cyfra tv.. problem z pilotem...

olooo

New member
witam

kupilem cyfre w nowej ofercie mulriroom, wczoraj dostalem dekoder pace hd i podlaczylem i zaczely sie problemy ;/ pilot raz reagowal raz nie, na poczatku wogole katastrofa prawie zero (nie migal wogole i nie dzialal) pozniej z pół godziny wszystko bylo okej a pozniej znowu przestal, przewaznie probleu nie bylo z przyciskami p+ i p- ale potrzebuje reszty przyciskow ktore czasami zalapywaly po np 15 kliknieciach :( pojechalem wymienilem pilota bylo to samo, pojechalem wymienilem calosc i nowy dekoder przez jakies 30 min dobrze dzialal a pozniej rodzice zawolali ze znowu to samo, podejrzewam ze cos sie gryzie z tv bo zauwazylem ze problem znikal gdy go wylaczylem ale to raczej bez sensu... tv to plazma panasonica py42 cos tam nie pamietam dokladnie... moze ktos mial podobna sytuacje, nie wiem ocb wogole, moze jak bym polaczyl normalnym scartem zamiast hdmi bylo by iinnaczej nie wiem, ale nie po to mam te prog w hd zeby teraz nie dzialaly,
nie da sie uzywac tv gdzie raz na pol godziny ma przeblyski i dziala poprawnie , a po chwili zeby zmienic jkanal klikam 15 sekund w klawisz no kur... bez sensu. wbicie kanalu np 101 to jakies 10 prób, a klawisze np b to wogole zadko trybia , jakies zaniki czy co
prosze o jakas pomoc, bo mam juz chec wywalic ten zestaw za okno !
 

SIM-SAT

Banned
1. wyłącz wszystkie "ulepszacze" obrazu w TV (oszczędność energii itp.)
2. odsuń maksymalnie dekoder od TV
3. zaklej czarną taśmą lewa i prawą część wyświetlacza w PVRze

4. używaj funkcji SZUKAJ problem opisywany wielokrotnie!!
 

olooo

New member
dzieki i sorry bo faktycznie bylo o tym na forum, spróbuje dzis patentu z tasma, jak nie podziala wyrzuce ten dekoder do drugiego tv lcd w innym pokoju a w głownym pokoju postawie dekoder cyfry srt co wogole mnie nie cieszy ; / ale skoro bede musial to zrobic to prosze o rade jak podlaczyc glos, w tych dekoderach srt nie ma wejscia spdif, tego optycznego, wiec nie wiem czy jakos podlacze swoj ampli, bo jak nie i bede mial glos tylko z tv to juz porazka po calej linii.. jak ktos ma pomysl jak to zrobic, jakim kablem laczyc to prosze o rade,,, nie chcem juz oddzielnego watku zakladac...
pozdro
 
Do góry