Czy jest sens kupna projektora...

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam wszystkich forumowiczów ostatniego dnia świąt...
Przez ostatni okres analizowałem mozliwosc kupna projektora z ekranem... tutaj mam pytanie: czy jest sens kupna projektora, jeżeli obraz byłby wyświetlany z odległości 3-3,5mm, ale ogladany z niecałych 2m. Wtedy przekatna byłaby około 60-65 cali jak sie doczytałem. Czy warto? Czy mozna wyswietlać obraz o wiekszym rozmiarze, aby był dobrze odbierany własnie z 2m?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem, nie ma to sensu lepiej kupić większy TV. Wg zaleceń THX z odległości 2m powinieneś oglądać obraz o podstawie 1,3m więc sam widzisz.
 

max720

Banned
A , co chcesz oglądać ? I za ile ten zestaw ? Jeżeli tylko filmy w zaciemnionym pomieszczeniu , to zdecydowanie warto. Jeżeli papkę dla ptactwa , to nie warto . Ja z 3.5 oglądam 99" . Myślę , że zmieściłby się max 106 " dla komfortu .


Max
 

gatar

Active member
Bez reklam
eżeli obraz byłby wyświetlany z odległości 3-3,5mm, ale ogladany z niecałych 2m. Wtedy przekatna byłaby około 60-65 cali jak sie doczytałem. Czy warto? Czy mozna wyswietlać obraz o wiekszym rozmiarze, aby był dobrze odbierany własnie z 2m?
Witaj.
Z 3-3,5mm :mrgreen: to obraz będzie malutki :)
Doczytałeś, ale co ? Jaki projektor ?
Tutaj Projection Calculator Pro - Projector to Screen Distance masz kalkulatory projekcji wielu urządzeń.
Na stronie producentów także bywają.
Sprawdź dokładnie jaki będzie to obraz.
THX nie przejmowałbym się.
Co chcesz oglądać, w dzień czy nocą ?
Osobiście mam FHD z 2,5m , podstawa obrazu 1,75m i jest (najlepiej przy pełnym zaciemnieniu)
,jak dla mnie, dla filmów, koncertów i innych "widowisk" jest fajnie.
Wybór należy do Ciebie.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witaj.
Z 3-3,5mm :mrgreen: to obraz będzie malutki :)
Doczytałeś, ale co ? Jaki projektor ?
Tutaj Projection Calculator Pro - Projector to Screen Distance masz kalkulatory projekcji wielu urządzeń.
Na stronie producentów także bywają.
Sprawdź dokładnie jaki będzie to obraz.
THX nie przejmowałbym się.
Co chcesz oglądać, w dzień czy nocą ?
Osobiście mam FHD z 2,5m , podstawa obrazu 1,75m i jest (najlepiej przy pełnym zaciemnieniu)
,jak dla mnie, dla filmów, koncertów i innych "widowisk" jest fajnie.
Wybór należy do Ciebie.

Bede oglądał przez mikroskop... :) oczywisce 3-3,5 m. Przede wszystkim projektor miałby służyć do ogladania przy zaciemnionym pomieszczeniu filmów oraz wydarzeń sportowych. Na cały zestaw mógłbym przeznaczyć kwotę max. 6 tys zł.
Co do wiekszego telewizora... obecnie mam 40 cali, rozstaw mebli pozwali mi zakupić ewentualnie 55 cali, ale wtedy bedzie wcisniety miedzy meble i nie bedzie to estetycznie. Optymalnie pozostaje 50".
Odnoście projektora - zastanawiam się nad modelami tutaj polecanymi firmy Optoma/Benq... moze jakiś JVC. Tylko czy bedzie efekt ogladania z 2m obrazu na rzutniku? Tego niestety kalkulator mi nie poda. Ale moze koledzy coś podpowiedzą...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Napisałeś, że będziesz oglądał z niecałych 2m obraz, przy tej odległości zalecałbym Ci kupno TV od 55-60". Dlaczego..?
1. Ponieważ przy tak małej odległości masz gotowy odbiornik do oglądania i grania bez względu na porę dnia oraz warunki oświetleniowe i zaciemnienie pokoju
2. Przy projektorach z niższych półek masz większe prawdopodobieństwo, że będzie efekt smużenia przy dynamicznych scenach w trakcie oglądania filmu i grania.
3. Projektor moim zdaniem sprawdzi się ale przy min.100" w zwyż.
4. Przez kilka lat oglądałem 50" z 2m i było ok zarówno w 2D jak i 3D. Jak dla mnie przy tej odległości masz bardzo dobry obraz z TV, chcąc uzyskać podobnej klasy obraz na projektorze musiałbyś kupić projektor z wyższego pułapu cenowego.
5. Jak bym był w twojej sytuacji kupowałbym dobrej klasy TV 60" i cieszył się obrazem, którego żaden projektor z niższego pułapu nie doścignie.
 

lll

New member
Wszystko powyższe prawda, całkowicie się zgadzam. Ale, jak rozumiem, telewizor 55 cali ledwo się mieści i wygląda na wciśnięty między meble (miałem dokładnie taką samą sytuację poprzednio u siebie), a ekran do proja (większy) można opuścić z sufitu przed meblami - i stąd pytanie co wybrać, prawda? Hmm, mimo wszystko jestem za wciśniętym telewizorem, z powyższych powodów.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Wszystko powyższe prawda, całkowicie się zgadzam. Ale, jak rozumiem, telewizor 55 cali ledwo się mieści i wygląda na wciśnięty między meble (miałem dokładnie taką samą sytuację poprzednio u siebie), a ekran do proja (większy) można opuścić z sufitu przed meblami - i stąd pytanie co wybrać, prawda? Hmm, mimo wszystko jestem za wciśniętym telewizorem, z powyższych powodów.

Całkowita prawda...
 

timonek

Member
Bez reklam
Fakt tv jest praktyzniejszy ale jak dla mnie dobrze się oglada na dużym ekranie filmy a nie wiadomości czy jakiś program czy serial typu tych szpitali i innych ukrytych prawd na tvn do takich rzezcy to wystarczy tv 40 cali spokojnie. Dopiero filmy na dużym wciagaja , Ja mam tv większy niż 50cali i dla mnie jest maly z 2 metrow. Tu jeszcze wchodzi sprawa kto jaki lubi duzy ekran tak jak w kinie niektórzy siadają na końcu inni dudo nizej z przodu.
Tv 60 cali dobrej jakości znowu będzie sporo droższy i nie jest prawda ze projektor tylko do wielkości powyżej stu cali można mieć 70 czy 80 i tez bezie to tansze rozwiązanie niz takiej wielkości telewizor. Ale to już kwestia indywidualna autor watku powinien sam sobie przemyslec , najlepiej jak by miał możliwość pożyczenia projektora i wtedy by sprawdzil jakiej wielkosci obraz mu z tych 2 metrow odpowiada.
 
Do góry