czy warto kupować wersję "H" PDP-LX6090 ?

leotdi

New member
witam,jak w tytule. Sppadające ceny (po obniżce np. w Niemczech od 16-marca o 1.500 EUR) są praktycznie z dnia na dzień i u nas (wystarczy obserwować allegro). Jeśli jescze wspomoże ten sapdek korzystny kurs waluty + wprowadzenie najnowszej (ostatniej) wersji to zakup tego odbiornika przeze mnie staje się (na jesień) realny. I teraz pytanie : różnica wersji "H" jest wiadoma. Czy opłaca się dawać 1.000, zł za odbiór (DVB-S/S2) skoro można nabyć za już ok. 1.800 zł Humaxa z twardym dyskiem (a tu możliwości są spore). Czym to ew. uzasadniacie zakup wersji "H" ?dziękuję za informacje i pozdrawiam
 

aragoth

New member
witaj,
ja kupilem w wersji 'H' (model 5090, rozni sie chyba jedynie rozmiarem) i nie zaluje. nie chcialem miec zadnych dodatkowych skrzynek i pilotow, calosc tv to panel wiszacy na scianie bez dodatkowych kabli itd. obraz rewelka, wyjscie optyczne czyli dzwiek ok, do tego wszystkiego cyfra+. wiecej mi nie trzeba. pvr do niczego potrzebny mi nie jest, ale jesli koniecznie chcesz miec mozliwosc zapisu na hdd, moze pomysl o czyms innym.
 

aragoth

New member
Było o plusach, teraz trochę o minusach ;] (btw. dlaczego nie ma edycji postów? :]). Tuner SAT w Kuro jest straszliwie bidny:
  • nie ma dostępu do 'parametrów' kanałów typu polaryzacja, częstotliwość, SR itd.
  • wyszukiwanie kanałów jest po: typie (TV/Radio/Data), SD/HD, satelicie (jeśli korzystamy z kilku), odkodowany/kodowany i po pierwszej literce nazwy kanału
  • nie ma sortowania kanałów (przy wyszukiwaniu)
  • układanie listy kanałów doprowadza do białej gorączki - można przestawiać tylko kanały 'ręcznie', strzałkami z pilota po 1 pozycji. Przestawienie kilkudziesięciu interesujących kanałów na liście zawierającej ich ponad 3300 (HotBird + Astra) graniczy z cudem
  • powyższy problem w pewnym stopniu rozwiązuje dostępność kanałów ulubionych, niestety można dodać tylko 40 ulubionych dla DVB, czyli troszkę mało
  • skanowanie satelity/ów jest w trzech trybach, z czego udało mi się skorzystać z dwóch:
    • według satelity: wygląda to tak, jak gdyby tuner szukał po predefiniowanych częstotliwościach, polaryzacjach i SR. Szybki, ale nie znajduje niektórych kanałów, w tym np. National Geographic HD. Ponowne przeskanowanie w tym trybie nie kasuje poprzednio odszukanych kanałów
    • wg wszystkich częstotliwości - robi się długo i znajduje wszystko. Niestety - ponowne przeskanowanie kasuje wszystkie poprzednio odnalezione kanały, czyli wszystkie kanały mają nowe numery, brak listy Fav - patrz 2 punkty wyżej. Po 4 miesiącach użtykowania - to jest największa wada tego tunerka, można zapamiętać programy po numerkach, ale masakra, jeśli to się co skanowanie zmienia, a jak wiadomo, zmiany w transponderach występują dosyć często

Jeśli ktokolwiek zna lekarstwo na cokolwiek z powyższej listy - będę dozgonnie wdzięczny i zobowiązany :). Najbardziej przydałby się soft do zwykłego PCta, który umożliwiałby edycję listy programów, konwersję z innych tunerków itd.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wersja H jest zgodna z certyfikatem DLNA oraz posiada port ethernet - dla mnie by to były najważniejsze różnice, za które bym dopłacił do tej wersji.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Port ethernet to nic innego jak możliwość włączenia komputera do swojej sieci lokalnej w domu.
Zaś o DLNA polecam poczytać tutaj:
http://www.dlna.org/home

Generalnie takie zestawienie umożliwia oglądanie na TV materiałów udostępnianych poprzez sieć (streaming).

Pozdrawiam,
 

aragoth

New member
Dla ścisłości - ethernet w tym TV wydaje się tylko i wyłącznie służyć do tego, aby DLNA miało skąd pobierać dane - przynajmniej nie udało mi się jakkolwiek inaczej z tego portu skorzystać (aktualizacje firmware TV robi się poprzez USB).

A propos DLNA, zasada działania polega na zainstalowaniu na jakimkolwiek komputerze w sieci lokalnej, w którym jest TV oprogramowania (serwer DLNA jest zawarty np. w Windows Media Player 11, nie wiem jak w starszych), które sprawia, że komputer staje się serwerem multimediów. TV odszukuje takie komputery i pozwala przeglądać udostępnione zasoby i je odtwarzać. Udało mi się w ten sposób odtworzyć poprzez TV pliki MP3 oraz filmy w formacie MPEG i TS (HD).

Nie udało mi się natomiast odtworzyć żadnego AVI, w tym DivX i Xvid, MKV również wydaje się być niekompatybilne. Pliki są widoczne w TV (MKV nie jest widoczny), który potrafi odczytać parametry takie jak czas trwania, pokazuje nawet screena z filmu, natomiast odtworzenie jest niemożliwe. Jeśli ktokolwiek wie, czy i jak da się to uczynić, będę wdzięczny za informacje :). Może WMP nie radzi sobie i należy korzystać z czegoś innego?
 

grzeorz914

New member
aragoth napisał:
Dla ścisłości - ethernet w tym TV wydaje się tylko i wyłącznie służyć do tego, aby DLNA miało skąd pobierać dane - przynajmniej nie udało mi się jakkolwiek inaczej z tego portu skorzystać (aktualizacje firmware TV robi się poprzez USB).

A propos DLNA, zasada działania polega na zainstalowaniu na jakimkolwiek komputerze w sieci lokalnej, w którym jest TV oprogramowania (serwer DLNA jest zawarty np. w Windows Media Player 11, nie wiem jak w starszych), które sprawia, że komputer staje się serwerem multimediów. TV odszukuje takie komputery i pozwala przeglądać udostępnione zasoby i je odtwarzać. Udało mi się w ten sposób odtworzyć poprzez TV pliki MP3 oraz filmy w formacie MPEG i TS (HD).

Nie udało mi się natomiast odtworzyć żadnego AVI, w tym DivX i Xvid, MKV również wydaje się być niekompatybilne. Pliki są widoczne w TV (MKV nie jest widoczny), który potrafi odczytać parametry takie jak czas trwania, pokazuje nawet screena z filmu, natomiast odtworzenie jest niemożliwe. Jeśli ktokolwiek wie, czy i jak da się to uczynić, będę wdzięczny za informacje :). Może WMP nie radzi sobie i należy korzystać z czegoś innego?
zmien rozszerzenia plikow na MPEG
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W dokumentacji do TV o ile się nie mylę jest opisane jakie formaty odtwarza ten TV przez DLNA po ethernecie - jeśli coś się nie zgadza to reklamuj.

Pozdrawiam,
 

Hefi

New member
Panowie, śledząc wątek, mam sprawę.

Mam 5090H. Ethernet podany, TV widzi sieć, sieć widzi TV. Pobrał ustawienia sieci, wszystko super. Założyłem w WMP 11 serwer mediów. Widzi go laptop, widzi go nawet komórka (N95 8gb). Widzi go telewizor. I tu zaczynają się schody. Próbuję przez telewizor wejść w widoczny serwer mediów i go bodajże odświeżyć (pierwsza i jedyna opcja). Przy czym dostaję komunikat: error 508, failed to autenthicate (czy jakoś tak).

Błagam, pomóżcie - specjalnie po to remont w pokoju robiłem i ściany ryłem (na piętro) żeby TV korzystał z serwera mediów - a nie wiem co i jak - może jakiś port specjalny czy co?

Ratujcie!

Radek
hefinek@gmail.com
 

bluray

Banned
A propos DLNA, zasada działania polega na zainstalowaniu na jakimkolwiek komputerze w sieci lokalnej, w którym jest TV oprogramowania
Nie do końca. Urządzenia certifikowane DLNA widzą się wzajemnie.
Np BD LG370 z TV Samsung seria B. Nie trzeba tu żadnego PC-ta.
Żeby PC stał się kopatybilny z DLNA to trzeba zainstalowaś soft chyba, że jak wyżej ma WMP 11.

Ale 5090H chyba nie ma certyfikatu DLNA.
HMG to blisko ale nie to samo.

Nie używam bo nie da się wyprowadzić AUDIO 5.1, że nie wspomnę o Audio HD.
No i mam DVICO 6500 od tych rzeczy.
 
Do góry