Chyba czas na nowy odtwrzacz CD

robiz

New member
Cześć

Powoli dojrzewa we mnie decyzja o zmianie odtwarzacza CD na nowy. I to raczej nowy/nowy , a nie nowy " używany " ;)
Aktualnie męczę HARMANA 750, od kilku juz grubych lat. Dźwiękowo , raczej złego słowa nie powiem, ale mechanika tego sprzętu trochę zaczyna mnie irytować.
Mam na razie trzy typy. Rzecz jasna i tak to skończy się w salonie z zabraniem klocków do domu na odsłuch. Ale może dzieki Wam uda się zawęzić pole manewru lub wrecz przeciwnie rozszerzyć.
XINDAK C-06
Yamaha S-700
Music Hall CD 15.2

Nie zalezy mi na bajerach, wodotryskach i opcjach sieciowych. Ma być solidnie, schludnie wizualnie i z fajnym , pełnym dźwiękiem, raczej cieplejszym, a nie ostrzejszym, ale oczywiście " braku detali "nie zniesę" ;)

robiz
 
D

Deleted member 121090

Guest
Zrób z HK750 transport ( jak mechanika i laser jest O.K.) i dokup jakiś DAC.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Music Hall to fantastyczny odtwarzacz miałem okazję go słuchać ,do tego był w promocji i mogłem go mieć za 1090zł .Największym atutem tego odtwarzacza jest przestrzeń jeżeli stereo ma dla Ciebie znaczenie to jest to świetny wybór .Dla niektórych dużych minusem jest brak możliwości odtwarzania plików mp3

Xindaka też miałem okazję słuchać to też ciekawy odtwarzacz o bardzo dobrej budowie i pełnym dźwięku,fajnie wypada bas jest masywny ale sterowny .Gdyby tak pojechać na skróty myślowe - jeżeli ma być precyzja brzmienia wybierz Music Hall'a, jeżeli przyjemność wybierz Xindaka
Yamahy S 700 niestety nie znam , słuchałem tańszego modelu

Tak na marginesie - jeżeli Harman jest sprawny i jak piszesz brzmienie Ciebie zadowala to właściwie po co wymieniać ? .Mechanika w nowych odtwarzaczach też jest zawodna i tez potrafi irytować np.głośną pracą lub nie wczytywaniem niektórych płyt
 
Ostatnia edycja:

robiz

New member
W temacie osobnego DAC'a, to raczej nie. Nie brałem tego pod uwagę, ale dzięki za sugestie.

Dzięki przemko77 za garść informacji. Ta cena za Music Hall'a, to na prawdę dobra. Teraz najtaniej , w promocji wyprzedazowej , widziałem po ok. 1400 zł.

Odnośnie Harmana, to jest w pełni sprawny, jakiś rok temu wymieniłem laser, tak więc czyta wszystko jak leci i dźwiękowo jest bardzo ok ;)
Jednak tak jak wspomniałem, mechanika nie jest mocna strona tego sprzętu. Napęd chodzi dość głośno, a mechanizm tacki tez pozostawia sporo do życzenia. Niby drobiazgi, ale cholercia, denerwują trochę...
Dlatego pomysł na coś nowszego , gdzie mam nadzieję, te mechanizmy chodzą aksamitnie

robiz
 

Scrollek

New member
Hej.
Jak chcesz fajnego Daca to musisz min 2k wydać, porównywałem słabszego CD 1k plus CD 1k + DAC 1k i jakieś większej różnicy nie słyszałem. Ba nawet z DACiem gorzej grało, chłodno.
Kup CD będzie lepiej w tej cenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
robiz ostatnio był na allegro Music Hall cd35.2( wczoraj ogłoszenie się skończyło, ale chyba się nie sprzedał, sam na niego patrzyłem ale nie mogłem się zdecydować:)) Odtwarzacz Music Hall cd 35.2 czarny (4634617096) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Za pierwszym razem wystawił go za 2k, za drugim chyba za 1,8. Pewnie za 1,7 by poszedł. Tu masz też jego ogłoszenie CD Music Hall 35.2 kolor czarny - ogłoszenie z działu Odtwarzacze CD od 1.000 do 2.000 zł

i to ostatnie ogłoszenie http://allegro.pl/odtwarzacz-music-hall-cd-35-2-czarny-i4658169693.html
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Skoro przy mechanizmach jesteśmy .Music Hall wykorzystuje napęd Sanyo ,podobnie jak inne firmy z uwagi na niezły dźwięk jednak są one dość zawodne ,nie jest to oczywiście trwałość dwunastek Philipsa czy KSS Sony - w każdym razie kilka lat powinien wytrzymać
Sanyo już nie produkuje napędów ,licencję wykupiła tajwańska firma Asha Technologies ,niektóre napędy również zostały zmodyfikowane
 

robiz

New member
robiz ostatnio był na allegro Music Hall cd35.2( wczoraj ogłoszenie się skończyło, ale chyba się nie sprzedał, sam na niego patrzyłem ale nie mogłem się zdecydować:)) Odtwarzacz Music Hall cd 35.2 czarny (4634617096) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Za pierwszym razem wystawił go za 2k, za drugim chyba za 1,8. Pewnie za 1,7 by poszedł. Tu masz też jego ogłoszenie CD Music Hall 35.2 kolor czarny - ogłoszenie z działu Odtwarzacze CD od 1.000 do 2.000 zł

i to ostatnie ogłoszenie Odtwarzacz Music Hall cd 35.2 czarny (4658169693) - Allegro.pl - Wi

Fajne " znalezisko " Pawel. Niestety to jeszcze nie czas na zakupy. Trzeba na " małżonką szanowną popracować ", wiesz jak jest ;)
 

robiz

New member
Skoro przy mechanizmach jesteśmy .Music Hall wykorzystuje napęd Sanyo ,podobnie jak inne firmy z uwagi na niezły dźwięk jednak są one dość zawodne ,nie jest to oczywiście trwałość dwunastek Philipsa czy KSS Sony - w każdym razie kilka lat powinien wytrzymać
Sanyo już nie produkuje napędów ,licencję wykupiła tajwańska firma Asha Technologies ,niektóre napędy również zostały zmodyfikowane

Czyli co, nie ma co liczyć na aksamitną prace nowych mechanizmów?
Gdzie nie czytasz, tam sie każdy producent chwali, że to wszystko chodzi bezszelestnie i idealnie gładki ;)

robiz
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może Onkyo CS 5vl ,można go mieć za 999zł .Pod względem budowy bije droższe odtwarzacze ,5 filtrów i na dokładkę SACD .O trwałość można być spokojnym mechanizm Sony KSS 213 .Miałem okazję słuchać ten odtwarzacz dźwięk poukładany i dokładny ,jeżeli ktoś ceni elegancję w brzmieniu to jest to dobry wybór ,jeżeli szuka fajerwerków to nie .Dla wielu zestawów dodatkową zaletą jest ,że w przypadku tego odtwarzacza równowaga tonalna jest lekko przesunięta w stronę niskich częstotliwości, co przy jasnych systemach lub szczupło grających ma znaczenie

Marantz to też niezły wybór z tym, że od serii 6xxx ,dla przykładu 5004 się nie udał dźwięk taki dziwnie mglisty ,ewentualnie poszukaj używek 6003/6004
 

robiz

New member
Może Onkyo CS 5vl ,można go mieć za 999zł .Pod względem budowy bije droższe odtwarzacze ,5 filtrów i na dokładkę SACD .O trwałość można być spokojnym mechanizm Sony KSS 213 .Miałem okazję słuchać ten odtwarzacz dźwięk poukładany i dokładny ,jeżeli ktoś ceni elegancję w brzmieniu to jest to dobry wybór ,jeżeli szuka fajerwerków to nie .Dla wielu zestawów dodatkową zaletą jest ,że w przypadku tego odtwarzacza równowaga tonalna jest lekko przesunięta w stronę niskich częstotliwości, co przy jasnych systemach lub szczupło grających ma znaczenie

Marantz to też niezły wybór z tym, że od serii 6xxx ,dla przykładu 5004 się nie udał dźwięk taki dziwnie mglisty ,ewentualnie poszukaj używek 6003/6004

A ten Onkyo , model drugi od dołu , w ofercie firmy, czy źle kombinuję ?
Z Marantzów podoba mi sie wizualnie 7300, ale chyba kłopot jest z laserami aktualnie i dźwiękowo też raczej szału nie ma, nie ?


robiz
 
Ostatnia edycja:

robiz

New member
Panowie, a w obszarach CD używanych, tak powiedzmy do 1000 zl, to na co ewentualnie zwrócić uwagę. Ma to byc na pewno trwałe, z dostępnymi laserami. Taka alternatywa dla nowego klocka.. ;)

Może pancerne Sony z serii XB 930 ( ten z krązkiem dociskowym ) ?

robiz
 

robiz

New member
Tak , żeby temat jakoś sie zakończył. Własnie dokonał się wybór, CD zanabyte droga kupna ;) Jak to zwykle bywa było wiele pomysłów, wiele waszych porad, za które wielkie dzięki !

Po namyśle doszedłem jednak do wniosku, że wymiana nastąpi na używany sprzęt. Co by nie przedłużać, aktualnie gram na świeżo zakupionym Rotel RCD 1072.
Na pierwsze takty gra to bardzo dynamicznie, z dobrą podstawa basową ( nawet bardzo dobrą ). Góra detaliczna , ale bez krwawienia z uszu, fajna, wszystkie " przeszkadzajki" sa tam gdzie powinny, środek pasma dopełnia całości. jak na pierwsze kila płyt odsłuchu , to bardzo fajnie.

robiz
 
Do góry