Coś pomiędzy desktopem a tabletem - Sony Vaio Tap 20

steeze

steeze
Pomagam
VIP
001_tap20.jpg

Na wybranych rynkach Sony wprowadza nowy produkt. Jest to... stacjonarny tablet lub jak kto woli mobilny desktop. Jeśli potraktować to urządzenie jako komputer "biurkowy", to w Vaio Tap 20, poza standardowym wyposażeniem, które w tym wypadku zawiera m.in.: 20" dotykowy ekran o rozdzielczości 1600x900, jeden z trzech dostępnych procesorów Intel (i7-3517U, i5-3317U lub i3-3217U), dysk twardy o pojemności 750GB lub 1TB oraz kartę Intel HD Graphics 4000, znajdziemy także akumulator, który sprawia, że możemy wędrować z komputerem, traktując go jako swego rodzaju tablet, z nieco większym ekranem. Odłączony od prądu Vaio Tap 20 powinien wytrzymać ok 3,5godz, co można chyba uznać za w miarę przyzwoity wynik. Komputer będzie pracował na bazie systemu Windows 8, a jego cena na rynku amerykańskim będzie prawdopodobnie oscylować w okolicach 1000$ za model z niskonapięciowym procesorem i5.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
fajna sprawa tylko obawiam sie ze ze wzgledu na cene to w takim kraju jak nasz to male szanse ze to sie bedzie dobrze sprzedawac. Ale jak najbardziej pomysl jest ciekawy wg mojej skromnej opini.
Lolek
 

pmich

New member
Kurczę, dlaczego nie zrobią takiego w rozmiarze 17,3" z rozdziałką 1600x900?!
Jak dla mnie taki sprzęt byłby optymalny - i zapewnie nie tylko dla mnie. Choć może w związku z wejściem na rynek Windows 8 takie sprzęty się wkrótce pojawią...
 
Do góry