Cześć czołem

Kozlow87

New member
Witam,

na forum sprowadziło mnie poszukiwanie tv. Około 50 cali, między innymi pod ps5, więc musi mieć hdmi 2.1,budżet do 3000 zł. Rozważam lg 49' nano867. Martwi mnie, że trochę osób narzeka na czerń. Będę wdzięczny za podpowiedź i rady.

Pozdrawiam,
Krzysiek
 

gruzlewski

New member
Witam,

na forum sprowadziło mnie poszukiwanie tv. Około 50 cali, między innymi pod ps5, więc musi mieć hdmi 2.1,budżet do 3000 zł. Rozważam lg 49' nano867. Martwi mnie, że trochę osób narzeka na czerń. Będę wdzięczny za podpowiedź i rady.

Pozdrawiam,
Krzysiek

Cześć,

Ja mam 65nano867, rzeczywiście clouding w nim występuję, co potwierdzają opinie na forach. Na szczęście w moim przypadku w niewielkim stopniu (prawy dolny róg, tylko w nocy i ciemnej scenie). Poradziłem sobie z nim za sprawą kiki-ego. Dzięki jego zalecanym ustawieniom wyłączyłem lokalne podświetlanie, obniżyłem jasność i czerń jest ok. Dodatkowo skalibrowałem kolory ekranu i nawet efekt WOW jest:) Oczywiście są lepsze telewizory ale weź pod uwagę, że w tym budżecie trudno znaleźć coś idealnego. Mi osobiście ten TV odpowiada i w porównaniu do 65PUS8102 (wysoki model z 2017 roku z direct led i wygaszającymi 128 strefami) który miałem wcześniej nie widzę znaczącej różnicy. Korzystam z TV do oglądania NC+, Netflix i HBOGO. Jakbyś miał pytania to pisz.
 

Kozlow87

New member
Cześć,

Ja mam 65nano867, rzeczywiście clouding w nim występuję, co potwierdzają opinie na forach. Na szczęście w moim przypadku w niewielkim stopniu (prawy dolny róg, tylko w nocy i ciemnej scenie). Poradziłem sobie z nim za sprawą kiki-ego. Dzięki jego zalecanym ustawieniom wyłączyłem lokalne podświetlanie, obniżyłem jasność i czerń jest ok. Dodatkowo skalibrowałem kolory ekranu i nawet efekt WOW jest:) Oczywiście są lepsze telewizory ale weź pod uwagę, że w tym budżecie trudno znaleźć coś idealnego. Mi osobiście ten TV odpowiada i w porównaniu do 65PUS8102 (wysoki model z 2017 roku z direct led i wygaszającymi 128 strefami) który miałem wcześniej nie widzę znaczącej różnicy. Korzystam z TV do oglądania NC+, Netflix i HBOGO. Jakbyś miał pytania to pisz.

Dzięki za info. Jak już faktycznie zdecyduję się na ten tv to chętnie skorzystam z rad odnośnie ustawień tv. Mam jeszcze pytanie. Orientujesz się może jakie są różnice między modelem 863 a 867? Jak wrzuciłem na porównywarkę jednego z marketów oba tv to specyfikacja była dokładnie identyczna.
 

gruzlewski

New member
Różnic poza wyglądem nie ma. Z tego co ja pamiętam to jeden jest na stopce centralnej a drugi na dwóch nóżkach. Zadzwoń do LG albo popytaj na chacie (sklepy internetowe marketów np. Media Markt) czy różnic nie ma w kolorze.
 

Kozlow87

New member
Różnic poza wyglądem nie ma. Z tego co ja pamiętam to jeden jest na stopce centralnej a drugi na dwóch nóżkach. Zadzwoń do LG albo popytaj na chacie (sklepy internetowe marketów np. Media Markt) czy różnic nie ma w kolorze.

Dzięki za info, tak zrobię. Ostatnio przy 55 calach potrafiła być różnica 300 zł między jednym a drugim, dlatego mnie to zastanowiło. Zawsze będzie na ps plus na rok i jeszcze na jakąś grę zostanie :D
 

Kozlow87

New member
Różnic poza wyglądem nie ma. Z tego co ja pamiętam to jeden jest na stopce centralnej a drugi na dwóch nóżkach. Zadzwoń do LG albo popytaj na chacie (sklepy internetowe marketów np. Media Markt) czy różnic nie ma w kolorze.

Może komuś przyda się info.
Odpowiedź od LG: Uprzejmie informujemy, iż telewizor 55NANO863NA posiada funkcję nagrywania sygnału analogowego na USB (taki sygnał jest dostępny tylko w kablówce). Natomiast telewizor 55NANO867NA to model posiadający podwójny tuner satelitarny. Daje to możliwość jednoczesnego oglądania i nagrywania różnych programów. Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność podwójnego tunera, do odbiornika muszą być doprowadzone dwa identyczne i niezależne sygnały. Są to jedyne różnice w specyfikacji w/w telewizorów.
 

Kozlow87

New member
Witam ponownie,

zdecydowałem się jednak pójść w półkę trochę wyższą i mam pytanie odnośnie 2 modeli.
1) LG 50NANO863PA, czy ktoś ma doświadczenie z tym nowym modelem, już na matrycy VA
2)czy jednak pójść w OLED LG oled55b9sla

Będę wdzięczny za pomoc
 
Do góry