklam
sprawdziles czestotliwosc odswiezania?

dodano:
poza tym mozesz sprawdzic bez ponownego rozruchu kompa - tylko ustawic niska rozdzielczosc i niskie odswiezanie i przepiac wtyczki
 

jarwisz

New member
Bez reklam
robisz chyba zasadniczy błąd
jeżeli masz obraz - dosowy a nie widosowy - do momentu logowania to znaczy że karta graficzna działa.

Teraz po zalogowaniu do PC musisz wejśc w ustawienia karty graficznej i w zaawansowanych wybrać albo
a/ klonowanie obrazu
b/ albo uruchomić kreatora wielu monitorów
i dopiero teraz pobawić się ustawieniami

standardowo karta graficzna nie obsługuje 2 monitorów ani TV i Monitora
musisz to ustawić aby działało

pozd
 

pithorr

New member
jarwisz napisał:
robisz chyba zasadniczy błąd
jeżeli masz obraz - dosowy a nie widosowy - do momentu logowania to znaczy że karta graficzna działa.

Teraz po zalogowaniu do PC musisz wejśc w ustawienia karty graficznej i w zaawansowanych wybrać albo
a/ klonowanie obrazu
b/ albo uruchomić kreatora wielu monitorów
i dopiero teraz pobawić się ustawieniami

standardowo karta graficzna nie obsługuje 2 monitorów ani TV i Monitora
musisz to ustawić aby działało

pozd

Ja troszke z innej mańki, odnośnie mojego postu w sąsiednim wątku. Widzę, że masz taki sam TV jak ja. Czy po przełączeniu karty na 1360x768 tez Ci się taki dziwnie paskudny obraz na wejściu HDMI robi? Jak sie ustawi na 1920x1080 jest wszystko OK. D-Sub 1360x768 tez w porządku... Ja w tej chwili mam na karcie ustawione dwa monitory: 1 HDMI, 2 analogowy D-Sub, a obydwa udaje mój TV tylko na różnych wejściach :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
pithorr napisał:
Czy po przełączeniu karty na 1360x768 tez Ci się taki dziwnie paskudny obraz na wejściu HDMI robi?
jak widzę wszystko zależy od karty graficznej i zastosowanego kabla HDMI.
Odpowiem Ci tak
mam nVidia GF8800 + HDMI za ok 200zł 3m

na wszystkich ustawieniach od najniższej do najwyższej mam zawsze idealny obraz
Co jeszcze mogę dodać
Test robiłem na EXT5 do którego podpięty jest PC /na EXT6 mam Kiss'a/

i jeżeli mówimy o 46XD1 oczywiście
 

pithorr

New member
jarwisz napisał:
jak widzę wszystko zależy od karty graficznej i zastosowanego kabla HDMI.
Odpowiem Ci tak
mam nVidia GF8800 + HDMI za ok 200zł 3m

na wszystkich ustawieniach od najniższej do najwyższej mam zawsze idealny obraz
Co jeszcze mogę dodać
Test robiłem na EXT5 do którego podpięty jest PC /na EXT6 mam Kiss'a/

i jeżeli mówimy o 46XD1 oczywiście

Tak, 46XD... Też mam podłączony do ext5, tyle tylko że przejściówką DVI>HDMI (nie mam HDMI na karcie - GF7600GS). Może to powoduje zniekształcenia... Kabel chyba nie ma znaczenia skoro sygnał 1080p działa idealnie...
 
Do góry