Cyfryzacja radia

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, może podzielicie się wiedzą i własną opinią w w/w temacie? Czytałem że do 2020r czeka nas całkowita cyfryzacja radia, tylko co z tym całem sprzętem audio? Czy będą jakieś przystawki, tak jak w przypadku DVB-T, czy czeka Nas wymiana całego sprzętu? Co z radiami w samochodach, bo te z oryginalnymi i wbudowanymi audio niekiedy potrzebują demontażu całego panelu aby się dostać od tyłu? Najważniejsze pytanie, po co to komu? Mamy przykład z cyfrowym nadawaniem naziemnym, że po pierwsze dalekie jest od ideału a po drugie wystarczy deszcz, śnieg lub wiatr aby zaczęlo zrywać. W przypadku TV plus jest taki, że anteny mamy dość sztywno przypomocowane, ale co z antenami w autach gdzie wystarczy że będzie słabszy sygnał spowodowany złą pogodą lub przejedziemy gdzieś za budynek, żeby przestało odbierać. Sygnał analogowy słabiej czy mocniej, ale odbiera i jest mniej podatny za zakłócenia. Jakoś w tej kwestii nie jestem przekonany czy to dobre rozwiązanie. Sami słyszymy jak odbierają rownież niektóre stacje internetowe. Czy sygnał analogowy będzie równorzędnie nadawany z cyfrowym, czy przestanie być zupełnie nadawany?
 
Do góry