Czy W500 ma sens w małym pomieszczeniu?

thekamil

New member
Witam,
Za ok tydzień dokunuje zakupu projektora i chciałem się upewnić, czy w moim przypadku jest sens inwestować w Benq W500.
Projektor będzie ok 3m od ekranu (szerokość 150cm), pomieszczenie oczywiście nie przystosowane do projekcji, ale będę wymieniać rolety na blokujące słońce w 95%.
Używać będe go głownie do filmów DVD, oraz gry na PC. (2 filmy na tydzień, może z 3h tygodniowo na gry). Nie planuje w przyszłości posiadać w pokoju telewizji HD, może blue ray, ale to nieokreślona przyszłość.
Podłączenie projektora z komputerem będzie przez 10cio metrowy kabel DVI-HDMI (obecnie mam kartę z wyjściami DVI, za ok pół roku zmiana na kartę z wyjściem HDMI).
Początkowo chciałem kupic Benq MP 623, ale po przeczytaniu x-stron opini o Benq W500, zdecydowałem się na niego. Tylko czy w moim przypadku dołożenie tych 500 złotych ma sens? czy różnica na tak małym ekranie będzie naprawdę widoczna?
dla sprecyzowania: zakupu projektora planuje dokonać w sklepie:
techplanet.pl/index.php?gk=0&k=74&id=11115&v=zo&ord=nazwa&f=more&filtr=
dlaczego? -bo mam do nich raptem 10km i mają w miarę dobre ceny.
ekran: jako, że to mój pierwszy projektor, a i kasy nie za wiele to zdecydowałem się na ten z allegro:
allegro.pl/item493077107_ekran_150x200_do_projektora_super_cena_gwar_f_v.html

oraz kabel:
allegro.pl/item497888191_kabel_hdmi_dvi_prolink_exclusive_10m_wawa.html

I taką właśnie mam wizję. Co wy na to? jakieś poprawki? MP623, czy jednak W500? no i wiadomo projektor za ok. 2500 zł.
pozdrawiam
 
Do góry