Czy jest możliwe bezstratne przekodowywanie do H.265?

Piotreczek84

New member
Czy istnieje może sposób na całkowicie bezstratne przekodowywanie wideo zakodowanych w kodeku H.264 na wersję h265? Z tego co wyczytałem na sieci wynika, że sam w sobie kodek h.264 jest stratny jakościowo względem oryginału, ale mi głównie chodzi, by przekodować swoje wideo na h.265, abym mógł zaoszczędzić miejsca na dyskach twardych, a przy tym nie stracił nic na jakości obrazu. Do tego sprawdzałem funkcjonalność programów takich, jak: "Handbrake" i "Internet Friendly Media Encoder". Z tego co zauważyłem to jeśli wybrałem kodowanie plików w tych programach na kodek h.265 to z automatu byłby tam ustawione parametry jakościowe danego wideo, które mogłem modyfikować. Dlatego to też mnie zastanowiło, dlaczego przy materiale, który ma być zachowana bezstratna jakość wideo jest możliwość zmiany parametrów, a nie wszystko odbywa się automatycznie. Czyli wysnułem hipotezę, że jednak jakość wideo musi ulegać zmianie, ale nie wiem czy na gorsze, czy lepsze, czy pozostaje takie samo, jak w oryginale.
 
Do góry