co z czym zjesc w budzecie max 2300 zl

lasek0511

New member
Witam wszystkich forumowiczów
Od kilku dni poszukuje ampli i głośników stereo do salonu ok 22m zestaw ma slużyć w 1/3 film 1/3 muzyka (progressive rock, blues-rock trochę reggae, dancehall jazz w sumie to każdy rodzaj muzyki) i w 1/3 xbox,
budżet jak w temacie max 2300 zl
obsługiwać miałby blu-ray, konsole, dekoder polsatu i przyjmować dźwięk z tv do którego podłączany jest komp wszystko za pomocą hdmi.
zastanawiałem sie wiec nad Yamaha RX-V367BL, denonem 1612 bądź 1312 (wtedy mógłbym przeznaczyć coś extra na głośniki:)) z czasem planmuje ewentualna rozbudowe do 5.0-5.1 jednakże nie chce zbyt wiele basu chciałbym coś subtelnego, przejrzystego zeby nie męczyło ucha przy dłuższym użytkowaniu od razu mówię że nie mam możliwości odsłuchu wiec będę kierować się każdą opinią, która będzie wydawać się słuszna.

Pozdrawiam
Z góry dziękuję za pomoc
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Możesz się zastanowić nad Denon AVR-1312 i do tego kolumny Wharfedale Vardus 300, natomiast Blu Ray LG BD660. Powinieneś się zmieścić w kasie bez problemu.
 

lasek0511

New member
chyba zle to ująłem Jok3r posiadam wszystko oprocz ampli i glosnikow wiec moge chyba rzeznaczyc cos wiecej na glosniki znalazlem ciekawe uzywki monitor audio rs5 i kef q5 w rozsądnej cenie
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No to w takim wypadku jasne, że lepiej jest wrzucić więcej kasy na kolumny, bo w takim wypadku największe różnice na nich usłyszysz po dołożeniu kilku stówek. Z tych co napisałeś to polecam Kef Q5. Tym bardziej jeżeli możesz je mieć w rozsądnej cenie :) Co do ampli, to zależy ile Ci na niego zostaje i czy może też być używka.
 

lasek0511

New member
na amplituner zostalo by mi ok 1100 ,jednakze znalazlem rowniez nowe roth oli 40 stereo za niecale 1100zl i tannoy mercury V4 za 1250 w promocji wiec moze cos takiego?? ,tylko cym to napedzic?? co do używki to czemu nie, jeśli oczywiście jego stan nie wskazywałby na zbytnie zużycie
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja szczerze polecam Roth Oli 40. Świetnie grające kolumny i właśnie nie męczące. Tylko ta cena coś podejrzana. Za 2 sztuki dystrybutor ceni ok 2200zł, więc nówki za niecałe 1100zł to coś chyba nie tak, a może źle spojrzałeś i to cena za sztukę? Jak masz kasę to do kolumn możesz brać Denon 1612 - dobrze zagra w kinie i ma w miarę dobre stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lasek0511

New member
napewno sie nie myle co do ceny tych oli 40 gdyz sdrzedawca ma promocje z 400 na 200 funtow brytyjskich, jednyny minus to to ze tylko kolor bukowy podlega promocji, ale jakos to zniose:) dokupilem do nich denona 1612 wiec teraz pozostalo tylko poczekac na przesylke i stwierdzic czy faktycznie zakup w ciemno z pomocą urzytkowników hdtv forum sie oplacil, miejmy nadzieje, ze jak najbardziej cena za calosc niecale 2100zl wiec chyba warto bylo kopac 5 dni w necie:)a swoja droga to jesli sie ktos orientuje to jakim kablem najlepiej polączycto ustrojstwo??
dzieki za pomoc wszystkim ktorzy probowali pomóc
 
Ostatnia edycja:
Do góry