Creative i F 7000

urma1

Member
Pozdrawiam serdecznie :grin:
Panowie macie jakieś doświadczenie z takim głośnikiem KLIK GŁOŚNIK
dostałem coś takiego i z kompem ASUA-a telefonem i tabletem Samsunga ładnie się łączy za pomocą bluetooth
TV to Samsung F7000 można to bez kabla sparować z tym TV ?
z góry dziękuję za podpowiedź
 

urma1

Member
dziękuję serdecznie kol. tdx i nie ukrywam że też od Ciebie spodziewałem się odpowiedzi
a skoro ten głośnik D200 ma jack 3 5mm o opcjonalnie jakim kabelkiem to połączyć z TV F7000 aby mieć najmniejszą strate jakości dźwięku / pod jakie gniazdo podpiąć ?
jeszcze raz z góry dziękuję za pomoc
 

matrixabc

Member
A co musi posiadać SoundShare - telewizor czy te jego głośniki ? BO jeżeli chodzi o telewizor to przecież w ustawieniach -> Dźwięk -> Ustawienia głośnika -> jest opcja "Ustawienia SoundShare". Jest opcja "Dodaj nowe urządzenie" . Czy to właśnie nie tyczy się udostępnienia dźwięku ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Spokojnie możesz podłączyć przez gniazdo słuchawkowe wtedy nawet sterowanie głośnością odbywa się z poziomu pilota najlepiej głośność na głośniku ustawić w połowie skali a potem bawić się głośnością na pilocie od TV.
Pozwoli to uzyskać w miarę dobry dźwięk bez przesterowań

matrixabc Głośnik musi wspierać SoundShare np soundbary samsunga
http://www.samsung.com/pl/search/?q=soundshare
 

matrixabc

Member
Jeśli chodzi o podłączenie kablem to przewód Jack-Jack i podłączysz je pod gniazdo słuchawkowe w TV. Ale szczerze to trochę lipa z tym gniazdem bo wówczas nie ma głosu w telewizorze. Więc jak byś chciał znowu korzystać z dźwięku z TV to trzeba wyciągać wtyczkę z Jack-a. A że gniazdo słuchawkowe jest z tyłu telewizora to jest to bardzo nie poręczne, zwłaszcza gdy TV wisi na ścianie.
Więc jak możesz to wypróbuj z ustawieniami dodawania nowego urządzenia w SoundShare o których pisałem wcześniej, być może zadziała
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak jest to kłopotliwe jeśli ktoś chce nadal korzystać z głośników wbudowanych w TV, natomiast tak jak pisałem jeśli głośnik nie ma SoundShare to TV go nie wykryje jako audio
 

matrixabc

Member
A wystarczyłoby dodać zwykłe wyjście Audio do podłączenia np wzmacniacza ( 2x cinch) zamiast tego głupiego słuchawkowego gniazda i po kłopocie. Producent po prostu dał ciała i tyle.
 

tdx

New member
Bez reklam
wcześniej były w TV wyjścia analog audio out (L/P) ale dziś chyba już żaden nowy TV tego nie ma >> pozostają jedynie konwertery korzystające z wyjścia optycznego
 

tdx

New member
Bez reklam
szczerze wątpię bo taka karta musiała by mieć wbudowane dekodery 5.1/7.1 a sprzedawca ani na pudełku nie co DD/DTS itp nie wspomina
 
Do góry