Co wybrać, jaki LCD 40 " lub 42"

broda1725

New member
Bez reklam
Co wybrać w tym przedziale cenowym w LCD ?

1. Samsung 40A451
+ hm.. nowy model, dobre kąty, kolory, cena
- niewiem może to że ma hdmi v1.2

2. Samsung 40M87
+ ładne kolory, cena w makro 3499
- na SD smugi (może to wina sklepowego sygnału i powłanczanych polepszaczy typu movie plus) i ta szyba kurcze w sklepie sie wszystko odbijało w niej


3. Samsung 40R82 lub 86/87
+ R82 dobry i sprawdzony lcd
- 86/87 niby nowe a stare chyba dodali tylko movie plus

4. Sony 40P/S 3000 lub D3500

5. Toshiba 42X3000
+ ???
- słabe kąty

6. Sharp 42X20
+ kąty są spoko
- brak możliwości zoom aby zlikwidować cz.pasy góra-dół

Warunki to:
- SD, DVD (dvix) nie długo X360
- odległość ogl.2,5 do 4m
- ile osób 2-4 (dwie na wprost reszta po bokach pod kątem 60')
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
ja wybrałem Sharpa 42ad5 i jestem zadowolony

jeśli byś się na niego zdecydował to jeszcze Ci na xboxa starczy :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Samsung 40N86/87 , seria N nie ma szyby (seria M troszkę droższa ale czy lepsza?) i nie odbija obrazu, a modele 86/87 mają świetny obraz. Cena poniżej 3500 zł.
 

broda1725

New member
Bez reklam
janusz napisał:
Samsung 40N86/87 , seria N nie ma szyby (seria M troszkę droższa ale czy lepsza?) i nie odbija obrazu, a modele 86/87 mają świetny obraz. Cena poniżej 3500 zł.

Czy ktoś jeszcze podzieli sie radami ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczytaj testy Sharp 42 X 20:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408
p1070212dx8.jpg


p1070088gc7.jpg



A ujęcia reklamowe wykonane w nowej technologii - to pełne zadowolenie.
Obrys i zakończenie bez zamazania. I czystość bez dropów i skośnych zakłóceń.
p1070105te7.jpg
 

aldhar

New member
Nie polecam Sharpa 42X20. Miałem go przez ponad tydzień... i podziękowałem zwracając do sklepu ze względu na:
- słabe kąty (już niewielkie odchylenie od siedzenia na wprost powoduje efekt wypłowiałych kolorów)
- świeci na różowo/czerowno (tzw. red push, czyli przesunięcie w stronę czerwieni, nie do korekcji bez wchodzenia do menu serwisowego) - zmierzone kalorymetrem i zdecydowanie widoczne gołym okiem!
- nierówna matryca
 

broda1725

New member
Bez reklam
aldhar napisał:
Nie polecam Sharpa 42X20. Miałem go przez ponad tydzień... i podziękowałem zwracając do sklepu ze względu na:
- słabe kąty (już niewielkie odchylenie od siedzenia na wprost powoduje efekt wypłowiałych kolorów)
- świeci na różowo/czerowno (tzw. red push, czyli przesunięcie w stronę czerwieni, nie do korekcji bez wchodzenia do menu serwisowego) - zmierzone kalorymetrem i zdecydowanie widoczne gołym okiem!
- nierówna matryca
Aldhar czy te słabe kąty są aż tak złe ? gorsze od Toshiby X3000 ?, to że świeci na różowo to widziałem, prawdą jest, a o co chodzi z tą nierówną matrycą ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdjęcia są zrobione na czarno i nie ma żadnych problemów z oświetleniem równomiernym matrycy. Nie słyszałem też takiej opinii od użytkowników.
Spokojnie sprawdź - poproś we własnym domu o prezentację i najlepiej wybierzesz sam. W klasie cenowej extra skaluje obraz SD.

Ale również pierwszy program - co jest trzeba uczciwie przyznać rzadkością - też skaluje super.
p1070124ym7.jpg


http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408
 

aldhar

New member
broda1725 napisał:
Aldhar czy te słabe kąty są aż tak złe ? gorsze od Toshiby X3000 ?, to że świeci na różowo to widziałem, prawdą jest, a o co chodzi z tą nierówną matrycą ?

Nie mam porównania z X3000 (aczkolwiek przymierzam się teraz do zakupu xv500), ale wystarczyło przesunąć się niewiele w prawo lub w lewo a kolory robiły się wyblakłe - zestaw 2x fotel + kanapa odpada przy tym tv. W połączeniu z różowym świeceniem daje to efekt skóry jak u różowego zombie, sinej, gdy patrzy się z boku.
Jeśli chodzi o nierówną matrycę, to może to niewłaściwie nazywam, ale miałem 2 poziome, jaśniejsze pasy - jeden u dołu drugi u góry - szczególnie widoczne przy oglądaniu obrazu z jednolitą kolorystyką (np. zielona trawa podczas meczu).
Wydaje mi się, że Toshiba z serii xv500/505, którą zamierzam kupić, sprawdzi się lepiej, bo mimo, że fabrycznie również świeci na różowo (jak większość tv specjalnie przesterowanych do sklepów) to ma 3D Colour Management, dzięki któremu można ustawić naturalne kolory.
 
Do góry