Czy plazma nadaje sie do słonecznego salonu ???

centur

New member
jak w temacie, wszędzie czytam że lcd lepiej sobie radzi w jasnym pomieszczeniu ale mówić szczerze wolałbym plazmę że względu na wierniejsza kolorystykę i brak smużenia. Tak sie skłąda że niedługo będe urządzał salon połączony z aneksem kuchennym ale pomieszczenie będzie bardzo jasne i słoneczne, ściana bez okien tylko od str północnej a na reszcie spore okna ( w tym ogromne tarasowe). Tv bęzie zwrócony lekko ukośnie w stronę południowo- zachodnią i tak sie zastanawiam czy plazma "wydoli". Od razu powiem że odległość oglądania to ok 4-4,5 m wieć tv miejszy niz 46 cali nie wchodzi w rachubę. I pyt 2 czy HD Ready wystarczy do oglądania z tej odległości czy lepeiej zainwestować o razu w full hd ??? Zakładam że w przyszłość progamy będa nadawane w 1080i więć czy niższa rozdziałka nie pogorszy automatycznie odbioru ??Jeśli chodzi o sygnał to na pewno będzie to jakaś platforma, c+ lub n bo alternatywa to tylko antana dachowa :) Na zakup planuje przeznaczyć max do 6 tys, na razie rozwazam sharpa 46x20 lub panasa 50pv80, moze jakieś inne propozycje ???
 

autorus

New member
Czy słońce będzie padało na tv?
Ja bym się zastanowił nad tym panasem ale poczekaj na 50" Sharpa ma mój teśc i go nie polece , niestety :(

Autorus
 

centur

New member
jeśli nie zasłonie rolety to niestety będzie ale wychodze z załozenia że kazdy tv z bezpośrednio padającym słońcem będzie sie prezentował koszmarnie, chodzi o to że pomieszczenie będzie w jasnej tonacji a tak światełko lubi sie odbijać... czemu nie polecasz sharpa ????

Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mabri

New member
centur - ze światłem zawsze można sobie jakoś poradzić ale poczekajmy na pierwsze testy 50pv80/800. Liczę na dobrą warstwę antyodblaskową.
Też polecam ci plazmę.

autorus napisał:
dobijają mnie fiolety, niestety ale to na mnie tak działa.b
Autorus może rozwiń ten problem, ponieważ mam możliwość oglądania tego tv prawie na co dzień i podobnego problemu nie zaobserwowałem. Mój znajomy jest bardzo zadowolony z tego tv.
Jutro wieczorem jestem u niego i postaram się przyglądnąć temu tv pod kątem fioletów.
 
Ostatnia edycja:

ein

New member
Obecnie - nie. Jezeli nie mamy zamiaru stosowac w ciagu dnia rolet (ciemnych) to LCD lepiej sie sprawdzi. Jezeli ten sloneczny pokoj wykorzystujemy do ogladania czegokolwiek w godzinach pozno popoludniowych/wieczornych - ewentualnie. Dzisiaj na rynku nie ma PDP skutecznie niwelujacej problem odbic w naslonecznionym pokoju. Wlasciwie LCD ma sens (IMHO) wlasnie w silnie naslonecznionym pomieszczeniu - wtedy dopiero duza czesc wad cieklegokrysztalu jest skutecznie kamuflowana przez warunki odbioru (wiekszosc ekranow daje wtedy gleboka "czern", poprawia sie kontrast, bywa ze nasycenie - niestety gdy nastanie noc mina posiadacza LCD-ka nie wyglada za ciekawie... no ale mozna zalozyc mocne sztuczne oswietlenie i to tez jest jakies rozwiazanie)

JW mozna poczekac na 8 serie Panasa - moze cos tam wykombinowali (ale szczerze to watpie)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry