Co sądzicie o modelu LG 47LW579S ? Opłaca się?

Wizard2012

New member
Witam.
Mam zamiar kupić niedługo nowy telewizor.
Mój stary jeszcze z lampą, więc nie mam doświadczenia w Ledowych, płaskich, 3D telewizorach.

Czytając i porównując specyfikacje różnych telewizorów na stronkach najbardziej spodobał mi się model LG 47LW579S.
Ogólnie jestem zdecydowany na firme LG i na 47 cali, 3D.

Ale natknałęm się dzisiaj na forum z opinią, że ten model to już starszy model z 2011 roku wycofywany ze sprzedaży.
Czy to prawda???

i że np. model LG 47LM620 jest od niego o wiele lepszy (z 2012 roku model).
Czy to prawda???

Jakoś czytając specyfikacje 579S nie widze żeby czegoś mu brakowało.
Kontrast 8000000:1
czas reakcji 2,4ms.
MCI 600MHz.
Wydaje sie być pod tym względem wypasiony.

Dodatkowo ma rózne bajery,np PVR.
na necie jest pełno jego specyfikacji. niestety nie moge wkleić tu linku bo mam za mało postów na forum:/ Ale wpiszcie sobie w google ten model to wam wyskoczy.


Czy to naprade starszy model i nie opłaca się go kupować za tą cene (około 3300 zł).
Jakoś czytając specyfikacje 620 nie wydaje mi się żeby był lepszy, ale może się myle hmmm.


Bardzo proszę o porade.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Kontrast 8000000:1
czas reakcji 2,4ms.
MCI 600MHz.

Te parametry nie są wyznacznikiem jakości obrazu jaki prezentuje TV, no może oprócz czasu reakcji o ile jest prawdziwy.

Cały myk to te Smart TV i kilka nowych funkcji jak SoundZooming czy regulacja głębi. Ale za to model 620 nie ma strefowego wygaszania podświetlenia, 579 ma. Jak nie liczysz na TVN Player i inne tego typu, możesz brać 579, choć pamiętaj że PVR działa tylko z NTC.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście że cyfry są imponujące.
Mogą wpisać dodatkowo 800000000:1 i będzie jeszcze lepiej.
Przypomina mi się porównanie Plazmy Pioneera która miała kontrast 200.000:1 i LG 1.000.000:1 . Pioneer w rzeczywistości miał 10 razy lepszy obraz - więc emanowanie cyframi raczej do niczego nie prowadzi.
Natomiast model LM 640 - masz tu test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/87...wity-telewizor-bylbym-mistrzem-gdyby-nie.html
 

Wizard2012

New member
Pierwsze pytanie to co to znaczy że PVR działa tylko z NTC ??
Co to jest to NTC ?
Który telewizor to ma ?
Tzn. jest szansa żebym miał możliwość nagrywania idącego właśnie programu w TV np. na pen drivie przez USB?

A druga rzecz to kolega, którego tu cytuje skomentował tutaj te imponujące cyfry 579S. Zdaje sobie sprawe, że wiele z nich to tzw. chwyty marketingowe, żeby przyciągnąć klienta jaknajwiększymi liczbami.

Nie uznaje się za wielkiego znawce nowych telewizorów, bo do tej pory mam jeszcze zwykły lampowy. Dlatego ttuaj na forum prosze forumowiczów o porade !!!!!!

Czyli jednym słowem mimo tych "imponujących liczb" nie polecacie tego telewizora ?

Lepiej przyjrzeć sę nowsyzm modelom ? Myśle tu o 615S,620S,640S,660S , bo 670S już jest troche za drogi.

Który z nich byście mi polecili ???

Chciałbym napewno aby jego obraz był jaknajlepszy (czyli parametry obrazu były najlepsze).
Żeby miał DLNA. Smart Tv nie musi mieć, ale chyba wszystkie już mają, więc na to wpływu nie mam. Bo jak będe chciał mieć internet na telewizorze to podebne sobie laptopa do TV przez HDMI i będe miał dostęp do całego internetu, a nie tylko wybranych stron Smart tv.

Także zależy mi na obrazie, aby miał regulacje głębi 3D no i dźwięk w miare no i możliwość odtwarzania filmów DivX przez USb.
Widze że nie przy każdym z tych modelów piszą że ma tą funkcje. Nie wiem czy to dlatego, że jej nie ma? Czy poprostu dlatego, że nie muszą o tym pisać bo to oczywiste że wszystkie to mają?


Ogólnie jest zasada że im wyższa cyfra to tym lepszy model? Czyli że 660 będzie lepszy od 615?

Jeśli nie to bardzo prosze o rade.
Dzięki bardzo.
Pozdrawiam:)





Rzeczywiście że cyfry są imponujące.
Mogą wpisać dodatkowo 800000000:1 i będzie jeszcze lepiej.
Przypomina mi się porównanie Plazmy Pioneera która miała kontrast 200.000:1 i LG 1.000.000:1 . Pioneer w rzeczywistości miał 10 razy lepszy obraz - więc emanowanie cyframi raczej do niczego nie prowadzi.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
NTC to naziemna telewizja cyfrowa. PVR to funkcja nagrywania porgramu na dysk. W modelach 2011 nagrywanie chodziło tylko z naziemnych cyfrowych programów, w 2012 podobno chodzi to też z nagrywaniem z tunera satelitarnego.

Obydwa wymienione modele mają PVR.

Tzn. jest szansa żebym miał możliwość nagrywania idącego właśnie programu w TV np. na pen drivie przez USB?
Jest, gdy spełnione są w/w warunki i pod USB podepniesz dysk conajmniej 40GB.

Smart TV mówisz że jest Ci obojętne, wówczas możesz rozważać zakup 579S

Ogólnie jest zasada że im wyższa cyfra to tym lepszy model? Czyli że 660 będzie lepszy od 615?
Tak.

Gdybyś chciał kupować modele tegoroczne, patrz od LM660 w górę.

Modele te w przedstawionej sytuacji są porównywalne, zatem wyznacznikiem wówczas powinna być cena - kup tańszy, jeśli jednak różnica mdzy modelami będzię w granicach 300zł, ja bym kupił model nowszy, będziesz tak samo z niego zadowolony jak z modelu 579.
 
Ostatnia edycja:

lukaswars

New member
Te parametry nie są wyznacznikiem jakości obrazu jaki prezentuje TV, no może oprócz czasu reakcji o ile jest prawdziwy.

Cały myk to te Smart TV i kilka nowych funkcji jak SoundZooming czy regulacja głębi. Ale za to model 620 nie ma strefowego wygaszania podświetlenia, 579 ma. Jak nie liczysz na TVN Player i inne tego typu, możesz brać 579, choć pamiętaj że PVR działa tylko z NTC.


właśnie i tu mam pytanie czy strefowe wygaszenie podświetlenia w 579 S jest widoczne i daje na tyle różnicę wzgledem 620S czy lepiej jednak wybraćregulację głębi 3D w 620 S ?
 
Do góry