Co wybrać... kilka modeli i kilka pytań

adimg19

New member
Witam
Zastanawiam się nad wyborem nowego telewizora 40-42" w cenie ok. 3500-3700 zł i mam już mętlik w głowie. Czytam forum od kilku dni i ciągle nie wiem co wybrać. W zasadzie jestem bardziej przychylny plazmie, ale odstraszają mnie duszki. Czy to rzeczywiście jest tak uciążliwe, czy też widać je tylko w określonych warunkach? I rozdzielczość... niższa niż w LCD (pomijająć FullHD)... czy w normalnych warunkach, tzn. przy oglądaniu z ok. 3,5 m będzie to zauważalne? To pytanie łączy się z kolejnym...

Głównym źródłem obrazu ma być komputer oraz DVD. Jeśli chodzi o komputer to chodzi mi głównie o filmy HD i gry. I tu kolejne moje pytanie. Który typ TV daje lepszą jakość obrazu z takiego źródła?

Dziś byłem w MM... jedynym TV HD Ready na jakim puszczony był sygnał FullHD był LCD Sony, więć wkońcu udało mi się zobaczyć jak taki TV radzi sobie ze skalowaniem obrazu. Z 4 metrów nie widziałem różnicy między tym Sony, a stojącym obok 2x droższym Sonym FullHD. Czy ktoś wie, gdzie w Gdyni można zobaczyć plazmę HD Ready z włączonym źródłem FullHD, a najlepiej gdzie można sobie porównać oba rodzaje TV?
 
Do góry