Coś o jakości obrazu Panasonic TX-P55VT60E,

nieogladamtv

New member
Szukam plazmy która daje obraz przynajmniej tej jakości co: Panasonic TX-P55VT60E
ew odrobinę gorszy i spełnia kryteria:

- Cena do 6k, najlepiej do 5.
- wyprodukowany w tym roku najlepiej (2014)
- 51-60"
- brak chłodzenia aktywnego głośnego jak w/w model.

Chyba, że jest jakiś TV NIEplazmowy w innej technologii, który da lepszy obraz a mnie coś ominęło?
 

tester100

Banned
Telewizor plazmowy kupuje się inaczej niż lcd.Wchodzimy do sklepu i gdy zobaczymy plazmę zabieramy telewizor do domu.Jakość obrazu z plazmy można ocenić tylko w domu nigdy w sklepie.

Bardzo dobrym przykładem jest watek w linku niżej, dotyczy plazmy pioneera.
W tym wątku jest bardzo duża ilość zdjęć z ekranu pioneera .W ciemniejszym pomieszczeniu jakość obrazu jest wzorowa ale w jaśniejszym znacznie gorsza.Najlepiej obejrzeć watek od poczatku.

Official Pioneer Kuro Pictures Thread....... - Page 249 - AVS Forum

Z plazmy Lg uzyskamy podobna jakość obrazu, tylko poziom czerni dla wymagających użytkowników nie będzie idealny.

Brat ma plazmę Lg Pb i jakość obrazu na kanałach hd i filmach jest bardzo dobra.


Plazma pioneer kuro.
img_7473e166.jpg


Na koniec dowód. plazma Lg pa6500 bez filtra antyrefleksyjnego.Wiekszość uważała że w telewizorze bez filtra będzie słabizna a nie jest.

TV LG Plasma 60" 60PA6500 por R$ 3.821,02 | P

20121211073.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Nowej plazmy Panasonica już nie dostanie, f8500 chodź dobry to też już nie produkowany i same ekspozycyjne. Za plazmami LG przemawia stosunek ceny do wielkości i wpada nieźle w porównaniu z LCD w podobnej cenie. Niestety nie zmienia to faktu że różnica między plazmami LG a f8500 czy Panasami (wszystkie od ST60 w górę) jest spora, szczególnie w czerni.
Moja rada dla kolegi. Czekaj. OLEDy LG są na dobrej drodze do ceny 8-7 tys. w 2015 roku. Obraz na nich jest lepszy od praktycznie każdej plazmy, moze z wyjątkiem ZT60 gdzie może być remis.

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/114130-lg-szaleje-cena-za-oleda-55ea9800-nie-cale-8299-zl.html

Sent from my GT-I9300
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
OLED LG przegrał przekrojowo z ZT60, przegrałby też z VT60. Oczywiście, stracił głównie na odtwarzaniu kolorów i skali szarości, a także płynności ruchu i nieco na kątach bocznych, natomiast pobił plazmy Panasonic kontrastem i zerową czernią.

Nie jest mi znane, dlaczeg LG to robi, nie poprawiając mankamentów związanych z procesowaniem obrazu, tylko sabotują własny produkt premium, który - po dopracowaniu - stałby się wzorcem na długie lata?!
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Może tak naprawdę nie mają gotowej platformy pod panele oled, moze opierają się na rozwiązaniach z paneli LCD.

Sent from my GT-I9300
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Możliwe. W tym momencie jednak strzelają sobie w kolano, bo nie wierzę, że inżynierowie nie mogliby sobie z tym poradzić.

Btw, ciekawe, jak to wygląda z modelami wychodzącymi w tym momencie...?

W związku z tym mam nadzieję, że inni producenci, jak Sony, czy Panasonic zaczną kupować od nich panele, i to najlepiej już od przyszłego roku.
 

Paweł_3m

New member
Kiki ma chyba dobrą marżę na philipsie 8109 że tak go poleca, a wszyscy na forum co go kupili narzekają i chcą ten badziew oddać ... hm.. ciekawe...
Także jestem rozczarowany wycofaniem plazm bo chciałem kupić vt60...

teraz albo z Oled LG z ryzykiem że coś się po okresie gwarancji zrypie bo może cierpieć na jakąś przypadłość wieku dziecięcego o której jeszcze nikt nie wie ...


albo wybrać ostatni bastion jakości czyli Panasonica z modelami AX
zbierają same doskonałe recenzje na zagranicznych testach i mogą się okazać serią godną PLAZM


sam czekam aż AX800 zejdzie poniżej 7K i biorę w ciemno, bo za rok 4K już będzie tak samo polularne jak Blu Ray i wszyscy którzy nie kupili bo niby jeszcze za wcześnie na tą technologię będą się po głowach drapać

A Philipsa to kup sobie żelazko albo golarkę bo telewizorów ze sprawnym softem to napewno nie potrafią robić :)
 
Do góry