Czy to legalne?

lukashik

New member
Ja i moi koledzy (a także ich żony/dziewczyny) jesteśmy kibicami niemal każdego sportu, jednak rozbicie praw na trzy platformy sprawia, że musimy z czegoś zrezygnować, a żadna kablówka wszystkiego nie ma.

Mamy plan, ale nie wiemy jak to jest z jego legalnością.

Oto on:

Mam dużą piwnicę w której bez problemu mieści się 10 osób i dlatego planuje wraz z kolegami zrobić tam takie centrum sportowe z trzema platformami.Koszt wszystkiego to około 200zł dlatego każdy będzie się składać 30zł/miesiąc.Nie wiem czy to nie będzie podchodzić pod "publiczne rozpowszechnianie?Moim zdaniem nie, bo przecież takie wieczory sportowe LM czy siatkarską Ligą Światową to "imprezy zamknięte".

Jak to jest?
 

lukashik

New member
Dozwolony użytek w zakresie prywatnym jest generalnie (z kilkoma wyjątkami) zwolniony z roszczeń finansowych właścicieli majątkowych praw autorskich. Jest on jednak dość niejasno ograniczony do "osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego".

Każdego z tych kolegów znam przynajmniej od 3 lat więc zachodzi tu "stosunek towarzyski".

To teraz czekać tylko na nalot panów z platform cyfrowych, ZAIKSU (wieża też ma być) i dzielnych stróżów praw autorskich.
 

gregori

New member
Witam Serdecznie! Pracuję w jednej platform w dziale ds. walki z piractwem i zapewniam, że takie działa są NIELEGALNE. Dlaczego?Zachodzi tu wykorzystanie komercyjne.Opłaca Pan innym ich część abonamentu, a oni Panu. Jeden dekoder powinien służyć tylko jednej rodzinie/domownikom czy znajomym.Jednakże udostępnianie osobą z poza domowników nie może być zbyt częste, a czy tak było ustala niezawisły Sąd. Dlatego też serdecznie odradzam ten pomysł.Jest to moja prywatna opinia jednak na 99% to samo odpowiedzą Panu działy prawne poszczególnych platform. Grzegorz.
 

lukashik

New member
^
^
^

Gregori pisze, że mogę udostępniać domownikom i niezbyt często innym osobom.Ile to "niezbyt często?Co drugi dzień?
 

lukashik

New member
Może ktoś mający określoną wiedzę się jeszcze wypowiedzieć w co do mojego zapytania?80% ludzi jest podłych (z instynktem kapo) i zapewne jeśli jest to nielegalne to bardzo szybko dostanę wezwanie do sądu...
 

p@well

New member
...moja subiektywna ocena sytuacji - nie jestem znawcą...
lukashik - piszesz, że to Twoja piwnica, więc umowy podpisz na siebie, a rozliczaj się ze znajomymi poufnie (Twoja sprawa jak). Myślę, że skończyły się czasy ostrej inwigilacji, gdzie jesteśmy rozliczani ze spotkań ze znajomymi i kara się za spotkania zorganizowane w gronie przyjaciół.
Gregori (pierwszy post i dopiero co zalogowany) - jeżeli, to prawda co pisze, to i tak postawienie zarzutów było by bardzo trudne. W końcu Ktoś do Ciebie przychodzi, odbiornik gra, ale kto udowodni, że Oni oglądali, może tylko jedli i rozmawiali?
Problem może być z zakłucaniem porządku publicznego. Jeżeli piwnica jest w bloku i moglibyście przeszkadzać innym mieszkańcom, wtedy mógłbyś mieć problem z zarządcą bloku / spółdzielni. Jeżeli to prywatny dom, to myślę, że nie ma problemu - moja rodzina za granicą zrobiła z piwnicy prywatny bar z TV i innymi udogodnieniami dla swoich nastolatków (świetny pomysł).
 

scoobydoo19911

New member
...moja subiektywna ocena sytuacji - nie jestem znawcą...
lukashik - piszesz, że to Twoja piwnica, więc umowy podpisz na siebie, a rozliczaj się ze znajomymi poufnie (Twoja sprawa jak). Myślę, że skończyły się czasy ostrej inwigilacji, gdzie jesteśmy rozliczani ze spotkań ze znajomymi i kara się za spotkania zorganizowane w gronie przyjaciół.
Gregori (pierwszy post i dopiero co zalogowany) - jeżeli, to prawda co pisze, to i tak postawienie zarzutów było by bardzo trudne. W końcu Ktoś do Ciebie przychodzi, odbiornik gra, ale kto udowodni, że Oni oglądali, może tylko jedli i rozmawiali?
Problem może być z zakłucaniem porządku publicznego. Jeżeli piwnica jest w bloku i moglibyście przeszkadzać innym mieszkańcom, wtedy mógłbyś mieć problem z zarządcą bloku / spółdzielni. Jeżeli to prywatny dom, to myślę, że nie ma problemu - moja rodzina za granicą zrobiła z piwnicy prywatny bar z TV i innymi udogodnieniami dla swoich nastolatków (świetny pomysł).

Mistrzu Joda rad jestem wielce słuchać twoich nauk pozatym co to kogo obchodzi czy w domu ma sie 3 odbiorniki i trzy dekodery i skąd bierze się na to kase ważne że się płaci
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Dokładnie. Jeszcze tylko brakuje żeby ktoś tu napisał, że jak kumple do mnie przychodzą to muszę zgasić telewizor, bo gdy popatrzą na ekran to jest to nielegalne... Nie dajmy się zwariować.

Pozdrowienia!
 
Do góry