Co wybrać : LC-42X20E LC-42XL2E CZY PANASONICA 42PV80 ??

piteremiter

New member
Witajcie
Tak jak zapewne wiekszość osób na tym forum toczę wewnętrzny bój o zakup telewizora. Po kilkutygodniowych poszukiwaniach wytypowalem 3 faworytów. Mam wielka prośbę o poradę który model wybrać i czy moje ewentualne obawy są uzasadnione. Więc tak :
1. SHARP LC-42X20E - super telewizor, extra wygląd, przystępna cena , ponieważ ogladam wlaściwie wylącznie kablówke i dvd wydaje się rozsądnym wyborem
2. SHARP LC-42XL2E - telewizor droższy o 1000 pln, czy widać na sygnale z kablówki różnice z uwagi na 100hz ?? czy jest sens doplacać ??
3. PANASONIC TH-42PV80 - to bylby mój zdecydowany faworyt gdybym ... nie czytal postów na tym forum o duszkach,wypalaniu itp , cena bardzo atrakcyjna, wyglad równiez ok, obraz bardzo przyjemny nawet na nędznym sygnale w mm, tylko jak to jest z tymi uszkodzeniami plazmy w tym modelu ?? kiki pomóż please , sprzedawcy w mm zapewniali że te problemy nie dotycza tego modelu ale .....
Niestety z uwagi na dziecko nie mogę sobie zapewnic komfortu docierania i bezpiecznej eksploatacji plazmy (zmiany kanalu, itp)
Może macie jakieś inne propozycje ? Przedzial cenowy do 4500-5000 pln, tylko 42 cale i oglądanie z ok 4-4,5 metra
Proszę o podpowiedzi bo euro tuż tuż :)
Pzdr serdecznie i z góry dziękuje
piteremiter
 

piteremiter

New member
Czy na prawdę nikt nie jest w stanie mi doradzić ?? Chcialbym w przyszlym tygodniu dokonać zakupu a jestem w kropce .... Dzis znowu bylem w sklepie i ogladalem obraz z UPC na sharpie serii x20 i na plazmie Panasa i szczerze mówiac jakis wielkich róznic nie zauważylem .....
please pomóżcie
piteremiter
 

Patrycjusz

New member
jeżeli interesują Ciebie te trzy modele, to najlepiej, jak zamówisz prezentacje u kikiego i wybierzesz sam.
Mój wewnętrzny bój toczyłem ponad 1,5 roku, a od paru dni posiadam 42pv80.
Napiszę tak: zaczynając poszukiwania, chciałem tylko lcd, skończyłem wybierając plazmę iiiiiii nie żałuję, jestem bardzo zadowolony z wyboru, ale jak to bywa to ty musisz wybrać i zdecydować co tobie "leży" najbardziej- plazma czy lcd.
Co do dzieci, mam wspaniałą trójkę, i nie mam zepsutego komfortu docierania, może to kwestia wychowania. Jakkolwiek: ustawiłem, pokazałem jak na razie ma być, którym przyciskiem mają ewentualnie rozszeżyć obraz i jest ok.

pozdrawiam i życzę udnego zakupu
 

piteremiter

New member
Rozumiem że w ramach docierania zmniejszyleś kontrast, natężenie barw, ostrość do ok polowy i zrobileś zoom na ekranie żeby nie bylo widać "trwalych" znaczków ??? Czy te dzialania byly z dużą szkodą dla jakości obrazu i frajdy z ogladania ?? Sorki za glupie pytania ale bylem zddecydowany na 100% na ten tv dopóki nie poczytalem tego forum i po prostu spanikowalem ....
piteremiter
 

Patrycjusz

New member
dokładnie, na docieraniu, ze zemniejszonymi nastawami na ok 30%, obraz jest troszkę przytłumiony, ale jak zwiększysz kontrast to robi się przepięknie :D
30 % to mój wybór, inni stosują 40% i też jest dobrze.
Z zoomem bardziej chodzi o obraz na całym ekranie, bez czarnych pasów, logo zawsze mam na ekranie. Jeśli chodzi o jakość, to dla mnie ok :D
pzdr
 

piteremiter

New member
Czytalem twoje posty w dziale plazma, powiedz czy przy ogladaniu kablówki masz na ekranie takie drobne pionowe paski ?? Ogladalem dzis ten tv w media i na zdjęciach z tego forum i na większości widzialem taki efekt ... Nie obawiasz się że przy ogladaniu dluzszy czas jakiegoś programu wypali ci sie znaczek stacji ?? Sporo sie tu o tym naczytalem ....
pzdr
 

Patrycjusz

New member
nie mam kablówki, mam polsat cyfrowy,
pionowych pasków nie mam, (nie wiem, nawet o co chodzi z tymi paskami), nie obawiam się, że coś się wypali, dlaczego? ponieważ jeden z kolegów ma panasonica kupionego z 2 lata temu, o docieraniu dowiedział się niedawno ode mnie i co? nie ma wypalonych logo stacji, a leci u niego non stop tvn24, po 9 godz. dziennie.
Jak zaczniesz się mocno wpatrywać i szukać, to znajdziesz na całkowicie białej planszy lekki cień paska informacyjnego tvn24, (to jest chyba już stały powidok, chociaż muszę mu zaproponować zapuszczenie "mrówek")
Mając na uwadze, że ma on model chyba ze 3 serie w dół, nigdy nie docierał, i ogląda prawie jedno i to samo, nie boje się wypalenia.
Najlepiej poczytaj w wątku o PV80, PY85 itd.
Nie namawiam Cię do plazmy, bo sam musisz dokonać wyboru, która technologia ci odpowiada.
Jeżeli masz nadal wątpliwości, zaserwuj sobie prezentacje z modelami, które przytaczasz.
pzdr
 

sokar007

New member
piteremiter napisał:
Witajcie
Tak jak zapewne wiekszość osób na tym forum toczę wewnętrzny bój o zakup telewizora. Po kilkutygodniowych poszukiwaniach wytypowalem 3 faworytów. Mam wielka prośbę o poradę który model wybrać i czy moje ewentualne obawy są uzasadnione. Więc tak :
1. SHARP LC-42X20E - super telewizor, extra wygląd, przystępna cena , ponieważ ogladam wlaściwie wylącznie kablówke i dvd wydaje się rozsądnym wyborem
2. SHARP LC-42XL2E - telewizor droższy o 1000 pln, czy widać na sygnale z kablówki różnice z uwagi na 100hz ?? czy jest sens doplacać ??

Mam 37b20e i hmm moze mam slaby wzrok ale nie widze potrzeby 100hz.
Kompa i gier jeszcze nie zapuszczalem ale np przy ogladaniu tenisa ziemnego nie widze zadnych przeskokow czy smuzenia.
 

krzysiekmagda

New member
Jeżeli mogę doradzić to proponuję plazmę. Dlaczego?
Lepsze odwzorowanie barw, gubi niedoskonałosci sygnału SD, Divx. Co do wypalania loga i innych rzeczy opisywanych w potocznej prasie np. ucieczka gazu,duchy, zielone linie to muszę powiedzieć, że umnie tego nie ma a zielonych linii nie widzę. Telewizor wprawdzie docierałem 37PV70p a polegało to na tym, że wszystkie ustawienia były na 50% przez 300 godzin.
Jeżeli idzie o porównywanie obrazu w sklepach to uważam, że nie ma to sensu, gdyż jest zbyt jasno i niedoskonałości LCD w zakresie odwzorowania scen w ciemnnych obszarach są niezauważalne. Dopiero w warunkach domowych i na ustawieniach normal, kinowy zorientujesz się jaka jest przewaga plazmy nad LCD.
Skąd me doświadczenia? Jestem szcześliwym trzecim zwycięzcą w konkursie Złote pixele 2008. Wygrałem bardzo dobre LCD Sharp 37X20E. W domu porównywałem moją plazmę (HD ready) z tym TV (full HD). I mogę powiedzieć, że ten LCD to bardzo dobry wyrób, lecz w stosunku do 37PV70p ustępuje w obrazie przy sygnale SD, Divx, zaś przy FullHD obraz wcale nie jest lepszy. Znajomi twierdzą wręcz, że lepszy jest Panasonic. Jeszcze jedna rzecz, a raczej dwie: 1) głębia obrazu- na plaźmie zdecydowanie lepsza, 2) kąty- w plaźmie wszyscy oglądający mają ten sam obraz, chyba, że LCD ma matrycę IPS.
Podsumowując- wybór należy do Ciebie.
Ja wybrałbym po przeszło roku od zakupu mojego pierwszego TV HD plazmę i znów HD ready (do 42 cali- po co przepłacać), z tym że pokój w dzień musi mieć światło przytłumione- czytaj montaż roletek. PANASONIC TH-42PV80 myślę, to Twój wybór.
 

piteremiter

New member
Dziękuje wam bardzo za opinie. Faktycznie w chwili obecnej skłaniam się do plazmy. Tak na prawdę od początku po przeczytaniu opinii na forum i różnych testów skłaniałem się do zakupu tego panasonica a jedyne obawy miałem w związku z tym wypalaniem plazmy i różnymi duszkami itp. Nie bez znaczenia jest również fakt że będe oglądał w 90% sygnał z kablówki i że różnica w cenie jest ponad 1000 pln.
Wczoraj wieczorem wczytałem się na forum w opinie o sharpie x20 i też mnie przygieło jak usłyszałem o masie tv z badpixelami itd. Widać z tego że nie ma jednego idealnego wyboru i trzeba kupić "oczami" :)
Pozdrawiam serdecznie i dziękuje
 

piteremiter

New member
Witajcie. Dziś po południu odbiorę prawdopodobnie moją plazmę panasa :)
Mam do was ostatnie pytanie : jak jest z automatyczną regulacją formatu obrazu ?? Wyczytałem z kilku postów bardziej doświadczonych kolegów że obraz albo jest rozciągnięty po bokach albo z paskami (np na tp1). Czy nie ma szansy żeby ustawić normalny obraz na całym ekranie bez wielkich zniekształceń ?? W moim lcd samsunga działa to bez zarzutu :( ....
 

krzysiekmagda

New member
Obraz może być bez zniekształceń, ale kosztem czegoś, a mianowicie: jeżeli mamy do czynienia z sygnałem 4:3 (wiekszość, np. TVP1, TVP2, TVN itd) aby nie mieć zniekształceń należy ustawić zoom1- obraz jest powiększany i zachowane są naturalne proporcje. Niestety niewidoczna jest częsciowo dolna i górna część przekazywanego obrazu, informacji.
Ja mam n-ke i mogę mieć obraz 4:3 wyświetlany bez zniekształceń, ale wówczas pojawiają się pasy po bokach. Jeżeli nie chcę mieć tych pasów ustawiam zoom 1 lub Auto (większość programów tak oglądam ze względu na to aby matryca pracowała równomiernie, tzn. cała). Na Auto obraz jest rozciągany do proporcji 16:9 w taki sposób, że mamy całą widoczną informację lecz środek jest mniej rozciągany niż boki.
Skalowanie przy poszczególnych trybach jest opisane w instrukcji na jednej z ostatnich stron.
W Panasonicu można też (przy n-ce) ustawić na n-ce obraz rozciągniety a na TV 4:3 i wówczas obraz jest nierozciągniety a boki podświetlone- kolor szary, matryca pracuje równomierniena całej powierzchni.
 
Do góry