Cyfra+ Brak możliwości regulacji głośności po HDMI

motyl

New member
Witam serdecznie
Od czasu, kiedy podłączyłem dekoder HD (Philips DSR 6201/91) Cyfry+ do telewizora kablem HDMI nie mam możliwości regulacji siły głosu pilotem Cyfry. Macie może podobne problemy, czy to coś z dekoderem???
 

WoJoW

New member
Ja także mam ten sam dekoder podpięty po HDMI i wszystko ładnie działa. Ale jak naciskasz przycisk od zmiany głośności na pilocie to pojawia ci się taki znaczek na telewizorze (głośniczek ze strzałką w górę lub w dół)?
 

Lech

New member
Bez reklam
motyl napisał:
Witam serdecznie Macie może podobne problemy, czy to coś z dekoderem???

Być może jest to sprawa telewizora?
Ja mam odbiornik Humax po HDMI, a poprzedni mój telewizor LCD LG miał podobną przypadłość do opisanej przez Ciebie. Teraz mam plazmę Panasonic i tutaj bez problemu można regulować głośność. Tak więc w moim przypadku winny był telewizor a nie dekoder.
 

motyl

New member
WoJoW napisał:
Ja także mam ten sam dekoder podpięty po HDMI i wszystko ładnie działa. Ale jak naciskasz przycisk od zmiany głośności na pilocie to pojawia ci się taki znaczek na telewizorze (głośniczek ze strzałką w górę lub w dół)?
Mam głośniczek i jak dojdzię do minimum, to wyłącza dźwięk, ale regulacji brak...
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
U mnie po HDMI i analogu regulacja jest, za to po coaxialu nie ma ...?
PVR HD podłączony do amplitunera.
A wchodziłeś w MENU -> 4 USTAWIENIA TERMINALA -> 1 USTIENIA TERMINALA -> 3 GŁŚNOŚĆ, tam jest wyjściowa regulacja głośności. Może tam masz coś źle ustawione.
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czego nie rozumiesz. Człowiek bardzo logicznie to tłumaczył. Być może tuner o którym piszesz mam możliwość dekodowania dźwięku do PCM ingerencji w jego głośność i potem ponownego kodowania. PZDR
 
Do góry