Czas na telewizor! ;)

cornflakes

New member
Przede wszystkim witam forumowiczów :) Będzie krótko, obczytałem tu niejeden test, nie jedno porównanie i dalej nie jestem pewien, bo chyba jestem zbyt zielony, strach by było wejść z kasą do sklepu bo mogli by mi coś wcisnąć ;p. Co wątek to się target zmienia... ;)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x3,5 (ale może się zmienić...)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m, 3m aktualnie (też może ulec zmianie)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2, sporadycznie z 8 :D
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? na tą chwile stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno na północ, słońce nie wpada jako takie, jest widno ale też nie ma problemu z wyciemnieniem i raczej preferuję taką ciemnie ;)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam ;)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? internet wi-fi żeby czasem jakieś głupoty z yt obejrzeć, smart mile widziany ale też bez szaleństw, może z kamerą wbudowaną?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? póki co nie wiem :) narazie filmy na własną rękę
10.Jakie urządzenia ? dyski twarde, różne konsole, blu ray, jakieś dobre audio wkrótce
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2 -6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba bardziej błyszcząca, aczkolwiek mam w lapkach taką i taką i obie mi sie podobają ;)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? dokumentalne, scifi, discovery, history, planete itp, ale jak wyżej - póki co to filmy przeróżne z przewagą scifi i fantasy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? do 3h max
16.Preferencje co do marki ? brak uprzedzeń i faworytów
17.Preferencje co do wielkości ? 42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? awaryjność ;p i ogólnie pojęty kiepski obraz, za jasny, za ciemny, za jaskrawy, za szary, cloudingi, artefakty występujące zauważalnie często
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie, ale jak pisałem w pokoju może być ciemno na zawołanie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? fajnie było by zmieścić się w 2500zł ale nawet do 500zł więcej może się poświęce

Jak widać TV dość uniwersalny mi potrzebny, zapewne głownie to będą seanse FHD wieczorami w weekendy i jakieś gierki w ciągu tygodnia. Tylko jak coś ma być uniwersalne i zarazem do niczego to podziękuje ;) Marka bez różnicy, czytając opinie to już wszystkich równo objechano. Z początku celowałem w coś tańszego do 2tyś tx50x60 albo lg 6500, ale też nie chce być bardzo do tyłu z technologią i jakością, to znowu byłem gotów podnieść poprzeczkę do 3,5tyś to też nie ma co przesadzać (chyba...). Bo może się okazać, że bedzie mniej czasu na TV niż sądze. Głownie dwa modele rozważam, dosyć głośne od jakiegoś czasu philips pfl 6008 i panasonic st60 ale tych porównań trochę tu było, chyba więcej złych opini i zarazem więcej zachwytu tym pierwszym, ambilight super ale czy sam TV jest tego wart ;) Więc zapytam, może zupełnie jakaś inna alternatywa co do moich potrzeb?
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli w sklepach uda sie jeszcze kupic plazme panasonica tx-p42st60e to na pewno warto.Telewizor kosztuje okolo 2600 zl To obecnie najlepszy telewizor.Istnieje jednak mozliwosc ze wrocisz ze sklepu z telewizorem samsung:) Sprzedawcy w sklepach polecaja tylko samsunga.Szczegolnie w mm i saturn.Jesli beda cos mowic o samsungu to mozesz odpowiedziec ze w usa samsung sprzedal 7 milionow telewizorow z kondesatorami elektronicznymi o obnizonej zywotosci.Pozew zbiorowy w sadzie w usa.

http://hdguru.com/samsung-settles-hdtv-lawsuit-millions-affected/

jesli masz chwile czasu obejrzyj film

http://www.cda.pl/video/97545ff/Tajemnice-korporacji-odc3-Sciemy-wielkich-marek-

Wracajac do st60 to otrzymal bardzo wysokie oceny za jakosc obrazu i poziom czerni we wszystkich testach.
Najwyzsze oceny na stronie cnet i hdguru.Pierwszy raz w historii cnet przyznano 5 gwiazdek dla telewizora.
W linkach nizej model st60 sprzedawany w usa
Best TVs - CNET Reviews
Panasonic TC-P65ST60 Plasma HDTV Review | HD Guru
 
Ostatnia edycja:
Do góry