Czy to porównanie ma w ogóle sens?

piterus

New member
Witam serdecznie:), od jakiegoś czasu przeglądam uważnie forum w celu wyłonienia jak najlepszego telewizora do moich potrzeb.
No właśnie jeżeli chodzi o potrzeby, to jest jedna najważniejsza: jakość obrazu.

Wyselekcjonowałem;-) 2 modele telewizorów, które mieszczą się w granicach mojego budżetu (3500 - 3800):
Panasonic TX-P50ST60E oraz Philips 47pfl6008.

Chciałbym Was zapytać czy faktycznie ten Philips ma taki świetny obraz żeby mógł konkurować z plazmą? Czy może w ogóle nie ma sensu porównywać tych 2 modeli ze sobą ze względu na różne technologie wykonania?

Telewizor ma mi służyć głównie do oglądania "zwykłych" programów z platformy nc+ a w szczególności filmów i transmisji sportowych, z 3d zamierzam korzystać sporadycznie, tak samo jak z internetu, odległość oglądania 2,5 - 3,5 m. pokój 16m2 średnio nasłoneczniony.

Jeszcze jedna kwestia, czy ktoś może wie jak długo plazmy panasonica będą w magazynach?

Wszelkie sugestie mile widziane za które z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
 

piterus

New member
Odpowiedz proszę na pytania:

Proszę bardzo

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3,5m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jeszcze nie wiem
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z bocznej ściany - nie ma go za dużo
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT LG
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? super obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? platforma nc+ przewaga kanałów hd
10.Jakie urządzenia ? kino domowe H/K + KEF dvd oraz jak najszybciej zakup blue ray
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, film, przyroda
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16.Preferencje co do marki ? panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? 47-50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu - widoczne pixele itp, awaryjność
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3800
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? powinno, nie mam zdania
 

piterus

New member
Dzięki za sugestie, tego się w sumie spodziewałem.

Najbardziej w Philipsie obawiam się awaryjności, chociaż nie mało na forum jest skrajnych opinii, z drugiej strony kusi ambilight i świetne recenzje obrazu.

W Panasonicu natomiast obawiam się że obraz nie będzie tak ostry i dynamiczny (ktoś wspominał o efekcie zamglenia) ale z kolei wysokie noty w testach wskazują na to że nic takiego nie ma miejsca, no i marka sama w sobie jest pozycją pewną i solidną.

Czy ktoś miał bezpośrednie porównanie tych telewizorów?
Zdaję sobie sprawę, że sam będę musiał podjąć decyzję ale wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam
 

quitry

New member
Cokolwiek wybierzesz miej na uwadze, że coraz ciężej dostać tego Panasonica. Ja kupiłem w sylwestra ostatnią nie-ekspozycyjną sztukę we Wrocławiu - dzwoniłem do każdego elektro-marketu. Nowe dostawy są pod znakiem zapytania.
 

rzęsor

New member
Dzięki za sugestie, tego się w sumie spodziewałem.

Najbardziej w Philipsie obawiam się awaryjności, chociaż nie mało na forum jest skrajnych opinii, z drugiej strony kusi ambilight i świetne recenzje obrazu.

W Panasonicu natomiast obawiam się że obraz nie będzie tak ostry i dynamiczny (ktoś wspominał o efekcie zamglenia) ale z kolei wysokie noty w testach wskazują na to że nic takiego nie ma miejsca, no i marka sama w sobie jest pozycją pewną i solidną.

Czy ktoś miał bezpośrednie porównanie tych telewizorów?
Zdaję sobie sprawę, że sam będę musiał podjąć decyzję ale wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam

Sprawa jest prosta, jeśli będziesz oglądał tv w dzień to wybierz Philipsa albo inny LCD, np. Panasonic L47ET60, L47FT60.

A jeśli wieczorem jako kino domowe do filmów to plazmę.
 

quitry

New member
Wrazenia bardzo pozytywne.
Skalowanie obrazu z SD to jakaś magia - nawet najgorszej jakości kanały z kablówki wyglądają super. Kąty widzenia rewelacja.

To moja pierwsza plazma. Poprzedni TV to referencyjny SHARP'a z 2008 - HD1E. Co do jakości obrazu nie ma porównania (na korzyśc Panasonica).
Jedyne co troche razi po uzywaniu LCD to niska jasnośc bieli (pomijam uzywanie "trybu dynamicznego") ale to zauwaza sie tylko przy reklamach.

Dwie wady dla mnie:
- dosyc powolne nawigowanie w funkcjach "Smart TV". Reakcja na nacisniecia klawiszy pilota jest zdecydowanie zbyt leniwa.
- pilot to jakis okrutny zart - jest brzydki, kiepsko wykonany i nieergonomiczny - zobacz gdzie umiescili przyciski (HOME, APPS, GUIDE)...

Podsumowujac - na pewno nie zaluje zakupu. To najlepszy wybor w tej cenie. :)
 

piterus

New member
Wielkie dzięki za odpowiedź, czyli jakości obrazu mogę być pewny a te 2 wady raczej mnie nie odstraszą, pewnie nie ma idealnego telewizora.
Martwi mnie jeszcze tylko prądożerność plazmy, no ale w tej chwili to już sam sobie przeczę, bo przecież chodziło mi głównie o jakość obrazu:)
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry