czy monitor audio rx6 będzie się zgrywać z arcam avr400?

jdud2

New member
Jak w temacie. Mogę takiego arcama kupić okazyjnie do moich głośników ma rx6 i rx2 (system 4.0). Rx są bardzo wymagające jeśli idzie o zasilanie. Mogę zwiększyć im dopływ prądu z 67 na 150 watów na kanał. To ma sens, bo moja stara yamaha w stereo daje na kanał 122 waty i czuję odrazu, że precyzja dźwięku jest lepsza. Tu miałbym 150 watów i to na każdy z 4 głośników. Proszę tylko o odpowiedź, czy brzmienie będzie spójne. Wiem, że ten arcam zgrywa się świetnie z ma serii gx. Ja mam jednak gorsze rx. Jakiego brzmienia mogę się spodziewać? Chodzi mi o efekty w kinie i muzykę, ale taką jako podkład do scen filmowych.
 

werf

Active member
Bez reklam
Arcam 400 fajny do muzyki Do kina trochę mało spektakularny
RX6 takie wymagające nie są ten AV spokojnie z nich wszystkie soki wyciśnie ,choć spokojnie możesz celować w lepsze kolumny
Okazyjna cena znaczy jaka? Nowe schodziły po 5tyś koniec serii
 

jdud2

New member
6000 zł. Na promo z 5k zł się spóżniłem. A ma rx są wymagające, bo poza obserwacją ich pracy zależnie od trybu zasilania, to poprzednio miałem ma br i mój ampli napędzał je swobodniej. Tyle że mój ampli to sprzęt z zasilaczem 400 wat, 11 kg wagi, cena 1900 zł (euro było tanie). To odpowiednik obecnej yamahy rxa730. To nie ta półka.
 
Ostatnia edycja:

jdud2

New member
No i mam problem. Arcam z monitor audio zgrywa się świetnie, są melodyjne, grają swobodnie każdym rodzajem rejestru, są angażujące a nie agresywne. Mimo łączenia bluray z ampli przez hdmi, miałem wrażenie, że gra analogowo. No i same rx są świetne, o wiele lepsze niż podają ich oceny branżowe pisma. Ten zestaw w pełni mi odpowiada, tyle że mam problem. Przy włączeniu wywala korki. Nie spałem przez to w nocy. Mam nadzieję, że wymiana bezpiecznika b10 na b16 pomoże. Niestety nie mogę dać c16.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mieszkam w bloku i mam zarówno B10 i B16. Nie znam się na tym za bardzo, ale u mnie jest to jakoś podzielone na 2. Wyrzuciło mi może ze 2 razy od 4 lat, i to nie od sprzętu.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
B 10 to zazwyczaj swiatło i to jest 10Amperów a 16 to gniazda jest czasami jeszcze róznicówka tzw. zabezpieczenie .Czy wymiana na wiekszy pomoze ? Masz zwarcie albo przeciazenie zajrzyj do gniazda albo do czegos gdzie masz ten sprzet podłaczony :D , u mnie tv amp wzm dvd dac blu sat jest na jednym gniezdzie i nigdy nic mi nie wywaliło i mam standard 16 amp.Pozdro
 
Ostatnia edycja:

jdud2

New member
Pisze dla zakończenia tematu. Zmiana bezpiecznika na b16 w domu pomogła. Nie wywala korków. Sprzęt działa jak bajka. Dźwięk jest jak marzenie. Nawet niewiedziałem, że bas z rx6 schodzi tak nisko jak w br5. Dźwięk ma kinową dynamikę i bas, ale jest nieagresywny. Piękna barwa i melodyjność już przy cichych odsłuchach. Jest czar i ulotność, łatwość przetworzenia każdego pasma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry