Czy dobrze liczę górny top

sebus86

New member
Witam mam projektor Mitsu HC4000 oraz uchwyt Kaubera 49mm I chciałbym zapytac czy dobrze policzyłem górny top. (nie bardzo wiem ile dołożyć do tego uchwytu i czy tu się liczy od uchwytu czy od szkła projektora)

Wysokość pomieszczenia to 270 cm
Odległość od ekranu 350 cm
Ekran Adeo Tensio Linear obszar roboczy 214x120 97' szary
Odległość widza od ekranu ok 360 cm

projektor jak i ekran przymocowany do sufitu

Więc tak
270
-10 cm wysokość kasety
- 120 cm (wysokość ekranu)
- 40 cm offset przy odległości 350 cm
- 100 cm od ziemi (pytanie czy tutaj nie powinno być niż1j np 90 cm)

Czyli z moich wyliczeni powinienem wziąć top 50 cm (dobrze kumam bo co sklep to inaczej mi mówią i już się gubię)

Help
 

.:PhaRaoN:.

New member
jesli masz zamiar kupowac ekran Kaubera to musze cie przestrzec,
miałem ten sam problem ,wyliczyłem idealnie tak zeby ekran zatrzymywał sie tuz przed półką od mebli jednak ci "fachowcy" z Kaubera przysłali zły uchwyt do sufitu i całe moje poprawne wyliczenie szlak trafił...ekran był za długi o 3 cm.
Na koncu sie okazało ze mozna regulowac czarny top z poziomu pilota,jednak przy zakupie pytałem o to i mówili ze sie nie da....
Wiec generalnie kazdy ekran powinnien miec regulacje TOPu,jesli bedzie za długi mozna bedzie zwinac.
A jakby ci przyszło do głowy zakup Kaubera to z całego serca ODRADZAM!

pozdr
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam mam projektor Mitsu HC4000 oraz uchwyt Kaubera 49mm I chciałbym zapytac czy dobrze policzyłem górny top. (nie bardzo wiem ile dołożyć do tego uchwytu i czy tu się liczy od uchwytu czy od szkła projektora)

Wysokość pomieszczenia to 270 cm
Odległość od ekranu 350 cm
Ekran Adeo Tensio Linear obszar roboczy 214x120 97' szary
Odległość widza od ekranu ok 360 cm

projektor jak i ekran przymocowany do sufitu

Więc tak
270
-10 cm wysokość kasety
- 120 cm (wysokość ekranu)
- 40 cm offset przy odległości 350 cm
- 100 cm od ziemi (pytanie czy tutaj nie powinno być niż1j np 90 cm)

Czyli z moich wyliczeni powinienem wziąć top 50 cm (dobrze kumam bo co sklep to inaczej mi mówią i już się gubię)

Help

Licząc po kolei od sufitu:
13 cm (odl. do osi optycznej obiektywu) + 41 cm (offset równy 0.34X120 cm) = 54 cm
Otrzymana wartość to odległość od sufitu do górnej krawędzi obrazu na ekranie - odejmując wysokość kasety 10 cm mamy top 44 cm. Odległość centrum przedniej soczewki od sufitu może być trochę niepewna - musisz sprawdzić empirycznie - przyjąłem wieszak 5 cm + 8 cm.
Dolna krawędź wypadnie 96 cm od podłogi.
Dobrze jednak mieć możliwość regulacji wysuwu ekranu i zamówić górny pas nieco dłuższy, powiedzmy właśnie około 50 cm, jeśli zakres regulacji tego Adeo wynosi +/- 10 cm, chociaż wystarczyłoby +/- 5 cm i wtedy top 44 cm, czyli dokładnie tyle, ile wychodzi z obliczeń.

Pozdrawiam.
 

sebus86

New member
Czyli rozumiem ze całkiem dobrze wyliczyłem, niestety nie wiem jaki ma zakres regulacji ten ekran.

Pytanie czy te powiedzmy 96 cm od podłogi to bedzie optymalnie czy moze jeszcze trochę niżej ale w tedy chyba potrzebowałbym innego uchwytu tzn dluższego??

P.S Faraon napisałem ze ekran to Adeo:D
 
Do góry