Co wybrac LG50PZ950S czy samsung50d6900

don111

Banned
plazmy LG to bardzo dobre telewizory, mają dobrze skalibrowane kolory, właściwy przebieg gammy i świetnie wygląda na nich sygnał SD (lepiej od Panasonica i Samsunga)
niestety odstają mocno głównym parametrem - kontrastem od najlepszych plazm, ta seria ma gorszą czerń od LG z ubiegłego roku, na poziomie Samsunga D550... D6900 ma 2x ciemniejszą, o D8000 czy plazmach Panasonica już nie wspominając
w sumie trudno powiedzieć czy PZ950 lepiej się nadaje do oglądania w nocy czy w dzień, bo nie ma ani dobrej czerni ani dobrego filtra...
tak naprawdę topowe LG traci nieco na wartości bo poza wyposażeniem nie odstaje zbytnio na plus obrazem od tańszych modeli tej marki
 

kopi

New member
Don ma rację,

sam od miesiąca posiadam plazmę LG 60 PZ 750S i jeśli chodzi o obraz, to faktycznie jest bardzo dobry - myślę tu o kolorach, ostrości, skalowaniu obrazu SD. Obraz HD z cyfry+ jest znakomity!

Natomiast czerń to jakaś porażka - ten telewizor faktycznie nie oddaje prawdziwej czerni, panel cały czas lekko świeci, więc czerń jest szara, szcególnie widać to podczas oglądania w nocy.

Ponadto filtr antyodblaskowy jest kiepski. W dzień w jasnym pomieszczeniu są duże odbicia. Dodatkowo pojawiają się też powidoki - niektóre z nich, np. logo kanału minimini znikają całkowicie po kilku godzinach oglądania na innym kanale.

Ogólnie gdybym miał ponownie wybierać to chyba zdecydowałbym się na samsunga D 8000 - pod warunkiem, że nie będzie brzęczał , w LG brzęczenia nie słychać.
 

marcink1973

New member
dziękuje bardzo wszystkim za pomoc ,Lg kusi ceną ,niby TruBlack w tym modelu
i cena około 4k w redcoon ,ciężki wybór panas to 6k no ale gwarancja
 

Ramsey

New member
Podepnę się pod temat, stoję przed podobnym wyborem chociaż inna wielkość ekranu.

Wybieram pomiędzy LG 60PZ750 a Samsung PS59D6900 (tego modelu jeszcze prawie nie ma w sprzedaży, jest wersja 51" i o niej juz sporo wiem, 59" ma być szerzej dostępne za jakieś kilkanaście dni). Przesiadam się z rocznego Samsunga PS50C6500.

Ktory z podanych dwóch powyżej zapewni lepszą jakość obrazu, odwzorowanie kolorów i czerni, płynność obrazu? Jestem dość zadowolony z 50C6500 (poza tym cholernym bzyczeniem) i nie wiem czy LG będzie lepszym wyborem. Do PS59D6900 nie znalazłem żadnych konkretnych testów, do 60PZ750 też jak na lekarstwo.

Dobrze by było, żeby oba radziły sobie bezproblemowo z odczytem filmów via DLNA we wszystkich formatach wraz z napisami. Sygnał to N-ka.
 

don111

Banned
a jaka różnica w cenie między 60PZ950 ? te nowe plazmy LG PZ generalnie mają doskonały obraz, kolory, płynność (bez tak widocznego podwójnego konturu jak czasem w Samsung i Panasonic), mniejszą ziarnistość (mniejsze szumy)... tylko właśnie ta czerń niestety jest przeciętna (w zaciemnieniu), gorsza od Samsunga, a kontrast to podstawowe kryterium oceny obrazu, decyduje o jego głębi
jeszcze warto dodać o hałasie, LG zwykle jest całkowicie bezgłośne z normalnej odległości, bzyczące egzemplarze trafiają się bardzo rzadko
 
Ostatnia edycja:

Ramsey

New member
60PZ750 na Ceneo od 6867 PLN, w moim MM jakoś koło 7 z hakiem

60PZ950 na Ceneo od 7250, jego w moim MM nie sprawdziłem, ale pewnie jakieś 500-600 PLN więcej niż PZ750, czyli coś koło 7600-7700 PLN

PS59D6900 - tylko w necie po około 6800-7000 PLN i tylko w trzech sklepach internetowych. Rozmawiałem w trzech marketach o tym Samsungu i ma się oficjalnie pojawić w drugim tygodniu grudnia w sprzedaży.

don111, LG jeszcze bardziej mnie zainteresowało po tym co napisałeś, pozostaje mi prośba o demo w jakimś markecie, najlepiej porównawcze bo dalej nie wiem co wybrać. Prócz czerni i kontrastu cała reszta argumentów przemawia za LG (do 950 dają nawet gratis tego pilota z auto-movementem po ekranie np. w przeglądarce internetowej, nie wiem jak to profi nazwać), tylko jakoś do samej marki nie jestem przekonany...
 
Do góry