czy może być za jasny projektor?

seboss90

New member
Witam,
Jestem na etapie zakupu pierwszego projektora, po długich rozeznaniach myślę nad modelem Oproma GT750, ma siępojawić za kilka dni w sprzedaży cena ok 3200. jest full 3d ( nie trzeba przystawki) HD ready, uzyskuje duży obraz z bliskiej odległości i ma bardzo dużą jasność 3500. Usłyszałem opinie,że to za duża jasność do oglądania filmów, a do tego ma służyć. CO o tym sądzicie. mnie wydaje się, że czym większa jasność tym lepie bo np można filmy oglądać przy świetle dziennym.... Czy jest możłiwość. Czy jest możliwość jej zmniejszenia poprzes ustawienia projektora ? Poza tym co sądzicie o tym modelu?
 

edi7777

Member
Sam też używam projektora z jasnością 3000l i przez to korzystam właściwie wyłącznie z trybu eco. Powtarzałem to już na forum kilka razy - projektor typu benq w600 (czy tam teraz już w700) bądź jakikolwiek innyt dedykowany do kina domowego ma sens TYLKO I WYŁĄCZNIE do przygotowanego pomieszczenia (tj. ciemne ściany, odpowiedni ekran, full zaciemnienie). W innych przypadkach lepiej kupić projektor uniwersalny czyli właśnie z nieco wyższą jasnością.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież w dzień nie będziesz chyba oglądał przy świetle ?
Wieczorem z kolei musisz pamiętać o kalibracji i będzie extra.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Optoma GT750 uwagi

Sam myślę z uwagi na warunki lokalowe (i głównie czynnik WAF) nad projem krótkoogniskowym, ale mam co do tej optomy trochę wątpliwości. Jest to co prawda nowy model tej firmy i w pomieszczeniach nieprzystosowanych do kina domowego, z uwagi na stosunkowo mocne światło, może się całkiem nieźle sprawdzać.
Jednak na zagranicznych forach jest grupka użytkowników poprzednika, czyli GT720 -którzy narzekają na topiące się elementy konstrukcji obiektywu. Być może mieli pecha. Ale przestrzegają, że w skoro trochę słabiej świecącej 720 topiły się mizernej jakości plastiki, to co będzie w modelu teoretycznie mocniejszym?
A co koledzy sądzą o nowym Benqu W710 ST? Ma go już może ktoś u siebie w domu i przetrenował w praktyce?
 
Ostatnia edycja:

marimba22

New member
ja też stoję przed wyborem czy Benq W710ST czy Optoma GT750 - teraz mam Benq MS612ST, rozdzielczość mi nie wystarcza, ale 2500 lumenów eco jak najbardziej tak!!! Więc czy przy 3500 Optomy obraz nie okaże się zbyt jasny??? Czy będzie możliwe zmniejszenie podświetlenia ???
 

piotr10

New member
Bez reklam
filtr szary na optykę zastosować:)
może dodatkowo ekran mat grey, czy cuś w tym stylu.
A tak poważnie , ktoś ma już tą optomkę gt750? ineresuje mnie jak ona świeci, jak chodzi 3d?
 
Do góry