Czy plazma da radę, czy jednak mocniej świecący LCD?

GORB

New member
Witam Wszystkich,

Chciałem prosić o poradę jaki TV do moich warunków:

1. Odległość od ekranu: 3,70-5,5 m (w zależności gdzie się usiądzie, większość miejsc ma 3,7 do 4,7 m odległości od TV, te 5,5 m to jedno, skrajne miejsce, ale centralnie na wprost ekranu)
2. Jak słońce świeci w pokoju: 1 okno dokładnie na wprost TV, strona płd-zach, od godz 14-15 do zachodu słońca nasłonecznienie duże, ale jest roleta zaciemniająca (nie przepuszcza wogóle światła)
3. Jak duży jest pokój: ok. 25-30 m2 (nieregularny kształt, to trudno policzyć)
4. Preferowana technologia: nie mam, ale najchętniej LCD-LED z tylnym podświetleniem i strefowym wygaszaniem, tyle, ze nie przy tym budżecie; odnośnie Plazmy mam obawy o jej trwałóść, wypalanie znaczków (dzieciaki potrafią zostawić TV na jednym kanale na parę godzin, a i ja TVN24 też), buczenie i halas.
5. jaki masz obecnie telewizor: CRT 32" 100 Hz Panasonic TX-32PM11P
6. jakie programy najczęściej oglądasz: wszystkiego po trochu (TVN24, bajki, programy TV, seriale, filmy, sport)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: pon - pt po godz. 18, w weekend różnie, często rano
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: TV przy świetle, filmy raczej bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: nie wiem, zbliżony do obecnego CRT
10. matryca błyszcząca czy matowa: sam nie wiem, błyszcząca może dawać lepszy obraz, a z kolei matowa eliminować oblaski
11. preferowana wielkość telewizora: 50" i więcej
12. preferowana marka: plazma - PANASONIC; LCD - SHARP, TOSHIBA, SAMSUNG, Philips;
13. czego nie lubisz w telewizorach: rozmycia i smużenia (zwłaszcza w sporcie), zacinania, słabych kątów,
14. jakie urządzenia będą podłączone: obecnie dekoder SD Ferguson FX-7600 UCI, PS3, nagrywarka DVD Panasonic DMR-EH58 HD ready, w przyszłości dekoder satelitarny HD od N lub Cyfry+
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: TV 50%, DVD 30%, PS3 20%
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: telewizor stoi w narożniku, w przeciwnym narożniku (z oknem za plecami) stoją kanapy w kształcie litery L, jednak z racji tego, że ekran tv ustawiony jest równolegle do osi utworzonej z połączenia końców litery L kąty boczne nie są wielkie
17. czy ważne jest wifi: tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów: tak, ale nie na siłę
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: tak, ale nie na siłę
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie koniecznie (możliwośc odtwarzania przez nagrywarkę, która nie ma z tym problemów)
22. ma mieć 3D: nie (wszyscy w rodzinie źle znoszą 3D w kinie)
23. ma mieć slot na karty SD: tak - głównie opcja przeglądania zdjęć z aparatu (SDHC)
24. ma mieć tuner DVB-S: nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - PS3 i nagrywarka (w przyszłości dekoder satelitarny HD od N lub Cyfry+), EURO - obecny dekoder, CHINCH - podłączenie do starego systemu audio, WiFi- sieć lokalna
26. Jaki masz sygnał: Cyfra+ SD (dekoder Ferguson)
27. ile programów HD: 0 (nie było sensu przy TV CRT, do nowego TV bedzie można podłączyć N lub Cyfrę+ z kanałami HD
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: pon.-pt. 3-4h, weekendy nawet do 8-12h
29. ma stać czy wisieć: stać (narożnik)
30. Rozdzielczość: Full HD
31. DVB-T: tak
32. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu do filmów i sportu, niezawodności
33. Ile osób ogląda: 1-5 (filmy wieczorami przy zgaszonym swietle 5)
34. Jaka klasa cenowa: max ok. 6500 PLN

Obecnie zastanawiam się nad:
Panasonic TX-P50VT30E - czy różnica w cenie w stosunku do G30 ma pokrycie w jakości pomijając aspekt 3D?
Panasonic TX-P50G30E - najtańsza opcja!

ale kuszą też:
Sharp LC-60LE635E - wielkość!
Sharp LC-52LE830E Quattron
Philips 55PFL7606K - czy obecnie warto wogóle wchodzic w Philipsa?
Philips 52PFL8605H
Samsung UE55C6500

Z góry dziękukę za ewenualne porady!
 

don111

Banned
jeśli w większości sygnał SD i niecałe 4m to 50' może nie byłby taki mały i mógłbyś wziąść jednego z tych 50' Panasonic (G30, vt30)
jak większy to do listy dodałbym Samsunga 59D6900, LG 60PZ250, no chyba że dołożysz do Panasonica 55VT30
 

GORB

New member
jeśli w większości sygnał SD i niecałe 4m to 50' może nie byłby taki mały i mógłbyś wziąść jednego z tych 50' Panasonic (G30, vt30)
jak większy to do listy dodałbym Samsunga 59D6900, LG 60PZ250, no chyba że dołożysz do Panasonica 55VT30

Ze względu na kształt pokoju odległość od TV jest różna w zależności, gdzie usiądziesz, a że filmy lubimy ogladać całą rodzinką (5 osób), to w tym samym czasie jedna z osób ma 3,7 m, a druga nawet 5,5 m.
Co do sygnału, to właśnie kończy mi sie umowa z C+, więc nowy pakiet i dekoder z HD w C+ albo N to nie problem.
Nie wiem czy w przypadku plazmy warto rezygnowac z jakości na rzecz wielkości -> jak plazma, to wolałbym chyba jednak Panasonica 50' niż większego Samsunga czy LG.
55VT30 jednak za drogi. Szkoda, ze nie ma G30 w rozmiarze większym od 50'.
Moje obawy dotyczą też tego, czy plazma da radę w jasny dzień bez zaciągania rolety. Nie zawsze mam ochotę zaciemniać pokój by pooglądać np. TVN24.
 

Byrd66

New member
Na każdym tv w dzień jest spadek jakości obrazu. Mam S30 i rano słońce oświetla mi bezpośrednio 1/3 telewizora - jest tak samo jak na CRT - mniej widać, ale da się oglądać.
 

GORB

New member
Na każdym tv w dzień jest spadek jakości obrazu. Mam S30 i rano słońce oświetla mi bezpośrednio 1/3 telewizora - jest tak samo jak na CRT - mniej widać, ale da się oglądać.

Dzięki za info. Do poruszenia tej kwestii skłoniło mnie przyglądanie się plazmom w sklepie. Tam wszystkie plazmy, w stosunku do stojących obok LCD, sprawiały wrażenie ciemniejszego obrazu, a w scenach z jasnym/białym ekranem obraz był jakby za przyciemnioną szybą. Biały nie był biały, a szary.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Taka to technologia.
Powinieneś poprosić o prezentację telewizorów w domu.
Do Twoich warunków:
Toshiba 55wl768 lu 863
Sharp 60le 635
Poczytaj wpisy tych co już mieli taka prezentację w domu.
 

don111

Banned
Dzięki za info. Do poruszenia tej kwestii skłoniło mnie przyglądanie się plazmom w sklepie. Tam wszystkie plazmy, w stosunku do stojących obok LCD, sprawiały wrażenie ciemniejszego obrazu, a w scenach z jasnym/białym ekranem obraz był jakby za przyciemnioną szybą. Biały nie był biały, a szary.
prawdą jest że plazmy nie zaświecą tak jasno jak LCD ale w domu przy ustawieniu jak w sklepie, ten "szary" plazm jest tak biały i jaskrawy że wypala oczy
 

lll

New member
No i - skoro oglądacie całą rodziną z różnych miejsc w pokoju (a więc i z różnych kątów) - przemawia to za plazmą, która z szerokiego kąta ma dobry obraz.
 

GORB

New member
Ostatecznie wygrał wariant ekonomiczny. Skoro nie ma TV bez wad, to po co przepłacać. Wybrałem opcję, która moim zdaniem daje najlepszy stosunek jakość/cena, czyli Panasonic TX-P50G30E.
Dziękuję wszystkim za porady!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście poszedłeś po "bandzie" .
Ale przy tych warunkach i tak będzie extra. Tylko zabraknie Ci już za miesiąc satysfakcji z wielkości telewizora.
 

GORB

New member
Rzeczywiście poszedłeś po "bandzie" .
Ale przy tych warunkach i tak będzie extra. Tylko zabraknie Ci już za miesiąc satysfakcji z wielkości telewizora.

"Po bandzie"? - to brzmi jakoś tak negatywnie :confused:
Co do wielkości, to nie mam takich obaw, a na osłodę pozostaje mi świadomość różnicy w cenie między 50G30, a wszystkimi innymi w większych rozmiarach :krol:
 
Do góry