Co robić! Subwoofer gra bardzo cicho, a raczej buczy nie gra

kozbi77

New member
Witam Serdecznie Szanownych Forumowiczów!

Proszę Was o radę bo już rozkładam ręce, nie wiem co robić, czytam wszędzie i dalej nic.

Nazywam się Zbyszek i jestem całkiem nowy, na forum HDTV. To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość :)

A więc tak: Nakupiłem sprzętu i nie gra jak powinno, cały dzień dziś nad tym siedzę i dalej jest problem. A konkretnie z Subwooferem.

Sprzęt to ONKYO TX-SR608 + głośniki 5.1 Teufel Concept R2 : na Subie pisze 250W, na głośnikach 140W. Kupiłem wszystko nowe oryginalnie zapakowane w Niemczech. Cena około 1600zł za głośniki.

Co się dzieje:

Wszystkie głośniki grają super oprócz subwoofera, poprostu jest bardzo cicho i buczy a nie gra, ledwo słychać jakiś bass. Kręciłem już wszystkim czym się da i nic.

Podpiąłem wszystko jak pisze w instrukcji, czyli:

Kablem - "Mono-Cinchkabel" połączyłem:
wyjście "Sub Out" w Amplitunerze do wejścia " Input Line (R) " w Subwooferze.

PS. Kabel jest firmy Clictronic, za około 14Euro (55zł) za 3m więc chyba jest ok.

Dziekuję pięknie z góry... Zbyszek!
 

fazer58

Member
Bez reklam
Witaj Zbyszek. Przy takich danych,jakie podałeś nikt na forum nie jest w stanie Ci pomóc. Generalnie subwoofer nie gra,tylko "pomrukuje" sobie,czyli wszystko może być w normie.Musisz podać jakie jest źródło dźwięku,jak jest połączone,bo raczej tu jest przyczyna. Wyobraź sobie,że np. jeżeli źródłem dźwięku jest odtwarzacz dvd połączony z ampli analogowo,a w ustawieniach jego nie zaznaczysz,że jest sub w systemie,to właśnie w nim będzie cisza. W wielu przypadkach wystarczy też wielkość kolumn ustawić na "small" i dźwięk pełną parą uderzy z subwoofera. Powinieneś jeszcze raz na spokojnie wszystko sprawdzić i ustawić.Może ktoś ze znajomych ma większą wiedzę na ten temat i Ci pomoże:)
 

kozbi77

New member
No właśnie nie mam normalnych znajomych tu w Niemczech.
Podpięte jest wszytsko tak jak napisałem, sprzet czyli TV, Amlituner, BDVD wszystko za pomoca HDMI.

Wszytkie głośniki 5,1 za pomocą dobrego kabla głośnikowego ( i grają OK!)

Tylko Sub podłączony kablem mono Chinch gra tragicznie, buczy , gra za cicho

Nieważne czy dzwięk jest z Odtwarzacza, czy z kompa czy z USB wpinanego do odtwarzacza, problem jest ten sam!
 

pkomp

New member
to zajrzyj do instrukcji i ustaw go głośniej....ech ludzie nic nie myślicie
po to ktoś przygotował dla ciebie tą magiczną książeczkę
 

moods

New member
Mógłbyś jaśniej, bo ja trochę zielony jestem.
O jaki format chodzi.

Dawałem test z Amplitunera i głośniki grają wszystkie przód, tył i centralny, i subwoofer też gra tylko bardzo cicho i nie ładnie, tak dudni a nie gra.

Sub nigdy nie bedzie grał tak jak pozostałe kolumny z zestawu. Sub właśnie dudni. Zrób kalibrację i jeżeli usłyszysz ten sam dzwięk z suba co słyszysz teraz tzn. że wszystko jest ok.
 

Pampalini123

New member
Witam Serdecznie Szanownych Forumowiczów!

Proszę Was o radę bo już rozkładam ręce, nie wiem co robić, czytam wszędzie i dalej nic.

Nazywam się Zbyszek i jestem całkiem nowy, na forum HDTV. To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość :)

A więc tak: Nakupiłem sprzętu i nie gra jak powinno, cały dzień dziś nad tym siedzę i dalej jest problem. A konkretnie z Subwooferem.

Sprzęt to ONKYO TX-SR608 + głośniki 5.1 Teufel Concept R2 : na Subie pisze 250W, na głośnikach 140W. Kupiłem wszystko nowe oryginalnie zapakowane w Niemczech. Cena około 1600zł za głośniki.

Co się dzieje:

Wszystkie głośniki grają super oprócz subwoofera, poprostu jest bardzo cicho i buczy a nie gra, ledwo słychać jakiś bass. Kręciłem już wszystkim czym się da i nic.

Podpiąłem wszystko jak pisze w instrukcji, czyli:

Kablem - "Mono-Cinchkabel" połączyłem:
wyjście "Sub Out" w Amplitunerze do wejścia " Input Line (R) " w Subwooferze.


PS. Kabel jest firmy Clictronic, za około 14Euro (55zł) za 3m więc chyba jest ok.

Dziekuję pięknie z góry... Zbyszek!
Hej ,Uporałeś się z subwuferem?mam taki sam problem.ledwo co gr
Witam Serdecznie Szanownych Forumowiczów!

Proszę Was o radę bo już rozkładam ręce, nie wiem co robić, czytam wszędzie i dalej nic.

Nazywam się Zbyszek i jestem całkiem nowy, na forum HDTV. To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość :)

A więc tak: Nakupiłem sprzętu i nie gra jak powinno, cały dzień dziś nad tym siedzę i dalej jest problem. A konkretnie z Subwooferem.

Sprzęt to ONKYO TX-SR608 + głośniki 5.1 Teufel Concept R2 : na Subie pisze 250W, na głośnikach 140W. Kupiłem wszystko nowe oryginalnie zapakowane w Niemczech. Cena około 1600zł za głośniki.

Co się dzieje:

Wszystkie głośniki grają super oprócz subwoofera, poprostu jest bardzo cicho i buczy a nie gra, ledwo słychać jakiś bass. Kręciłem już wszystkim czym się da i nic.

Podpiąłem wszystko jak pisze w instrukcji, czyli:

Kablem - "Mono-Cinchkabel" połączyłem:
wyjście "Sub Out" w Amplitunerze do wejścia " Input Line (R) " w Subwooferze.


PS. Kabel jest firmy Clictronic, za około 14Euro (55zł) za 3m więc chyba jest ok.

Dziekuję pięknie z góry... Zbyszek!
Hej, Uporałeś się z subwuferem ledwo go słychać ,a jest na maxa ,podpowiesz coś sprzęt Onkyo i głośniki teufel .
 
Do góry