Czy TV Panasonic widzi klawiaturę bluetooth ?

david8213

New member
Posiadam TV UHD 50" Panasonic 3D (bluetooth). Czy telewizory tej firmy współpracują z klawiaturą i myszką bluetooth - jednocześnie ?

Chciałem kupić ten zestaw [KLIKNIJ] lub [KLIKNIJ]

Czy w ogóle można używać jednocześnie myszki i klawiatury bluetooth w TV ?
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Kiedyś sparowałem ze swoim DT60 klawiaturkę BT, ale bez myszki. O, taką:
Miniklawiatura bluetooth
Z myszką BT nie próbowałem, sądzę jednak, że również powinna działać.

Niemniej generalnie uważam, że w przypadku smart-tv najlepiej sprawdzają się klawiatury zintegrowane z urządzeniem wskazującym - trackballem, touchpadem, albo z czujnikiem grawitacyjnym (tzw. airmouse). Dzięki temu nie trzeba szukać jakiegoś miejsca, powierzchni dla przesuwania myszki. Mamy jedno urządzenie, które możemy łatwo trzymać np. na kolanach.
Dlatego swojego czasu mój wybór padł na Art Handy AK-66 (występuje także pod innymi nazwami, np. bardzo podobna jest Hama Uzzano, wlasciwie różni się tylko kolorem). Co prawda podłączana do portu USB (bezprzewodowo oczywiście, przez dongla), ale gdy poszukiwałem klawiatury do swojego tv, nie znalazłem nic na BT spełniającego moje oczekiwania ;) Od prawie roku sprawuje się bez zarzutu.

Proponuję spojrzeć na mój mini test:
Jaka zgrabna klawiatura z touchpadem/trackballem do smart tv?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Powinna działać albo, albo.
Heh, no ok, razem (BT) nie testowałem. Najlepiej niech autor wątku kupi i sam wypróbuje, jeśli się okaże, że bardzo mu zależy na tej oddzielnej myszce. Takie były pokazane na zdjęciach z Alledrogo. Moim zdaniem do tv bardzo niepraktyczne. Ćwiczyłem już wcześniej, co prawda pełnowymiarowy zestaw na USB, ostatnia fotka w moim mini-teście. Dlatego nabyłem urządzenie zintegrowane.

P.S. Przypomniałem sobie, że z tamtą małą klawiaturą BT były jakieś problemy ze współpracą z tv. Nie pamiętam już dokładnie jakie, chyba nie zawsze działały prawidłowo spacja i enter. Chociaż na tablecie było dobrze, zatem fizycznie była sprawna. Uważam z tymi klawiaturami do smart tv to zawsze trochę niewiadoma i eksperyment, wszystko wychodzi "w praniu". Warto mieć furtkę zwrotu, teraz przy zakupach na odległość jest aż 14dni.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Nikt nie ma myszy bluetooth żeby sprawdzić czy współpracuje z TV
Obojętnie jaka mysz...
Witam
Widzę moc odpowiedzi... ;) Dziś do swojego DT60 próbowałem podłączyć mysz BT (Manta MM764) . Niestety nie udało się, tv jej nie widzi. Mysz jest na pewno sprawna, bez problemu dała się sparować z dwoma laptopami i tabletem (Android). Wnioskuję z tego, że tv jednak nie współpracuje z myszkami BT. Pośrednio potwierdza to instrukcja, w której jest mowa o klawiaturach BT (kiedyś próbowalem - działała), słuchawkach BT (mam i używam), o myszach BT ani słowa.
Natomiast z telewizorem na pewno współpracują myszki i klawiatury podłączane przez USB, a także jak wspominałem urządzenia zintegrowane, jak np. Art Handy AK66 czy Natec AM30 (też USB).
Przy czym podkreślam, testowałem na DT60. Jak sprawa wygląda w CX700, pozostaje sprawdzić samemu, ewentualnie najpierw zobaczyć, co mówi na ten temat instrukcja.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

david8213

New member
Kupilem mysz Bluetooth sparowalem i dziala.... Ale dlaczego tak wolno kursor porusza sie po ekranie .... Tak samo jakbym sterowal ze standardowego pilota... Dlaczego ?
 

pejo9

New member
Witam,

czytając powyższe chciałbym sprecyzoawac pytanie. Czy do TV Panasonica serii 7 z 2016 moge sparowac klawiaturę BT? Ale nie chodzi mi o klawiature z dinksem na usb tylka taka jaka mam w tablecie ktora działa z urzadzeniami tylko parujac przez BT. Nie chce wkladac donga USB i potem radiowo przekazywac sygnal. Nie widze nigdzie w opcji parowanie BT w panasonicu. Ktos napisze?
 

Stanley

Member
Bez reklam
@pejo9: a co na ten temat mówi instrukcja obsługi? Jaki konkretnie model? Dodam, że w moim Panasie, modelu co prawda starszym, jest w menu opcja konfiguracji bluetooth, która pozwala wyszukiwać i parować urządzenia BT. Myślę, że jeśli w Twoim tv takiej opcji w ogóle nie ma - ten model nie obsługuje urz. BT (słuchawek, klawiatur, itp.), no może z wyjątkiem pilota-touchpada Viera.

P.S.
Nie chce wkladac donga USB i potem radiowo przekazywac sygnal.
Sygnał BT też jest przekazywany radiowo, nawet w tym samym paśmie częstotliwosci ;)
 
Do góry