Cyfra+, TV LCD i nieostrości obrazu

peper

New member
Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem telewizorka Samsung LE32R82B, do niego podłączony jest standardowy dekoder Cyfry Pioneer i standardowy tależ 60cm dostarczany z zestawem. Problem polega na tym, że obraz w niektórych miejscach jest nieostry, np w logo TVN CNBC Biznes ten napis "Biznes" pod kreską jest szczególnie w literach N i E nieostry, albo jak TVN24 pokazuje swoją stronę internetową to litery na niej są nie do końca ostre. Te neostrości wychodzą głównie na tekście pisanym mniejszymi literami, chociaż (ale być może to moje subiektywne wrażenie ze względu na to że widzę nieostrości na tekście) niektóre kanały wydają mi się nie do końca ostre w całości obrazu.
Z DVD także podłączanego przez Euro SCART jest o wiele lepiej. Odpaliłem takie Kalibrator co kiedyś z jakimś magazynem dostałem i tam obraz wygląda wporządku. Na filmach co prawda na napisach końcowych jak przelatują są lekkie nieostrości, ale po zatrzymaniu płyty stają się ostre (domniemam, że to ze względu na odświerzanie się tak dzieje, gdyż zależy to od prędkości przelatywania napisów)
Zastanawiam się więc i proszę o poradę w następujących kwestiach:
1) Czy wymiana dekodera na dekoder HD z oferty Cyfry i połączenie kablem HDMI powinna wyeliminować moje problemy i dać czysty obraz?
2) Czy oprócz wymiany dekodera zalecana byłaby także wymiana anteny na taką 80cm?
3) A może źle się do tematu zabieram i jest to jednak wina telewizora?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry