Cyfra + Moduł Cam

shemek

New member
Witam!

Przymierzam się do abonamentu CYFRY + z modułem cam i odwiódł mnie nieco od decyzji pan z punktu dystrybucyjnego. A mianowicie, po połączeniu pan twierdzi, że może być problem i że na chwilę obecną podobno cyfra wstrzymuje sprzedaż modułów. Czy ktoś z Was może coś zasłyszał w tym temacie i zechce się podzielić.


pozdrawiam
shemek
 

wiljasz

New member
Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI

Mam Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI i chodzi u mnie w TV SHARP LC- 46LE830E. Od 2 lat używam moduły CI na różnych TV SHARP i jeśli narzekam to na nadawcę czyli CYFRĘ PLUS. Potrafią coś grzebać na transponderach i umieszczać na jednym transponderze wiele kanałów HD które praktycznie mają tylko logo HD a jakość ich jest beznadziejna.Zdarza się na kanałach HD pikseloza mimo super konwertera i jakości sygnału na metrowym talerzu (ponad 90 %). Jedyna zaleta z tego modułu że mogę wszystko obsługiwać jednym pilotem - nie muszę sięgać po drugiego pilota od oddzielnego tunera.Nie wiem jak inne modele TV z wbudowanymi tunerami DVB-S radzą sobie z modułami CI.Nie podałeś o jaki model TV Ci chodzi ale jeśli masz Sharpa to już wiesz.
 

RafMat

New member
Od ponad pół roku używam modułu cam CI+ na Tv samsung pakiet cyfry + jak dotąd nie było żadnych problemów.Cyfra + wycofuje się ze starszych modułów CI z powodu gubienia programów.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

shemek

New member
Bardzo dziękuje za informacje. Telewizor mam LG lm670s. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym modułem i podzieli się doświadczeniem z góry dziękuje

pozdr
Shemek
 

laki37

New member
Posiadam panasonica tx-p55vt50 jaki modł sugerujecie do tego TV.
Astoncrypt czy moduł od cyfry (który jest obecnie praktycznie niedostępny)
Czy lepiej kupić zwykły dekoder hd za 199 pln????
(PRV nie potrzebuje bo wyczytałem w instrukcji od panasonic ze na dysk po usb można nagrywać - co prawda jeszcze nie testowałem)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
wstrzymaj się do 18 marca wtedy prawdopodobnie będzie ogłoszenie powstania nowej platformy z połączenia cyfry i enki
 

stalak

New member
Ja niedawno wzialem sobie Cyfre z darmowym dekoderem Sagemcom. Troche zamula. Jako ze jestem na kupnie telewizora zastanawiam sie nad tym czy ewentualnie TV z DVB-S i CAM CI+ bedzie sprawniej chodzic niz ten maly dekoder?
 

mgajder

New member
Witam,
posiadam TV SAMSUNG UE46ES6530 zakupiony w Niemczech, dokupiłem moduł CI Aston 2.26 i karte cameleona z Cyfry+.

Niestety TV nie widzi modułu, zasilanie sie w nim swieci na zielono, a opcja CI w TV jest na szaro, TV posiada CI+ i problem w tym, ze nawet po aktualizacji oprogramowania, wroceniu do ustawien fabrycznych nadal nie chce widziec modułu.

Moduł sprawdzilem u kolegi rowniez na TV Samsung i u niego bez najmniejszego problemu go pokazało, a u mnie totalnie ZERO reakcji.
Co moze byc przyczyna?

Ewentualnie jaki inny moduł proponujecie? Niestety u operatora juz nie prowadza sprzedazy a nawet jesli uda sie dostac uzywany to podobno sa strasznie wolne

Prosze o jakies wskazowki, dodam iz nie posiadam innego modułu by sprawdzic inny na danym TV.
 

calebos

New member
Czy ktoś z was używa splittera do kart z modułem CI w telewizorze ? Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie proszę o informacje.
Jestem przed inwestycja w system SAT/telewizor i zastanawiam się czy inwestować w lepsze TV bo jak nie będzie działać CI to trochę kiszka.
 

RafMat

New member
Witam.Posiadam takowy :) moduł CI+ zakupiony w tamtym roku u operatora Cyfry+ ,mam go w Tv Samsung 8. Wcześniej mieli moduły CI które miały problemy, dlatego wycofali ze sprzedaży. Moduł jak na razie sprawuje się dobrze jest wygoda obsługi jednym pilotem wszystkiego bez zbędnego dekodera. Przyłączenie na inny program trawa 2-3s co mogło by być szybsze. Myślę ze tyle samo trwa na dekoderze.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

irja66

New member
Witam!
Posiadam ES5700 i moduł CI+ Cyfry i niestety każdorazowo po włączeniu telewizora pojawia się komunikat > Weryfikacja modułu proszę czekać<. Czy to jest normalne, czy coś nie tak z tym modułem?
 

RafMat

New member
Według mnie jest wszystko w pożądku.Jak i u Ciebie tak i u Mnie. Mam tak samo,dzieje się to tak dlatego że Karte z cyfry+ możesz użyć na dowolnym dekoderze lub Tv z dekoderem, co innego karty Polsatowskie lub z byłej N ,są one przypisane do poszczególnych dekoderów i nie muszą być za każdym razem rozkodowywane.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

szuki85

New member
Podłączę sie pod temat , zakupiłem polsatowski moduł cam i teraz probuje ustrojstwo uruchomic. sam moduł cam jest wykrywany przez TV natomiast caly czas mam wiadomosc BLAD O3 modul zablokowany. Czy nalezy sparowac karte z modulem CI?
 
Do góry