czy tani soundbar ma sens ??

skyline2000

New member
mam tv 55pus7303 w sumie nie narzekam na dzwięk ale, coś mi w nim brakuję,
zastanawiam się czy tani soundbar, powiedzmy w okolicach 500-600 ma racje bytu czy raczej szkoda zachodu ??
 

mystaloba

New member
Mówiąc/pisząc ogólnie to nie warto ale na zachodnim rynku furorę robi tani sprzęt soundbarowy o nazwie Vizio, który dźwiękiem podobno dorównuje dużo droższym głośnikom.
Wpisz sobie na aukcyjnym portalu aukcyjnym all... "vizio soundbar" i wyskoczą ci 2 pozycje. Jeżeli chcesz tanio i dobrze to tylko ten sprzęt. Tylko zapomnij o dekoderach dźwięku w tej belce...
Lub zaryzykuj i kup Xiaomi tylko z subwooferem ;)
 

timonek

Member
Bez reklam
A moze producenci pomysleli by o wyjscviu na suba, lepse by bylo to niz soundbary dokupowac gdzie sie powiela glosniki w belce. A w wiekszoci przypadkow dzwiek w tv jest ok tylko brak niskich tonow. No i dodatkowa wygoda regulacja dzwieku pilotem tv a nie kolejmym.
 
Ostatnia edycja:

ekterion

New member
W moim TV Sony mam w ustawieniach opcje zaznaczenia że do gniazda mini jack jest podłączony subwoofer, ale nie wiem jak to działa. Z tego co słuchałem i przerabiałem to w tańszych telewizorach (do ok. 3500 zł) dla mnie głośniki są słabe lub bardzo słabe. Dopiero w droższych są co najwyżej mierne.
 

timonek

Member
Bez reklam
Nie wiem wswzystkich nie sluchalm wiem ze w dwoch samsungach i jednym lg bylo slabiutko ale np sony najtanszy 32 cali gra naprawde dobrze nie wiem jak oni to zrobili ale to jest dobry dzwiek tylko brak tych efektow przy filmach i tu by sie przydal tylko sybwofer. Ale glosniki w tym malym sony sa naprawde super porownojac do niektorych drozszych tv.
A mialem kiedys soundbara samsunga za prawie tysiaca i oddalem bo to jakas masakra lepiej graja glosniki komputerowe. Niskie tony hm nie wiem jak to okreslic niby bylo cos ale jakos tak dziwnie ale najgorszy dzwiek z belki taki pusty plastikowy no trsagedia. Po tym sie wyleczylem z soundbarow juz wole sluchac z wierzy podpietej pod tv ktora i tak kosztowala mniej ;). Uwazam ze 2 tys dawac za belke z malutkimi glosniczkami plus suba to zdierstwo. Za taka kase mozna miec amplituner lub wzmacniacz i normalne kolumny ktore zejda naprawde nisko.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale belka z 2 tyś JBLa BAR 3,1np. i masz nogi miękkie. Żaden telewizor tego nie zrobi.
 

timonek

Member
Bez reklam
Nie zrobi bo nie ma suba ;) a bez niego watpie zeby bylo az tak duzo lepiej ;) ale nie wypowiem si ebo tego modelu nie slyszalem akurat.
 
Do góry