Co po serii 6?

nielot

Member
Dzień dobry/wieczór.

Obecnie mam Samsunga UE50MU6102. Kilka miesięcy odkleiło się podświetlenie ale, że te charakterystyczne kółka są widoczne tylko na jasnym obrazie to olałem temat. Niestety z miesiąc temu zaczął skakać i pływać obraz. Znalazłem filmy obrazujące takie samo zachowanie gdzie diagnoza jest jedna - matryca. TV obecnie działa i owo skakanie pojawia się może raz w tygodniu. Mam jednak świadomość że w każdej chwili może paść na amen. Przejrzałem oferty największych sklepów i jakoś chyba szału nie ma.

Główny warunek to 50cali. Fajnie jakby był Apple Play. Pilot BT obowiązkowo. Płynnie działające menu. Jakość dźwięku nie ma znaczenia bo i tak jest źródło zewnętrzne. Obraz oczywiście jak najlepszy. TV głównie używany do Netflix i HBO Max i telewizji podawanej z dekodera 4k z Canal+. Cena? Im mniej tym lepiej ale max to 3000.

Poprosiłbym o jakieś sugestie, Ja sam zerkam na
Samsung QLED QE50Q67BAU
Samsung UE50AU8002K
Samsung QLED QE50Q67AAU

A może coś spoza Samsunga?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie masz jeszcze :
  • Philips 50PUS8506 za 2799 zł
  • TCL 50C735 z matrycą 144 HZ za 2999 zł
  • Philips 50PUS8517 za 2799 zł

Z Twoich ten pierwszy
Samsung QLED QE50Q67BAU
 

nielot

Member
A czym się różni QE50Q67BAU od AAU? Poza znaczną różnicą w cenie oczywiście.

TCL w rozmiarze 50 z tego co widzę jest 60Hz a nie 144 i kosztuje 2099zł



EDIT - Znalazłem różnicę w Samsungach - tańszy ma podświetlenie krawędziowe
 
Ostatnia edycja:

nielot

Member
Niestety z racji tego, że wysypała się lodówka w domu, budżet na TV został zmniejszony i poruszam się obecnie w kwotach do 2200. Przy tym budżecie zostają na placu boju

Sharp QLED 50EP4EA
Samsung QLED QE50Q67AA
LG 50NANO753PR
TCL 50C735
HISENSE 50E76GQ


Pewnie postawisz na TCL ale jakoś jednak mam wątpliwości. Poczytałem trochę też o Samsungu Q67 i w opiniach na stronie Samsunga pojawia się sporo narzekań na bardzo nierównomierne podświetlenie matrycy. I zgłupiałem zupełnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybierzesz co uważasz. To Twoja kasy. My możemy jedynie z doświadczenia podpowiadać do określonych potrzeb .
Z tych co podałeś po prostu TCL ma największe możliwości.
Chociaż masz jeszcze 50C725 , który nie wiele ustępuje 735 - a jest dużo tańszy.
 

nielot

Member
No ale konkretnie co poza Hz, które nie mają dla mnie tak dużego znaczenia jest w TCL takie mega?

Druga sprawa - pojawiły się Sharpy FN, które ponoć mają mieć sensowną w tej półce jasność. I jest ten dziwny Sharp EP. Dziwny bo Sharp nie ma serii EP. Jest ÈQ, która będIe zastąpiona przez FS, jest FN i będzie FP jako seria pomiędzy FN i FS. A ten model EP…… - wiecie może co to? Bo na papierze wyglądają te Sharpy przyzwoicie.
 

Attachments

  • C186A9DB-74C3-47BE-90F3-2FF43A06A2AF.jpeg
    C186A9DB-74C3-47BE-90F3-2FF43A06A2AF.jpeg
    311,4 KB · Wyś: 13

nielot

Member
Eq6 i eq7 przekraczają budżet. Ale zainteresowały mnie Sharpy i chyba będę wybierał pomiędzy 50FN i 50EP. Na korzyść EP przemawia quantum dot i atmos. Na korzyść FN fakt, że wiadomo co to za seria i to, że mają mieć jasność pomiędzy 360 a 400 nitów.

Ale jeśli to nie problem to podrzuć Wasze oferty na Q i FN bo zakładam, ze tego EP nie macie.
 

nielot

Member
I kolejna ciekawostka. Pojawiła się seria EN. I już teraz kompletnie Sharp zamotał.

50EN2EA
50FN2EA

Z ich danych wynika, że w zasadzie jedyna różnica między seriami to pilot. EN tylko IR. FN IR+BT

Idąc dalej w/g strony Sharp modele
50FN2EA
50FN4EA
50FN6EA
50FN7EA
nie różnią się absolutnie niczym.

Mam wrażenie że te dane Sharpa można sobie w buty wsadzić
 
Ostatnia edycja:

nielot

Member
kiki, nie fatyguj się z tą ofertą na Q6/Q7. Doczytałem, że nie obsługują NTFS co je dyskwalifikuje. I wygląda na to, że niestety tak samo mają wszystkie Sharpy czyli Sharp odpada z moich dywagacji
 
Ostatnia edycja:
Do góry