Czy LC-32GA8E to dobry wybór?

ttwardela

New member
Witam;

Jestem na etapie wyboru modelu telewizora LCD. Interesuje mnie wielkość pzrekatnej 32 cale. Ostatnio zaproponowano mi telewizor Sharp LC-32GA8E z serii AQUOS. Z tego co widzę jest to nowość ponieważ nawet na stronie Sharpa nie ma jeszcze jego opisu. Jest trochę opisów w necie ale bardzo zdawkowe. Jako kontrofertę rozważam Samsunga LE32R72B. Zastanawia mnie wysoka różnica w kontraście pomiędzy modelem Sharpa 1200:1 i Samsungiem 5000:1? Czy są to watrości porównywalne czy mówimy o kontraście rzeczywistym i dynamicznym? Poza tym jasność 450 i 500 czy jest to duża różnica czy niezauważalna dla widza? Poza tym nigdzie nie mogę się doczytać w opisie Sharpa czy ma PIP (Picture in Picture)? Będę używał tego sprzętu jako telewizora i ekranu do DVD. Jeżeli chodzi o sprzęt DVD to mam zamiar kupić Harmana Kardona AVR140 + DVD23 lub 27 - czy taki zestaw pozwoli mi wykorzystać jego pełne możliwości? Za źroło sygnału telewiziyjnego będzie słuzyć tuner satelitarny i tu znów pytanie jaki tak aby jak najlepiej wykorzystać możłiwości tego sprzętu? Dużo pytań jak na raz, ale może ktoś mi pomoże?
 

helper

New member
Co do kontrastu: Samsung podaje kontrast dynamiczny (dla większego wrażenia na Konsumentach). Wszystkie obecnie dostępne panele tej firmy mają kontrast średni na poziomie 800:1 (z wyjątkiem serii T, ponieważ tam jest tajwański panel o kontraście 500:1)
Co do jasności: ze względu na budowę telewizorów lcd, mam wrażenie, że w tym wypadku im wyższy parametr jasności, tym słabsza czerń.
 

ttwardela

New member
Już zamówiłem Sharpa, powinien przyjść za 2 do 3-ch tygodni, wtedy Wam napiszę jekie są moje odczucia.

Pozdrawiam
 

vroobell

New member
Jeden odważny!!!
Ponieważ jestem zainteresowany tym sprzętem a nigdzie nie mogłem go obejrzeć to czekam na obszerne testy z niecierpliwością.:)
 

nowy66

New member
ttwardela napisał:
Już zamówiłem Sharpa, powinien przyjść za 2 do 3-ch tygodni..

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie o to, czym ten model różni się od modeli oznaczanych jako GA9. Zresztą nomenklatura Sharpa jest dość zawiła (GA,GD,BV i dalej 8 i 9) GD - to tuner, BV - to kolor - OK. Ale symbol 8 zamiast 9 ? Nie mogę tego znależć na europejskich stronach Sharpa. Pozycjonowany niżej ? Jakie różnice - kto wie?

pzdr
 

Gatekeeper

New member
nowy66,

z tego co udało mi się znależć na różnych stronach wynika, że GA8E/GD8E to uboższa wersja GA9E/GD9E. Ma jedno złącze HDMI, a reakcja matrycy to 8ms albo 12ms (nie pamiętam :)) Ze zdjęć wynika, że seria G*8E będzie posiadać takie same obudowy jak seria P55/P70, ale coś mi się zdaję że te zdjęcia są tylko tymczasowe i tak naprawdę buda będzie taka jak w amerykańskim odpowiedniku serii D40, czyli PIANO BLACK czy cóś w tym stylu.
Jeżeli to będzie odpowiednik amerykańskiego D40, to bym się raczej nie podniecał. Ta seria zbiera w USA raczej przeciętne opinie....

Osobiście czekam na GA9E.....

kiki - kiedy GA9E wjadą do Europy ???

pozdro
 

ttwardela

New member
Witam;

Niestety termin dostawy przesunął się na 20/06/2006 - podobno telewizory nie wyjechały jeszcze z fabryki. Jak tylko go dostanę to prześlę zdjęcia i pierwsze moje odczucia.

Pozdrawiam
 

nowy66

New member
W końcu znalazłem żródło informacji o różnicach pomiędzy modelami sharpa 37 na 2006 rok : www.sharp.fr

Modele nowej serii produkowane/składane w Hiszpanii a nie jak dotychczas w Niemczech.

pzdr
 

ezin2

New member
Sharp 32GA8

Witam, co sadzicie o tym telewizorze. U Kikiego mozna go kupic w niezłej cenie. Przeznaczenie - praca jako telewizor ;) - sygnał z kablowki Aster w W-wie, do tego troche DVD na razie ze stacionarnego otwarzacza Manta, potem z XBOXA. Trochę div-x z komputera. Awaryjnie jako panel do kompa. Czekam na opinie
 

bombola

New member
Witam
Widzę że na temat 32 GA8 brak jakiejkolwiek odpowiedzi (nikt go nie kupuje??) a przydało by się coś więcej na jego temat (najlepiej jakaś obiektywna ocena) zwłaszcza że jest w promocji (chyba że to jakiś niewypał) .
Pozdrawiam

Widze że nadal milczenie w tym temacie?! Czyta ktoś to forum ??
 
Ostatnia edycja:

nowy66

New member
Czyta, czyta, ...:)

Brak informacji na polskim forum? Poczytaj trochę niemieckich, francuskich i angielskich - tam jest troche info nt modeli Sharpa na 2006 rok. Generalnie proponują zwrócić uwagę na serię z "9" na końcu. Ważna uwaga : ceny dalej spadają (w D) - zwróć uwagę na "sugerowane ceny detaliczne" na stronach www.sharp.de Nawet one sa niższe od naszych detalicznych o jakieś 15-20% !!!!! Internetowe to juz prawie okazja np. 37BV9E ok.1600-1700€, itp. Ceny lecą na łeb na szyję - z korzyścią dla Nas:D Jeśli VIP klub zbiży się do tych cen - to będzie miło.
Zreszta sprawdź sam - www.idealo.de albo www.geizhals.at
Wpisz po prostu LC-37 (czy tam 32) Sharp - i już.

pzdr
 

bombola

New member
nowy66 napisał:
Czyta, czyta, ...:)

Brak informacji na polskim forum? Poczytaj trochę niemieckich, francuskich i angielskich - tam jest troche info nt modeli Sharpa na 2006 rok. Generalnie proponują zwrócić uwagę na serię z "9" na końcu. Ważna uwaga : ceny dalej spadają (w D) - zwróć uwagę na "sugerowane ceny detaliczne" na stronach www.sharp.de Nawet one sa niższe od naszych detalicznych o jakieś 15-20% !!!!! Internetowe to juz prawie okazja np. 37BV9E ok.1600-1700€, itp. Ceny lecą na łeb na szyję - z korzyścią dla Nas:D Jeśli VIP klub zbiży się do tych cen - to będzie miło.
Zreszta sprawdź sam - www.idealo.de albo www.geizhals.at
Wpisz po prostu LC-37 (czy tam 32) Sharp - i już.


Witam
Dzięki za odpowiedź ale to są żeczy wiadome.W MM na firmowym stojaku porównywałem obraz GA8 z GA9 i 20S4 podłączone do jednego DVD, Ga8 miał zupełnie inne kolory(fatalne, zamiast czerwony pomarańczowy a kolor skóry żóltawy itp).Kilka dni później GA8 stał między Toshibą a Samsungiem podłączone do kablówki MM i to samo(myślałem że uszkodzony).Nie dało mi to spokoju i następnego dnia(oczywiście powinienem był to zrobić pierwszego) porozmawiałem z gościem z obsługi i o zgrozo powiedział że wszystko jest w normie(chyba daltonista!!), na szczęście stojąc przy TV podszedł inny gość z obsługi i ten po chwili rozmowy zauważył różnicę przyniósł pilota i przywrucił ustawienia fabryczne, no i wiara we mnie wruciła.
Jeszcze na koniec GA8 jest MADE IN TAJWAN(to mnie troszke męczy) ale obraz (według mojego odczucia) miał lepszy (przynajmniej na kablówce w MM).

Pozdrawiam

Ps
Przydały by się jakeś FOTO-TESTY GA8 i zapewne ciekawsze od moich opinie fachowców.

Widzę że znowu trzeba będzie czekać kilka dni na odpowiedź i ciekawe czy na temat
 
Ostatnia edycja:
Do góry