Czy dodać subwoofer do zestawu w którym są na froncie Polk RTiA7?

enriike

New member
Jak myślicie, czy do zestawu w którym będą na froncie Pol Audio RTiA7 warto/trzeba dodać subwoofer?

Ewentualny budżet 1000-1600.

Ponieważ blok z płyty myślę o 10 calach. Czytałem i myślałem o Klipsch R-110SW. Z Polk jest też całkiem nowy model HTS10, ale nie ma zbyt dużo w necie o nim.
Dobrze żeby sub uzupełniał również stereo (na tyle ile można na otwartej konstrukcji suba).

Wiadomo, że trzeba samemu ocenić, ale nie mam możliwości odsłuchu, więc muszę bazować na opiniach innych.


Konfiguracja:
- pokój: 25m, faktycznie około 20m (odjęte meble).
- Amplituner: Onkyo TX-NR656,
- front: Polk Audio RTiA7 (są w drodze),
- tył: Tannoy Mercury m2 (o sens zastąpienia ich Polkami RtiA3 / A1 pytam w osobnym wątku),
- centralny: Polk Audio CSiA4 (w trakcie negocjacji zakupu),
- efektowe Atmos: ONKYO SKH-410 (jeszcze nierozpakowane).

Może ktoś ma podobny zestaw i doradzi czy warto i ewentualnie jaki sub warto dokupić ?
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Sub w kinie jest pozycją obowiązkową, nie pytaj czy tylko jaki,
A jaki to już sam sobie odpowiedziałeś, jest Klipsch jest zabawa :)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@enriike ja bym wstrzymał się z zakupem suba do czasu jak poustawiasz potestujesz i trochę wygrzejesz kolumienki bo może się okazać że sub nie będzie wcale potrzebny do tych mocnych kolumn.
 

enriike

New member
Dzięki za odpowiedzi.

Finalnie stanęło na najnowszym modelu Klipsch SPL-100 następcy R-110SW, który został wycofany z dystrybucji i nie był już praktycznie nie do kupienia w cenie 1460-1599 PLN. Bardzo wyjątkowo udało mi się go kupić w cenie niedużo wyższej niż zaplanowany budżet.

Początkowo podłączyłem go takim przewodem 'cinch'/RCA jaki miałem (taki od sygnału video z żółtymi końcówkami). Było tragicznie. Kombinowałem z ustawieniami, ale bas rozlazły, jakiś przytłumiony, dudniący.
Po tygodniu kupiłem Melodikę MDSW30, no i teraz gra gitara... tzn. bęben :)


Ale.... Gdyby teraz, po dwóch tygodniach, ktoś mnie zapytał o poradę, to odpowiedziałbym tak jak jędrzejj:
@enriike ja bym wstrzymał się z zakupem suba do czasu jak poustawiasz potestujesz i trochę wygrzejesz kolumienki bo może się okazać że sub nie będzie wcale potrzebny do tych mocnych kolumn.

RTia7 naprawdę grają pięknie. Muzyki słucham tylko w trybie PureAudio, czyli m.in. bez suba. Schodzą na tyle nisko, i w takiej 'czystości' basu, że nie warto mi się przełączać na 2.1.

W kinie, grach oczywiście sub schodzi jeszcze niżej, ale i bez niego na RTia7 jest naprawdę dobrze. Jeśli ktoś nie ma parcia na bardzo mocny bas - wstrzymać się z zakupem.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Abstrahując od tego jak gra i od tego abyś był zadowolony moja opinia jest taka że na wyglądzie to one straciły sporo - oceńcie sami :

spl-120.jpg r-112sw.jpg
 

enriike

New member
Abstrahując od tego jak gra i od tego abyś był zadowolony moja opinia jest taka że na wyglądzie to one straciły sporo - oceńcie sami :

Ja go codziennie widzę tak:
klipsch.jpg
Nóżek nie widać z kanapy ponad 4m dalej. Nie mogę powiedzieć żeby był jakiś brzydki.
Kolor nie jest tak jasny jak na zdjęciu katalogowym i komponuje się z czarnymi Polkami.

Nie widziałem R-110SW na żywo. Brak zaokrągleń i dodatkowych kształtów, to zapewne efekt rezygnacji z miękkiej polimerowej okleiny - sporo recenzji i opinii w necie wytykało jako wadę łatwe zarysowania.
 
Do góry