Co to jest ta karta CAM??

Zulafan

New member
Witam.
Mam pytanie:
Kupiłem TV LCD SONY 46V3000 i zobaczyłem z tył wejście CAM i nie mam pojęcia do czego to służy... Czy gdy włoże tam jakąś kartę to będę odbierałprogramy bez dekodera ?? Posiadam Cyfrę + z dekoderem Philips PVR HD, czy nie będę go potrzebował gdy będę miał tą kartę?? No i gdzie ja można kupić ?? Z góry dzięki...
 

crasher

New member
Interfejs CAM mozesz kupic np na allegro, umowliwia czytanie kart w wielu systemach kodowania.
Jesli tv ma wbudowany tuner sat to tak mozesz uzywac go w raz z modulem cam i karta cyfry zamiast dekodera, ale z tego co znalazlem w necie ma tylko tuner analogowej/cyfrowej telewizji naziemniej.
 

Zulafan

New member
Wiem, że ma wbudowane tunery DVB-T i DVB-C. Ale co to znaczy to nie wiem.. Czyli jak z tą kartą, będzie ona zamias dekodera
 

crasher

New member
DVB-T (ang. Digital Video Broadcasting – Terrestrial) – standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej naziemnie.
DVB-C (ang. Digital Video Broadcasting - Cable) - jest standardem cyfrowej telewizji DVB kablowej.

Modul CI (do ktorego wkladasz karte cyfry) sluzy tylko do dekodowania sygnalu a nie odbierania, zeby odebrac sygnal z satelity potrzebujesz tuner DVB-S a dla kanalow HD po ostatnich zmianach cyfry DVB-S2.
 

pawek

New member
DVB-T to naziemna telewizja cyfrowa a DVB-C to cyfrowa telewizja kablowa (do kablowki).Tak wiec telewizja satelitarna na tym nie zadziala musialbys posiadac wbodowany tuner DVB-S.
 

Zulafan

New member
Czytałem w opisie Tv, że posiada on tuner DVB-C, DVB-T i DVB-S.
Zresztą sam nie wiem czy ten DVB-S mam czy nie... Ale nadal nie wiem do czego to.
Powiedzcie jak mam pokolei postępować w przypadku Cyfry+ i co mi to da?

Dzięki i pozdrawiam
Zulafan
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
Zulafan napisał:
Czytałem w opisie Tv, że posiada on tuner DVB-C, DVB-T i DVB-S.
http://pdf.crse.com/manuals/3272357112.pdf zgodnie z instrukcja ma tylko DVB-C i DVB-T wiec satelity nie poogladasz.

Zulafan napisał:
Ale nadal nie wiem do czego to
DVB-S (ang. Digital Video Broadcasting - Satellite) - jest standardem cyfrowej telewizji DVB nadawanej przez satelity. Do kodowania sygnału używa się MCPC oraz SCPC. Do kompresji audio/wideo przyjęto standard MPEG-2, MPEG-4 oraz niedawno MPEG-4 AVC (H.264).
W skrocie glowica dvb-s sluzy do odbioru sygnalu z satelity, jesli tv jej nie posiada to nie odbierzesz satki ;)
 

Zulafan

New member
ale w takim razie po co mi wejście CAM z tyłu telewizora...
Wytłumaczcie mi prosze. Co mi daje to wejscie skoro nie mam DVB-S
 

crasher

New member
Widze, ze koniecznie sie uparles zeby uzywac tego cam'a ;)
Najpierw sprawdz czy jestes w zasiegu DVB-T.. a to czy sa w PL kodowane kanaly w DVB-T to zapytaj tych ktorzy ogladaja tv z nadajnikow dvb-t ;)

Dodatkowo jesli twoj TV obsluguje tylko MPEG2 w DVB-T z odpowiednim modulem (np Neotion) mozesz rowniez ogladac te nadawane w MPEG4.
 
Do góry