Czy Crystal LED ma już koreańskiego rywala - LG prezentuje PLED

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy Crystal LED ma już koreańskiego rywala - LG prezentuje PLED
PLED
PLED-1.jpg

Na ostatnich targach w Las Vegas Sony zaprezentowało Crystal LED

gdzie każdy piksel był sterowany przez diodę LED. Kolory w telewizorze były tak dobre, że wszyscy oglądali obraz z otwartymi ustami.


W ostatnich dniach firma LG przedstawiła prezentację telewizora o podobnej technologii o nazwie Pixel Display Light Emitting lub po prostu PLED.
Technologia jest hybrydą pomiędzy plazmą i LED TV.

Nowy system oświetlenia steruje światłem każdego piksela na ekranie.
Oznacza to kontrolę nad 6,2 mln pikseli na obrazie.


Wynik = naturalnie czyste i pełne kolorowe obrazy, głębokie czernie i spektakularna płynność. Odświeżanie na poziomie 600Hz i znacznie mniejszy pobór energii posiada PLED.


PLED technologia jest chyba rezerwową technologią na wypadekgdyby OLED TV nie do końca spełniały element trwałości.
fullhd
 

Monkin

New member
Bez reklam
No i należy tylko przyklasnąć. Zwiększa nam się spektrum możliwości wyboru, konkurencja między gigantami powinna dobrze wpłynąć na kieszeń przeciętnego klienta. A poza tym po wejściu nowych technologii muszą potanieć stare, dobre, modele, które dla wielu osób są jeszcze poza zasięgiem finansowym. Ja się tam cieszę, choć nie zmieniam telewizorów co dwa lata albo i częściej.
 

accu

New member
Bez reklam
No i należy tylko przyklasnąć. Zwiększa nam się spektrum możliwości wyboru, konkurencja między gigantami powinna dobrze wpłynąć na kieszeń przeciętnego klienta. A poza tym po wejściu nowych technologii muszą potanieć stare, dobre, modele, które dla wielu osób są jeszcze poza zasięgiem finansowym. Ja się tam cieszę, choć nie zmieniam telewizorów co dwa lata albo i częściej.

Witam,

Zgadzam się z Twoim poglądem.:) Ja również cieszę , że będzie rywalizacja pomiędzy firmami produkującymi telewizory w nowej technologii , co spowoduje możliwość wyboru telewizora
w lepszej jakości i cenie.

Czy nie są to przypadkiem telewizory firmy LG z serii PM 970S o przekątnych ekranu 50" i 60" ?
Okres oczekiwania w sklepie RTV Euro AGD - 28 dni.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

copperman

New member
Witam,

Wszystko wskazuje,że to jest ten model. Według wstępnych

opisów 50'' PM 970 ma pobierać 130W a czerń ma być o 40 procent

leprza od poprzedników. To by była rewelacja!
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Wszystko wskazuje,że to jest ten model. Według wstępnych

opisów 50'' PM 970 ma pobierać 130W a czerń ma być o 40 procent

leprza od poprzedników. To by była rewelacja!

Witam,

Tak , zgadza się. Na oficjalnej stronie firmy LG (kraj: Hiszpania) są już wiadomości o tej serii
telewizorów w technologii PLED , tyle że w Hiszpanii nosi ona nazwę PM 9700. Seria ta ma dwóch przedstawicieli:wielkość 50 cali i 60 cali. 60"-tka pobiera 183 lub (267 ? )W , a 50"-tka 130 W,(tak jak
napisałeś) , w trybie czuwania w przybliżeniu 0,3W.
Kontaktując się z infolinią LG -Polska (tj. na czacie) , przekonałem się o braku kompetencji pracowników obsługujących tą linię tj. braku wiedzy na temat tej serii .Panowie stwierdzili w dodatku,że jest to plazma ,he-he :x , także musiałem przerwać czat , zniesmaczony obsługą.
Nic nie wiedzą , że jest to hybryda pomiędzy dwoma technologiami: plazmową i LED.
W Hiszpanii seria ta wejść na rynek za dwa tygodnie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry