Co lepsze Denon AVR-X1000+denon pma 720 vs Denon AVR-X4000

belmondo80

New member
Dziś słuchałem na Zensorach 7 samej końcówki Denon PMA 720, powiem krótko - daje radę. Gra o wiele lepiej niż końcówki w amplitunerach nawet porównując X4000. Muzyklnosc, dynamika, jak to ktoś powiedział "czuć na klacie":) I teraz problem mam naprawdę, chcę kupić ale chcę mieć też DLNA, sieć, Spotify itd. I bądź mądry.
 

belmondo80

New member
Czy można zrobić taką akcję. Kupić X3000 i do niego dokupić 720 wyjdzie to tyle samo co zakup samej skrzynki x4000. Da się to podłączyć żeby nie było zabawy z gałkami głośności? W ogóle jest cos takiego praktykowane? Będę miał niezłe multimedia i dźwięk.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Niestety aby ampli i wzmak byly podlaczone bez ciaglego krecenia galami to wzmak musi miec wejscie "Power amp direct", w przypadku Denona dopiero 1520 ma takie wejscie ale on kosztuje 5tys. Trzeba szukac czegos z innych firm np. uzywek. Amplituner za to musi miec wyjscie pre out dla frontow aby to mialo rece i nogi.

A moze kup sobie PMA720 z DNP720 jest to odtwarzacz sieciowy, z radiem fm, interenetowym itd? Niestety wzmacniacze stereo oferuja zawodowe brzmienie muzyki ale pod wzgledem bajerow nie oferuja nic. Amplituner KD bedzie mial wszystko ale nie zagra tak jak wzmacniacz, ew. na twoim miejscu zobaczylbym amplitunery stereo Yamahy RN500 i HK 3770.
 

belmondo80

New member
A jest możliwość korzystania na tym DNP720 ze Spotify? W jaki sposób, przesyłanie bezpośrednio z telefonu? Może jakieś BR, które mają tą usługę. Na razie przewagę ma wzmacniacz na 80% jestem zdecydowany aby go kupić. Jeszcze może ten CA 551R też jestem nim zainteresowany.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Wczoraj też pojechałem kupić Denona x-4000 i gdybym miał wybrać Denka czy mojego starego Onkyo, to wierz lub nie, ale został bym przy swoim. Gdyby nie ten cholerny pre-out. :( I teraz muszę się zastanowić, czy brać Onkyo 828 a może 929 (być może będzie dobra cena bo wchodzi 939), lub X-3000 i do tego jakaś końcówka mocy. I chyba te wariant z tanim Denonem będzie najlepszy.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Wiem, wiem :) . Ale na szczęście pierwsze go posłuchałem a nie kupiłem w ciemno. Chociaż tak się zastanawiam, czy aby na pewno wszystko było ustawione tak jak należy. Muszę spróbować jeszcze raz, a jak nie, to będzie X3000 plus wzmacniacz, albo Onkyo 828.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rabit

Active member
Bez reklam
No więc wczoraj byłem odsłuchać Denona x-4000 i Onkyo 828. Oba były przepinane do Denona DCD-1510 i jako końcówka mocy był podpięty Denon PMA-1510AE. Kolumny jako pierwsze JBL ES 80 :), później Klipsche RF52 i na koniec Tagi Platinum 90 (dla wyczucia góry). Pierwszy test moje ulubione Onkyo i całkiem, całkiem. Po przełączeniu na Denka, góra ostra, mniej basu lepsza szczegółowość. Kilka chwil i pojawił się ból głowy. Powrót do Onkyo i już wiem że JBL z Denonem to nie połączenie dla mnie. Onkyo zgrał się z JBL bardziej przyjemnie dla ucha. Na koniec podłączenie X-4000 ze wzmacniaczem (nie tanim), i według mnie, niewykorzystany zostanie potencjał wzmacniacza przez te kolumny. Za mała różnica w brzmieniu jak za te pieniążki. W klipsch-ach wszystko odwrotnie. Onkyo nie chciało zagrać, za to Denon pokazał co o nim się mówi. Góra ze wszystkimi szczegółami ale nie męczącymi, dół słabszy niż w Onkyo ale nie słaby (tak jak lubie). Opuściłem już wzmacniacz przy tych kolumnach bo wiedziałem że amplituner mi wystarczy (musiałbym zainwestować w lepsze kolumny). Na koniec test Tagi (niestety nie było F100, ale przetworniki wysokie są takie same), czy przypadkiem Denon nie będzie za ostry, a może jednak Onkyo zagra górą lepiej. Jak się pewnie domyślacie wyszedłem ze sklepu z... Denonem X-4000 i w domku po podpięciu do moich Taga, jest super.

Tylko mam problem z video, ponieważ śnieży mi obraz jak nie ma wizji (słuchanie cd przez analog i łączenie z siecią). Mam nadzieję że wymiana kabla na lepszy rozwiąże sprawę.

Przepraszam za tak długi referat :)
 

Kieziu

Banned
Toć to nie referat, tylko bardzo przydatna opinia, z której na pewno można wiele wyciągnąć dla własnych potrzeb. Gratuluje wyboru.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Parafrazując powiedzenie, słyszały muszelki co brały :)
Tak jak piszesz, onkyo pięknie zgrywa się z ESami.
Znajomy ma denka 2312 z ES80 i też całkiem przyjemnie to zestawienie gra.
 

rabit

Active member
Bez reklam
ES w tej cenie są fajną propozycją, tylko te kolumny mają wszystko i nic. Nie wiem jak to nazwać, ale chyba odpowiednie słowo to "przekolorowane". Dodając jasno grający wzmacniacz, zabiją nas szczegółami. Ale jeżeli elektronika będzie wycofana na skrajach, to pokażą potencjał. Pewnie dlatego blackninja tak lubi je łączyć z Harmanem. Onkyo jak najbardziej, ale już Denon niekoniecznie. Ale to są tylko i wyłącznie moje odczucia.
 
Do góry