Crt Sony,JVC czy moze tylnia projekcja Crt lub 3xLCD ??

Amorek7001

New member
:niewiem:Witam jestem nowym swiezo zarejestrowanym uzytkownikiem Chcialbym dowiedziec sie co by moglo byc dobrym wyborem dla takiego uzytkownika jak ja. Przewaznie ogladam w Tv mecze pilki noznej badz NBA dysponujac cyfra plus i starym tunerem philipsa, czasem zdazy mi sie rowniez ogladac jakis film z kompa divx.Planuje zakup:
  • nowej konsoli PS3,
  • tunera Humax 2000
  • a takze chcialbym wymienic telwizor w przyszlosci tylko nie wiem na co :/
Przeczytalem duzo watkow dotyczacych plazm i tylnej projekcji (LCD nie wchodzi w gre) a takze ostatnio CRT. Dysponuje kwota od 4 do 5 tys. zloty, pomieczenia nie stanowia porblemow ogladanie z 3m czy 5m nie ma znaczenia warunki mam.

Sprawdzalem na stronie e-panasonic telewizory
  • CRT i uwaga moja przykul JVC-HV-36P38 /sprawdz dostepnosc/ gdyz obsluguje 1080i po komponencie, szczezrze tego Tv w akcji nie widzialem
  • Druga opcja jest KDF 50E2010ktory ma swoich zwolennikow ale jak go zobaczylem w sklepie to zwatpilem /szary, wyblakly/ Zastsanawia mnie czemu wsrod tylu postow wychwalajacych jego zalety nikt nie zamiescil zadnych zdjec czy nawet krotkiego foto testu ??

    A także na róznych stronach znalazlem:
  • Tylnia projekcja CRT starszej wersji Sony 44-PS2 /zwyciezca EISA w 2000 czy 2001 roku/ Tylko nie wiem jak sie sprawuje taki Tv w prownaniu ze zwykłym CRT a 3xLCD
  • oraz
    Sony Triniton KV-36FS76/E :confused: a moze KV-36HQ100 :confused: /tyle ze obecnie sa praktycznie niedostepne/

    Pozdrawiam i prosze odpowiedz ŁUKASZ:popcorn:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nie wiem co Ci odpowiedzieć ale wymieniasz "takie sobie" odbiorniki

zastanów się nad Panasonic TH-42PV60

lepszy może jest Sony 55a2000 ale jest ciutkę droższy niż Twoja kwota

pozd
 

Amorek7001

New member
??

Witam po dlugiej przerwie postanowiłem reaktyowac moj watek. Wymienilem w pierwszym poscie rozne rodzaje Tv glownie oparte na technolgi CRT. W obecnym czasie duzo przewertowalem watkow na temat nowych i starych Tv ale szczerze mowiac jedyne godne uwagi to plazmy Pioneera ale ich cena jest ogromna i czasem straszy ale nie wszystkich ;)

Tak wiec zastanawiam sie czy nie poczekac 2-3 lata na dopracowane Tv w ktorych nie ma wezy,duszkow, nic nie buczy i zakupic jakis Tv CRT ktory jest tanszy w utrzymaniu a obraz b.dobry choc nie HD.

Interesuje mnie bardzo tylnia projekcja CRT wiec chcialbym zapytac doswiadczonych uzytkownikow ktorza maja albo mieli kontakt z tymi telewizorami Czy wogole lub jak bardzo rozni sie obraz w porownaniu z klasycznym CRT?? Jezeli to jakie sa roznice i problemy ktore im towarzysza ?? Oraz przede wszystkim czy warto w to zainwestowac czy lepiej kupic zwykle CRT ??

:popcorn:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiscie że wybór nalezy do Ciebie. Jesli ma byc byle jaki LCD - to CRT z pewnoscią wygra jakoscią.
Ale jeśli planujesz Humaxa - to jednak powinieneś się kierować na wyzszą rozdzielczość , a warunki masz takie ze możesz brać nawet 56 " JVC hd Ila
lub Plazmę 42" Panasonica 42 PV 60.
TV CRT 36" - dostaniesz w cenie 3999 zł a 32" - dobre modele 2499 zł
pozdrawiam
 

Amorek7001

New member
Dzieki Kiki za odpowiedz

Nie ukrywam ze warunki zarowno finansowe jak i mieszkalne mam b. dobre do wyzej wymienioncyh Tv JVC. Ale tak sie zaczalem zastanawaic czy chce wydac te pieniadze na sam Tv. Mnie sie mania HDTV nie udzielila jeszcze i jakos podchodze do niej z dystansem. Dlatego zadalem pytanie odnosnie starszych technologi,a mianowicie CRT i tylnej projekcji CRT. O ile duzo informacji mozna znalezc na sam temat zwyklych CRT to juz o tylniej projekcji CRT na forum nie ma :(

Chcialbym sie dowiedziec o wadach i zaletach tylnej projekcji CRT. Jezeli roznice miedzy klasycznymi CRT sa niewielkie to w zupelnosci wystarczy mi taki TV o ile jest dobry. Dlatego bede wdzieczny za wszelkie informacje.

Kiki napisales ze dobre CRT 36'' sa po 4 tys. Prosze podaj mi jakie sa to modele ale tylko te ktore mozna jeszcze kupic. W innych watkach byly wymieniane rozne modele ale 99% jest juz niedostepnych :/

:popcorn:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TV CRT 36 Toshiba mamy jeszcze modele 36 zd 26 ze stolikiem.
Model ten w USa stanowił wzór porównawczy do różnych technologii.
Jeśli chodzi o JVC HD Ila - to pierwszy model telewizora bez struktury piksela. Obecnie mamy pdołączone i WMVHD i Sony PS 3 - jakość absolutnie rewelacyjna. Tym bardziej że w SD ma najlepsze skalowanie obrazu.
Tylna projekcja ma krótszy czas pracy - 8-10.000 godzin. Ale później gdy wymienisz lampę /podobnie jak w rzutniku/ telewizor jest jak nowy.
Ostatnio również w Polsce znacznie zwiekszyło się zainteresowanie systemem hybrydowym. Cena do jakości jest bezkonkurencyjna.
Ale oczywiście najlepiej sprawdź na prezentacji w domu.
pozdrawiam
 
Do góry