Component jako Audio ?

langolier

New member
Witam
czy po rezygnacji z przesyłania sygnału video kablem Component można go wykorzystać jako kabel Audio ?
Oczywiście, wiem, wtyczki ma odpowiednie ale kabel nie ma jakiś specjalnych parametrów, które powodują, że jako Audio będzie nędzny ?
Chodzi konkretnie o kabel Techlink 700141 Component i na stronie Techlink LINK znaczek "Wires Usage Guide" wskazuje zdecydowanie na Video, ale może praktyka jest inna ? :roll:
 

langolier

New member
obejrzyj sobie drugi rysunek ze stronki którą podałeś
W sensie że napisano "stereo audio & composite video" ?
No cóż, wiem, że będzie działać - w końcu to "tylko" wtyczki Cinch (RCA) i przewodnik w ekranie (kabel).
Chodzi mi jednak o to, JAK to będzie działać, czyli o jakość przenoszenia dźwięku (wiadomo, że każdy kabel to nie idealny czwórnik rezystancyjny, tylko z elementami dyskretnymi: cewkami, kondensatorami i rezystorami w środku).
Bo jeśli taka będzie jakość dźwięku w kategorii "AUDIO" jak jakość obrazu w kategorii "sygnał Composite" to chyba słabo....:confused:
 

Henryk55

New member
Podłączaj śmiało. W odwrotnym przypadku tzn. użyciu kabla wykonanego jako "audio" do transmisji syg. wizyjnego tańsze kabelki mogłyby sprawiać kłopoty.

U Ciebie problemów nie będzie, i mogę się założyć, że żadnej różnicy nie usłyszysz
 

langolier

New member
podłącz i sprawdź najlepiej
Problem w tym, że chciałbym kupić ten kabel do starego DVD Panasonica (bez HDMI) a później, po planowanej migracji do BD, jakoś go wykorzystać. Nie chcę wywalać kasy w błoto a równocześnie mieć jaką taką jakość.
A migracja jak to migracja - może się opóźnić :(
Kupiłbym SCART ale po migracji do właściwie mógłbym go wywalić więc po co mi taki ?
 
Do góry