Co o tej kamerze sadzicie?

Kontrop

New member
Czesc!

Zastanawiam sie nad kupnem jakiegos Full HD Camcordera..troche poczytalem
na temat Panasonica..Canona..Sony..i innych...kazdy ma swoje + i -.:hmm:
Znalazlem na ebay.de jakis nowy..niby prosto z Japonii:

*NEU* JAPAN H12 FULL HD 1080P 20 MP DIGITAL CAMCORDER x bei eBay.de: (endet 23.06.10 15:08:29 MESZ)

Zaznaczam, ze jestem kompletnym laikiem w tym temacie.

Chce miec Camcorder stosunkowo prosty w obsludze..bez zbednych "bajerow"..chyba mnie
rozumiecie..ma dobrze nagrywac..w formacie mozliwym do wypalenia na DVD (kopie dla dzieci).itd.

Wyglada, ze Parametry ma chyba dobre (jak na ta cene)..mam kilka pytan w stosunku do niego
dla Kolegow "obcykanych" w tej dziedzinie:

1.Czy kazda SD (SDHC) (2-32 GB) bedzie do niego pasowac..czy tylko ta ktora polecaja..tzn:
8 GB Toshiba High-Speed sdhc memory card...mam obecnie 2 SD-Card 1x4GB i 1x8GB z Mediona

2. Ten wyjsciowy format filmow MOV H.264 jest do przyjecia, czy lepiej "sprawuje" sie format
AVCHD..uzywany w najnowszych HD Camcorderach (Panasonic..Canon..itd)..
Mozna jakims "Convertorem" przerobic go na inny "zjadliwy" dla mojej BD 370?..(mysle o avi..mpeg (2)..mkv.)

3.Jak wyglada w nim sprawa z nagraniami przy slabym oswietleniu (sztuczne swiatlo..nagrania
nocne) chyba powinien miec jakies parametry w "lux"..a moze sam ustawia sie autom. przy slabym
oswietleniu?

A tak w ogole co sadzicie o jego "parametrach" w odniesieniu do jego ceny.

Bardzo prosze "zaawansowanych" w temacie Kolegow o pomoc..o dobre rady..co byscie mi
jako laikowi polecili...jakis dobry a prosty w obsludze.


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop





 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Czesc!

Zastanawiam sie nad kupnem jakiegos Full HD Camcordera..troche poczytalem
na temat Panasonica..Canona..Sony..i innych...kazdy ma swoje + i -.:hmm:
Znalazlem na ebay.de jakis nowy..niby prosto z Japonii:

*NEU* JAPAN H12 FULL HD 1080P 20 MP DIGITAL CAMCORDER x bei eBay.de: (endet 23.06.10 15:08:29 MESZ)


200 Euro to 1000zł(około)

Parę lat temu(3-4) mój znajomy kupił aparat fotograficzny BENQ 14mpix za 300zł. Potem się dziwił , że mój Sony za 3000 robił lepsze zdjecia pomimo matrycy 10mpix. Jego zdjecia były jakieś bure, głeb ia ostrości kiepska.

No więc kupisz kamerę HD za 800zł. Wiemy obaj ze naprawdę dobre kosztują 5000, przecietne 3000 a ponizej 1500 są kiepskie. To stan na dzisiaj. :mrgreen:
 

Kontrop

New member
200 Euro to 1000zł(około)

Parę lat temu(3-4) mój znajomy kupił aparat fotograficzny BENQ 14mpix za 300zł. Potem się dziwił , że mój Sony za 3000 robił lepsze zdjecia pomimo matrycy 10mpix. Jego zdjecia były jakieś bure, głeb ia ostrości kiepska.

No więc kupisz kamerę HD za 800zł. Wiemy obaj ze naprawdę dobre kosztują 5000, przecietne 3000 a ponizej 1500 są kiepskie. To stan na dzisiaj. :mrgreen:


Czesc!

@Gucio50

Dziekuje za opinie!

Ja zdaje sobie sprawe, ze za ta cene nie moge oczekiwac jakiejs "super jakosci"..
Uwazam, ze na poczatek wystarczy mi "kamerka" za ok. 200-300 €..a pozniej sie zobaczy.

Parametry techniczne sa podane..co o nich sadzisz?..kamera jest nowa..wiec co Twoim zdaniem
byloby lepsze na "rozruch"?..ten pow. czy moze jakis uzywany Panasonic np.(HDC-SD 9..-SD 20) lub moze Canon np. (HF 100..Legria 200)


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

januszpe

New member
hm, jeszcze jeden co ma 200 300 euro na wyrzucenie w błoto. To ja powiem tak, lepiej zrobisz jak faktycznie wyrzucisz tą kasę, tylko powiedz gdzie, mnie się przyda , podniosę. Ale kamery za tą kasę to napewno nie kupisz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
potwierdzam - to nie ta klasa cenowa aby dostać nawet obraz w miarę za kamerę HD.
Lepiej kup w miarę kamerę SD za taka kasę.
 

Kontrop

New member
Czesc!

Im wiecej czytam tu o roznych camcorderach, tym wiekszy "metlik" w glowie.
Tego niby "japonca" nie polecacie..chyba slusznie!
Poczytalem tematy zwiazane z Panasem..Sony..Canonem..ale powoli chyba glupne.

Na ebay.de jest kilka HD-C ..ten ponizszy widzialem dzisiaj u nas w DO:

SONY Camcorder HDR-XR106E bei eBay.de: (endet 10.07.10 18:15:29 MESZ)

Niby wyglada na dobrej klasy, ale przeraza mnie, ze nie ma (w parametrach) zadnej lampy
blyskowej do zdjec..i zadnej "Latarki" do video..czyli co?..nagrywanie przy slabym oswietleniu..czy
w mieszkaniu to "kaplica"? :cry:..za co prawie 400€? ..a moze Autofocus jest dostatecznie czuly?
nawet moj poczciwy "Medion" ma jakis "Blitz"

Blitzlicht

Integrierter Blitz NEIN
Automatischer Ausklappblitz NEIN
Videoleuchte NEIN
Hologramm-Autofokus NEIN
NightFraming NEIN
Sa tez inne od Sony (HDR HC7E..CX115E)
Mozna wybrac (w tym przedziale cenowym) tez jakiegos "Panasa" (SD-9-->SD-20) czy Canona (HF 100;HFS 100;Legrie FS 200)

Juz powoli glupne, bo kazdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Kupilbym tego HDR-XR106E..gdyby mozna bylo nim nagrywac przy slabym oswietleniu..a tak :(

Doradzcie prosze ktory z nich wybrac!


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

januszpe

New member
zastanawiam się czy masz jakies doswiadczenie z filmowaniem, jeśli wyznacznikiem ma byc filmowanie w słabych warunkach oświetlenia to żadna lampa w kamerze nie pozwoli Ci na osiągniecie zadawalających efektów. Musisz to robić z solidnym oświetleniem dodatkowym. A tak naprawdę to sprawdź gdzie głównie nagrywasz, ja nagrywam głównie w wakacje w czasie urlopu a więc przy prawie idealnej pogodzie 90% filmów to filmy w dzień, reszta to margines a więc po co Ci szukać kamery o super czułości?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a jak bedzie chcial nagrywac w pokoju, to po co mu szum "morza" na ekranie
to jest wlasnie slabe oswietlenie u cioci na imieninach
 

januszpe

New member
no własnie o to chodzi, cioci imieniny sa tylko RAZ w roku, można się poświęcić ten jeden raz i zapalic porządną lampę, ja tak robię z dobrym skutkiem, a jeszcze dodam tylko że u wujka na imieninach to się wyłącza i chowa aparaty i kamery żeby czasem komuś nie wpadło do głowy bpstrykanie bo potem kiepsko to wygląda:bober::cry:
 
Ostatnia edycja:
Do góry