Co wybrać LG50PZ950S czy Samsung UE46D6500?

kjarzyna

New member
Bez reklam
Drodzy forumowicze...
Stoję przed trudnym wyborem tv. Po długiej analizie pozostały wspomniane w temacie tv. Jeden plazma, drugi led. Co byście wybrali na moim miejscu ?
Tv bedzie wisiał a ścianie jakieś 4,5m od miejsca oglądania naprzeciwko południowych okien.
Zależy mi najbardziej na jak najlepszej jakości obrazu. 3D może być lecz nie jest to dla mnie jakiś priorytet w wyborze. Multimedialnośc - jak najbardziej. Dziwiek - cóż zawsze mam kino Onkyo.
80% to programy TV (n!) reszta to konsola i filmy.
Za LG przemawia jego wielkość i technologia wyświetlania oraz zaskakująco niskie zużycie prądu (po kalibracji nawet 145 W)
Za Samsungiem jego wygląd (choć LG tez jest ładny) i (podobno) śliczny obraz
Najbardziej boję się żeby TV nie robił za lustro i żeby się dało oglądać nawet w słoneczne dni
Mam teraz 37"LCD Samsunga B650 i w słonneczne dni jest lipa

Pozdrawiam i czekam na sugestie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I dalej w słoneczne dni będzie większa lipa.
Matryca powinna być matowa aktywna.
A to oznacza że musi być model inny niż wymienione.
A to mówi raczej 46LE 830 Sharpa a nawet 52" LE 830:

008_DSC_9601.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html

Powiem więcej - możesz sięgać nawet po 60LE 635:

001_P1330548.JPG

Tak prezentuje się telewizor na stoliku z podstawką .Jak widać matryca matowa aktywna i nawet duże słońce nie powoduje dużego zakłócenia refleksów świetlnych na telewizorze.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/73050-sharp-lc-60le635e-test-otwarty-60-cali-dla-kazdego.html
 

DeRyL

New member
kiki
Szukam odpowiedniego 50-52 cali, chyba znowu namówisz mnie na Aquosa, czy jest taki model ale bez 3d ?

Generelnie, prośba o kontakt, w temacie ceny itp
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
No to kiki zabiłeś mi klina. Teraz juz nie wiem co zrobić. Ten Sharp o którym wspomniałeś też jest spoko i brałem go pod uwagę, jednak w porównaniu z konkurencją (ok 4000PLN) jest dość drogi. A czy ta plazma LG aż tak odbija? Ma niby filtr.
Jeśli to ma jakieś znaczenie to tv wisi na ścianie na wysokości ok 1,5m do ośi tv.
 
Do góry