Cyfrowe wyjście z laptopa

pierotez

New member
Czy można dorobić wyjście cyfrowe w laptopie Sam. R580.
Chciałem połączyć z CD Marantza CD63 który ma b. dobrą sekcie cyfrową. W lapku mam tylko na mikrofon i słuchawki.
 

pkomp

New member
nie wejście bo to WYJŚCIE...w CD też masz TYLKO WYJŚCIE

połączenie kompletnie bez sensu bo na co ci "dobra sekcja cyfrowa"?
to kompletna bzdura przecież....byle napęd optyczny w laptopie spisze się znacznie lepiej niż najlepszy CD podłączony cyfrowo

bierzesz sobie taki program EAC i zgrywasz CD audio do formatu WAV/FLAC i masz dokładnie to samo co na CD
ba nawet zwykłe odtwarzanie z komputera zapewni dokładnie to samo bez zgrywania

co innego gdyby ci chodziło o wyjścia analogowe - te ten CD ma napewno lepsze niż karta w laptopie


z kolei co do WYJŚCIA cyfrowego to masz w laptopie SPDIF jak i HDMI - obydwa zapewnią dokładnie to samo przy odtwarzaniu CD co te wyjście cyfrowe w CD
 

pierotez

New member
nie wejście bo to WYJŚCIE...w CD też masz TYLKO WYJŚCIE

połączenie kompletnie bez sensu bo na co ci "dobra sekcja cyfrowa"?
to kompletna bzdura przecież....byle napęd optyczny w laptopie spisze się znacznie lepiej niż najlepszy CD podłączony cyfrowo

bierzesz sobie taki program EAC i zgrywasz CD audio do formatu WAV/FLAC i masz dokładnie to samo co na CD
ba nawet zwykłe odtwarzanie z komputera zapewni dokładnie to samo bez zgrywania

co innego gdyby ci chodziło o wyjścia analogowe - te ten CD ma napewno lepsze niż karta w laptopie


z kolei co do WYJŚCIA cyfrowego to masz w laptopie SPDIF jak i HDMI - obydwa zapewnią dokładnie to samo przy odtwarzaniu CD co te wyjście cyfrowe w CD
1. Ojej w CD63 to nie wejście na przetwornik C/A tylko wyjście z napędu? W laptopie mam kiepski układ od dźwięku (chyba realtek) Myślałem że marantz dużo lepiej mi to załatwi. W porównaniu na słuchawkach to z lapka nie chce się w ogóle słuchać. Na starych kartach muzycznych pod AGP z układem vortex albo crystala komfortowo słuchałem akustyki ;-) . W CD-ku szwankuje mi napęd a więc chciałem wykorzystać jeszcze przetwornik.
2. Mam kopie płyt i słuchał będę flaków.
3. Wolał bym aby po analogu to już na wierzy a nie w kompie. Uwierz, basy z tego samsunga są koszmarne.
4. Ja nie znalazłem spdif w lapku :(.
 

grzeseik

New member
budzetowe CD zadko maja wejscia cyfrowe.

spdif w lapku czasem jest ukryty w jacku - muszisz doczytac czy tak nie jest u Ciebie. w ustawieniach karty jest "przelacznik". zaleznie od tego upgradem bylby zewn karta dzwiekowa albo DAC, tylko warto wiedziec czy sygnal bedziesz dostarczal przez spdif czy usb.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
nie rzadko tylko nigdy :) - bo na co w cd wejście?
wejścia to mają ampli czasem wzmacniacze oraz przetworniki DA(pomijam DAT MD czy inne tego typu nagrywarki)

co do lapka to wejdź w panel sterowania->audio i zobacz czy masz cyfrowe wyjście spdif
jak tak to jest i działa zamiennie z wyjściem słuchawkowym - o ile dobrze pamiętam to tak własnie jest

cóż ta integra w lapku nie grzeszy jakością dźwięku ale i tragiczna nie jest :)
tu rozwiązaniem bedzie jakiś przetwornik DA na usb albo jakaś karta typu emu0202
 

grzeseik

New member
pkomp: np. audiolab 8200CD
jest ono wlasnie po to aby wykorzystac dobre D/A... zrodel (w sensie transportow) cyfrowych coraz wiecej!
 

pkomp

New member
no ok ale to ani popularny sprzęt ani jakieś sensowne rozwiązanie - audiolab to kombinuje bez sensu bo nie wiem po co wstawiać przetwornik ADA na USB w odtwarzacz CD....już lepiej dać osobny przetwornik z selektorem wejść
ale jak sobie tam chcą
zboczenia pomijam - generalnie CD nie mają wejść bo nie ma po co ich tam ładować
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
moim zdaniem ma to jak najbardziej sens. ten audiolab zreszta ma chyba selektor.
masz kilka zrodel cyfrowych - zamiast osobnego DAC kupujesz wlasnie taki CD ktory moze robic rowniez za DAC. podpinasz do niego tuner z kablowki, dvd, kompa... zrodel cyfrowych obecnie jest mnostwo.
przyklady mozna mnozyc choc w odtwarzaczach z wyzszej polki jest to czesciej spotykane rozwiazanie.
 

pkomp

New member
no można ale za tą kasę lepiej kupić ampli do takich źródeł :) - bęzie i 5.1 z czasem a i na wzmacniacz stereo wypuścisz bez najmniejszego problemu - fakt pewnie ampli będzie miał gorsze przetworniki ale akurat po tych oferowanych spdifach można wziąść używany ampli z naprawdę wysokiej półki i wyjść na tym lepiej
ale jak kto woli - dla mnie to tylko ciekawostka
 

grzeseik

New member
ampli? 5.1? az mnie ciarki przeszly ;)

i za jaka kase? za 3tyś jaki ampli dostaniesz? jakiej jakosci przetwornik on bedzie mial? nie znam sie na zestawach wielokanalowyc, ale cos czuje ze wymieniony audiolab + przyzwoity (w klasie tego CD) wzmak stereo (dajmy na to ze sumaryczny koszt to 8-10tys) bedzie lepszym zestawieniem niz "jakis" transport cd + amplituner 5.1 w tych pieniadzach.

uzywany wzmacniacz tez mozna wizac, jaki DAC, CD i kolumny i wyjsc na tym lepiej. tylko trudno o porownanie.
 

pkomp

New member
mozna kombinowac na wiele sposobów - za 3000 bez problemu kupisz dobrej klasy ampli i wcale nie będzie miał jakis słyszalnie gorszych przetworników

wszystko sie rozbija tak naprawdę o to do czego to ma służyć i co ewentualnie jeszcze potrzeba :)
ja to przedewszystkim wogóle bym nie kupił CD bo i po co to komu teraz :)
już dawno wszystko zgrałem do flac a cd porozdawałem
 
Do góry