Co o tym sądzicie? - Philips 55PFS8209

Marek_t

New member
Witam wszystkich forumowiczów i zwracam się do Was z prośbą o pomoc, gdyż wydaje mi się że telewizor Philips 55PFS8209, który posiadam od niemal 8 m-cy, od momentu zakupu jest uszkodzony. Telewizor po wyłączeniu go pilotem i pozostawieniu go w Stand By i ponownym uruchomieniu również pilotem, bardzo długo (moim zdaniem) uruchamia się, bo ok 30s. Na ekranie pojawia się biały napis Philips na czarnym tle i po ok 30 s dopiero pojawia się obraz. Moim zdaniem, jeżeli telewizor jest w stanie czuwania to obraz powinien pojawić się natychmiast. Często zdarza się, że nie mogę w ogóle włączyć telewizor pilotem (po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku na pilocie, miga czerwona dioda w prawym dolnym rogu telewizora) ale TV niestety się nie włącza, mało tego, nie reaguje wówczas również na przycisk fizyczny znajdujący się z tyłu TV. Jedyne co można zrobić to wyciągnąć wtyczkę z kontaktu i po kilku minutach ponownie ją podłączyć - dopiero teraz można telewizor włączyć. Nadmienię że zgłosiłem ten fakt do serwisu, serwisant po zmianie oprogramowania stwierdził "że ten typ tak ma i on nic nie może z tym nic zrobić". Zgłosiłem tą usterkę do sklepu w ramach rękojmi o naprawę lub wymianę telewizora na nowy wolny od wad, ale otrzymałem negatywną odpowiedź, nie uznano moich roszczeń.
Proszę proszę osoby które posiadają taki sam telewizor, odpowiedzieć czy ich TV zachowuje się tak samo?
Z góry dziękuję i pozdrawiam Marek
 

mirsiek

New member
Ja mam 48PFS8209 i problem z włączaniem z pilota miałem przez kilka m-cy raz częściej, raz rzadziej, dodatkowo zmniejszała sie dramatycznie ilość wolnej pamięci.
Na początku po wgraniu nowego softu wykonywałem ponowną instalację TV i na dłuższy czas pomagało choć pochłaniało trochę czasu - ustawienia i kalibracja. Jedynie zaoszczędziłem przez kopię listy kanałów.
Obecnie (i tu odpukuję...) po aktualizacji chyba z 11 lub 12. 2015 nawet bez instalacji TV działa OK, wystarcza pamięci, a Kodi chodzi b.fajnie.
Jedynie co zauważyłem to po wyłączeniu raz jest napięcie na USB (świeci dioda na dysku zewnętrznym) a raz nie. Teraz przymierzam się do nowego softu bo ponoć nie robi krzywdy i może jeszcze raz przeinstaluję TV i zostawię tylko te apki, których używam a i odświeżenie listy kanałów dobrze mu zrobi bo sie trochę zaśmieciła
Co do włączania to jaką masz pamięć zewnętrzną.
Jeszcze jedno po mojej ostatniej aktualizacji zauważyłem, że czasem po wyłączeniu z pilota gaśnie dioda dysku i na TV i nie można nic zrobić. Dzieje się tak najczęściej po intensywny użytkowaniu. Przypuszczam, że w tym czasie Philips czyści pamięć aplikacji i je zamyka, bo po tym nie ma ich już w ostatnio używanych.
Sprawdź, czy nie masz włączonych ustawień ECO szczególnie obrazu.
 
Do góry