Ciemny ekran w telewizorze

matifcb

Member
Witam prawdopodobnie padło mi podświetlenie w telewizorze. Na początku było widać obraz normalnie ale był bardzo ciemny. Raz takie coś widziałem na innym tv jak się okazało że podświetlenie matrycy padło. Czy mogę to jakoś sprawdzić? Telewizor LED ma już swoje lata także myślę żeby samemu się za to zabrać ewentualnie bo serwis może się nie opłacać..
 

matifcb

Member
JTC DVB-75003. Na rogu ma napisane jeszcze J3050c. Zdjęcie z internetu ale wyglada.tak jak mój model.
IMG_20231004_232642.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj spokój, ja nie jesteś magikiem od elektroniki, to potraktuj to jako bodziec do wymiany na coś nowego. Też pierwszy raz słyszę o ten marce, co to w ogóle jest, wonnaby JVC? ; )
 

matifcb

Member
moze wpiszcie w google po prostu 3 litery i tyle. Czy to wazne jaka firma? moze po prostu podejsc do tego jakby to bylo sony. Mysle ze padlo podswietlenie matrycy skoro widac bylo obraz ale przyciemniony. Ja nie mam doswiadczenia widzialem takie cos w LG raz i wymienili wlasnie podswietlenie. Moze by z aliexpres zamowic cos i sprobowac porzezbic,,, skoro tv na smietnik to moze go otworze i zobacze gdzie sa te listwy podswietlenia matrycy i sprawdze czy sa podobne do tych z ali :
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie problem nie jest taki.
To jakby do Hondy CRX wkładać części od busa.
I to samochód i to samochód.
Nikt nie wie na jakich częściach jest, więc nie podpowiemy jakie jest podświetlenie.
 

matifcb

Member
Ma pewno to podświetlenie. Świecąc telefonem w ekran widać obraz. Pytanie teraz czy dam radę sam się za to zabrac.


Rozkręciłem cały tv. Kilka warstw pod matryca aż doszedłem do listew LED czyli podświetlenia. Serwis tv podpowiedział mi że trzeba napięcie sprawdzić czy w ogóle dochodzi do listew. Gdzie dokładnie podłączyć miernik aby sprawdzić i jakiego wyniku się spodziewać ktoś pomoże? Zanim zamówię z chin i będę czekał 3 tygodnie na paczkę wolałbym się upewnić że na pewno napięcie jest prawidłowe na listwach.

Czy potrzeba wymiany wszystkich listew? Tak jak widać na fotkach które załączyłem jest to 5 listew połączonych kabelkami do siebie. Czy to możliwe że padają nagle wszystkie naraz?
 

Attachments

  • 16982422629104311009890239828669.jpg
    16982422629104311009890239828669.jpg
    1,1 MB · Wyś: 32

matifcb

Member
tv naprawiony banalnie rozkrecic tv pare sribek i wlozyc nowe podswietlenie. Nie trzeba byc magikiem i nie wazna jest marka czy model tv srubki sa wszedzie takie same.
 
Do góry