Czy ktoś testował EPSON TW700 i SANYO Z5

mkropa

New member
Witam

Mam dylemat - nie wiem co wybrać.... naczytałem się już wiele.... a teraz musze coś wybrać i w końcu coś kupić....

W Łodzi nie ma firmy , kóra miałaby oba na stanie (jest jedna co ma EPSON'a - włącznie z TW2000)

Czy któs z was testował oba te projektory (test na twojepc.pl czytałem - ale czasy się zmieniły i SANYO też daje gwarancje na 3 lata na lampę)

To, ze SANYO ma zasuwaną klapkę to i plus i munus jednocześnie
plus bo soczewka się nie kurzy jak projektor stoi nie używany
minus bo jest mechanizm , który może się dodatkowo popsuć...

mam pułkę pod sufitem i to, ze EPSON "dmucha" do przodu to dla mnie plus
ale...... podobno EPSON jest dużo głośniejszy CZY TO PRAWDA ??
we wtorek sie przekonam jaki głośny jest EPSON... ale jaki głośny w porównaniu jest SANYO tego nie wiem (CZY KTOŚ WIE ?)

jasność obu to nie problem.... mam zaciemniany pokój.

P.S. mam taka pułkę na suficie:
attachment.php
 

Rudeford

New member
mkropa napisał:
podobno EPSON jest dużo głośniejszy CZY TO PRAWDA ??
we wtorek sie przekonam jaki głośny jest EPSON... ale jaki głośny w porównaniu jest SANYO tego nie wiem (CZY KTOŚ WIE ?)

Witam
Sanyo rzeczywiście jest trochę cichszy. Mogłem sprawdzić jak pracują i prezentują się oba modele i tu zgadzam się z recenzentem z twojepc.pl głównie jeśli chodzi o rodzaj wydawanego dźwięku. O przewadze któregoś w jakości obrazu nie będę się wypowiadał, testowane były w warunkach sklepowych na ścianie. Automatycznie zasuwana osłona to świetna sprawa, nie tykasz obiektywu. Wylot powietrza jest z boku, ale skierowany do przodu.
Pozdrawiam
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Epson przynajmniej teoretycznie jest jaśniejszy od Sanyo, co może mieć KAPITALNE znaczenie, jeżeli będziesz używał projektor w nie adaptowanym pomieszczeniu (np. przy białych ścianach).
Z5 wg mnie nie jest wybitnym projektorem w swojej klasie.
Zresztą Z2000 też im specjalnie nie wyszedł.
 

mkropa

New member
Dzięki za opinie....
Jednak o zakupie najbardziej zdecydowało możliwość przetestowania projektora w warunkach zbliżonych do rzeczywistego kina domowego...
miałem możliwość w Łodzi przetestować poważnie tylko EPSON'a

Wybór padł na TW700, który w trybach ECO (Theatre Black.... czy jakoś tak)
jest bardzo cichy (chociaż TW1000 - FullHD - był zdecydowanie cichszy)
Dodatkowo Lens Shift ma bardzo dobre możliwości do warunków mojego pokoju....obraz z pułki sufitowej w dół

P.S. Testowałem oba EPSON'y (TW700 i TW1000) - różnica jakości obrazu (Blu-Ray - Helikopter w ogniu) jest na tyle mała (pomiędzy projektorem HD ready i Full HD), że płacenie 3 razy więcej za FullHD to obecnie pomyłka
 

tomek67

New member
mkropa napisał:
P.S. Testowałem oba EPSON'y (TW700 i TW1000) - różnica jakości obrazu (Blu-Ray - Helikopter w ogniu) jest na tyle mała (pomiędzy projektorem HD ready i Full HD), że płacenie 3 razy więcej za FullHD to obecnie pomyłka
Też tak myślałem i kupiłem Epsona HD-Ready.
Poczekam z rok na spadek cen full HD.
Juz mam kilka okazyjnie kupionych filmów Blue Raya, ale wciąż nie mam jeszcze odtwarzacza.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
mkropa napisał:
Testowałem oba EPSON'y (TW700 i TW1000) - różnica jakości obrazu (Blu-Ray - Helikopter w ogniu) jest na tyle mała (pomiędzy projektorem HD ready i Full HD), że płacenie 3 razy więcej za FullHD to obecnie pomyłka

To zależy od materiału. W niektórych scenach (zwłaszcza w ciemnych lub jasno-ciemnych) różnica jest jednak mocno widoczna.
Jakość obrazu, to nie tylko rozdzielczość.
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
To zależy od materiału. W niektórych scenach (zwłaszcza w ciemnych lub jasno-ciemnych) różnica jest jednak mocno widoczna.
Jakość obrazu, to nie tylko rozdzielczość.
Tu jest porównanie między TW700 a TW1000. One miały ten sam kontrast wg producenta. Nie sądzę, żeby była różnica w obrazie pomijając ostrość i mniejszą jasność TW1000.
Dopiero TW2000 ma zupełnie innej generacji panele.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Tu jest porównanie między TW700 a TW1000. One miały ten sam kontrast wg producenta. Nie sądzę, żeby była różnica w obrazie pomijając ostrość i mniejszą jasność TW1000.
Dopiero TW2000 ma zupełnie innej generacji panele.

Na papierze, może i te projektory wyglądają podobnie. ;) TW700 ma matrycę D5, TW1000 to już nieorganiczna D6.
Tutaj bardzo dobre testy:
http://www.tvd-online.de/produkte/epson/pdf/TW700_Test_Heimkino.pdf
http://www.tvd-online.de/produkte/epson/pdf/epson_hk67_s.94-96.pdf

Warto zwrócić uwagę na POMIERZONE wartości kontrastu on/off i poziomy czerni.
 
Do góry